НАЈАВА ОСМОГ КОЛА: Економац гост Калчи на „Чаиру”, САС дочекује Бечеј, Колубара на црти Сопоту

Радосни због двоструког успеха репрезентације Србије против Пољске, у Панчеву (4:3) и Зрењанину (3:1), са још више вере у напредак футсала окрећемо се предстојећем викенду и осмом колу, уз констатацију – највише пажње, у оквиру Прве лиге, привлаче дуели Калча – Економац и Нови Пазар – ФОН.

Крагујевчани, у сусрет пријатељским утакмицама са Каиратом и турниру елитне рунде Лиге шампиона, учиниће све да славе и на традиционално врућем гостовању у Нишу, представивши се у лепом светлу и публици на југу Србије. Калча, с друге стране, растерећен, с девизом да против десетоструког шампиона нема шта да изгуби.

Нови Пазар, на крилима значајног тријумфа у Ваљеву, дочекује ФОН, променљивих резултата, али са „тројком” против Калче и могућношћу да слављем у граду на Јошаници престигне на табели домаћина.

Јастребац је осоколио реми у Врању, отуд, с много оптимизма угостиће Нову Пазову, решену да у Блацу, на другом узастопном мечу на страни (прошлог петка поражена од Економца), експресно нотира повратак на тријумфални колосек.

У последњој утакмици седмог кола Прве лиге, у четвртак увече, Ивањица и Српска одиграли су нерешено (1:1). Стрелац за домаћина – Саша Миловановић у 34. минуту, егзекутор за госта – Владимир Милосавац 16 секунди пре последњег звука сирене (на крају сусрета због приговора искључени Маричић и помоћни тренер Милосављевић из Ивањице)

У окршају Врања и Винтер спорта, кладионичарским речником, сва три знака су у оптицају: у прилог томе казује и табела – ривали су бодовно поравнати, са „седмицом” на конту.

Српска је, судећи по форми, велики фаворит против РБ-а, док вео резултатске неизвесности прекрива дуел Смедерева и Ивањице, у дербију зачеља оба тима гаје рачуницу за бег ка средини и бодове саздане од злата.

Занимљиво ће да буде и у друголигашком каравану: нарочито у војвођанском дербију између САС-а и Бечеја и на територији главног града где ће копља да укрсте Колубара и Сопот


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ОСМО КОЛО

Субота, 3. новембар

НИШ: Калча – Економац (18.30)

(Дворана: „Чаир”, судије: Бојан Милић, Владан Радуловић и Братислав Јовић, делегат: Небојша Ристић)

БЛАЦЕ: Јастребац – Нова Пазова (19.00)

(Дворана: ОШ „Чика Дача Јовановић”, судије: Славенко Матовић, Далибор Станковић и Марко Савић, делегат: Александар Симић)

Недеља, 4. новембар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – ФОН (18.00)

(Дворана: „Пендик”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Страхиња Радовић, делегат: Драган Радисавчевић)

ВРАЊЕ: Врање – Винтер спорт (19.00)

(Дворана: „Врање”, судије: Никола Алексић, Небојша Панић и Данијел Ристић, делегат: Миле Бекрић)

Понедељак, 5. новембар

БЕОГРАД: Српска – РБ (20.30)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Петар Радојчић, Бане Папишта и Никола Алексић, делегат: Михаило Надаждин)

Среда, 7. новембар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Ивањица (19.30)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Владан Радуловић, Никола Рабреновић и Небојша Маринковић, делегат: Милош Лазаревић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ОСМО КОЛО

Петар, 2. новембар

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – СК Економист (18.00)

(Дворана: „Младост”, судије: Александар Минић, Дејан Станић, делегат: Милан Ранчић)

ЗРЕЊАНИН: САС – Бечеј (19.30)

(Дворана: „Кристална”, судије: Драгутин Божовић, Славенко Матовић и Никола Рабреновић, делегат: Ненад Митић)

ПИРОТ: Пирот – Економац 2 (20.00)

(Дворана: „Кеј”, судије: Иван Станковић, Братислав Јовић, делегат: Братислав Денић)

Недеља, 4. новембар

БЕОГРАД: Бањица – Пожаревац (20.15)

(Дворана: „Бањица”, судије: Оливер Николић, Жељко Стоилков, делегат: Ненад Мутавџић)

Понедељак, 5. новембар

ЛАЗАРЕВАЦ: Колубара – Сопот (19.00)

(Дворана: „Колубара”, судије: Предраг Лазаревић, Бојан Граовац и Марко Мартиновић, делегат: Сеад Чочић)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Деус футсал – Само право (19.30)

(Дворана: „Пинки”, судије: Милош Јоцовић, Ђорђе Нинић, делегат: Ђорђе Билић)