Novi Pazar se isprsio pred FON-om za treću poziciju, Vinter sportu prijalo Vranje

Dan pošto je Ekonomac demonstrirao moć protiv Kalče u Nišu i Nova Pazova slavila u sudaru s Jastrepcem u Blacu, u okviru osmog kola Prve lige Novi Pazar je nadigrao FON u gradu na Jošanici (4:3) i Vinter sport u derbiju juga Srbije trijumfovao u Vranju (4:2)!

Dobar futsal ponovo je bio u gro-planu, večeras, za razliku od sinoć, s jednom „trojkom” i na tasu domaćina…

Da, čast timova s prilikom da osvoje bodove na svom parketu sačuvao je Novi Pazar, izjednačivši se bodovno s Novom Pazovom (na trećem mestu zbog slabije gol-razlike) i ostavivši FON na petoj poziciji, pre početka sezone, miljama od očekivane.

Junak pobede bio je dvostruki strelac Milan Mutavdžić, imajući fenomenalnu pomoć Ninoslava Aleksića i Elvedina Sadovića, dok su kod Beograđana bolji od ostalih bili, takođe, egzekutori, Pavle Pešić (2) i Nikola Cvetković.


Novi Pazar – FON 4:3 (3:1)

Novi Pazar – Dvorana: „Pendik”. Gledalaca: 300. Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac), Đorđe Petrović (Čačak) i Strahinja Radović (Kragujevac). Strelci: 0:1 Pešić u 2, 1:1 Mutavdžić u 10, 2:1 Mutavdžić u 12, 3:1 Aleksić u 18, 3:2 Pešić u 35, 4:2 Sadović u 38, 4:3 Cvetković u 39. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: Novi Pazar 8 (3-5), FON 5 (2-3).

NOVI PAZAR: HOT, REDŽOVIĆ, ALEKSIĆ, MUTAVDŽIĆ, JOVANOVIĆ, Karišik, Kostić, Sadović, Mujović, Međedović.

FON: JOSIMOVIĆ, PETRAŠEVIĆ, PETROV, PEŠIĆ, STANKOVIĆ, Cvetković, Bulatović, Kalanović, Kokotović, Manić, Aleksić, Erac, Galamić, Margetić.


Vinter sport se odličnom igrom odlepio Vranju za tri koraka (10:7) osamivši se na sedmoj poziciji, najviše zahvaljujući Vladimiru Ristiću, sposobnom da postigne dva gola, u pretposlednjem i poslednjem minutu!

Identičan učinak kod Nišlija imao je i Marko Ilić, baš kao i najbolji igrač domaćina Ilija Ristić.

Podsetimo, meč je zbog kazne Vranjanaca odigran bez prisustva gledalaca, treba li da napomenemo koliki je to bio hendikep za poraženog?


Vranje – Vinter sport 2:4 (1:2)

Vranje – Dvorana: „Vranje”. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd), Nebojša Panić (Beograd) i Danijel Ristić (Vranje). Strelci: 0:1 Ilić u 2, 1:1 I. Ristić u 7, 1:2 Ilić u 16, 2:2 I. Ristić u 37, 2:3 V. Ristić u 39, 2:4 V. Ristić u 40. minutu. Žuti kartoni: D. Tasić, Dodić (Vranje), Janković, A. Stanković, Jovanović (Vinter sport).

Nagomilavanje prekršaja: Vranje 9 (5-4), Vinter sport 10 (4-6)

VRANJE: M. NIKOLIĆ, D. TASIĆ, KRSTIĆ, P. NIKOLIĆ, AL. JANJIĆ, Dodić, Bogdanović, Stojković, I. Ristić, An. Janjić, Veličković, M. Tasić.

VINTER SPORT: MILAN ĐORĐEVIĆ, V. RISTIĆ, ILIĆ, MILOŠ ĐORĐEVIĆ, JOVANOVIĆ, A. Stanković, N. D. Stanković, LJ. Stanković, Janković, Miljković, N. V. Stanković, Stamenković.


U jedinoj utakmici drugoligaškog karavana Banjica je remizirala u Beogradu protiv Požarevca (4:4) iako je imala prednost na poluvremenu (3:2), te je sada šesta, dva mesta ispred večerašnjeg rivala


PRVA FUTSAL LIGA – OSMO KOLO

Subota, 3. novembar

NIŠ: Kalča – Ekonomac 2:5 (0:3)

(Maksimović 33, Kostić 34 – Rnić 8, Divanei 15, Rajčević 19, Vitor Ugo 23, Igor 34)

BLACE: Jastrebac – Nova Pazova 0:3 (0:2)

(Roknić 2, Kopanja 10, Živanović 38)

Nedelja, 4. novembar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – FON 4:3 (3:1)

(Mutavdžić 10, 12, Aleksić 18, Sadović 38 – Pešić 2, 35, Cvetković 39)

VRANJE: Vranje – Vinter sport 2:4 (1:2)

(Ristić 7, 37 – Ilić 2, 16, V. Ristić 39, 40)

Ponedeljak, 5. novembar

BEOGRAD: Srpska – RB (20.30)

(Dvorana: „Ranko Žeravica”, sudije: Petar Radojčić, Bane Papišta i Nikola Aleksić, delegat: Mihailo Nadaždin)

Sreda, 7. novembar

SMEDEREVO: Smederevo – Ivanjica (19.30)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Vladan Radulović, Nikola Rabrenović i Nebojša Marinković, delegat: Miloš Lazarević)


DRUGA FUTSAL LIGA – OSMO KOLO

Petak, 2. novembar

BUJANOVAC: Zufo – SK Ekonomist 7:0 (2:0)

(Petrović 6, 31, Trajković 7, 29, 39, Stefanović 25, 36)

ZRENJANIN: SAS – Bečej 7:3 (2:1)

(Živanov 1, Aranitović 15, 23, Delić 25, Rašić 28, 34, Milićev 36 – Korać 17, Ilčešin 24, Golub 33)

PIROT: Pirot – Ekonomac 2 5:5 (1:2)

(Pešić 16, Kostić 22, 26, Krstić 27, 34 – Milosavljević 2, Stojčevski 3, Digić 37, 38, 39)

Nedelja, 4. novembar

BEOGRAD: Banjica – Požarevac 4:4 (3:2)

(Smailagić 5, 10, 28, Ristanović 8,  – Jeremić 13, 38, Jocić 17, Smailagić autogol 33)

Ponedeljak, 5. novembar

LAZAREVAC: Kolubara – Sopot (19.00)

(Dvorana: „Kolubara”, sudije: Predrag Lazarević, Bojan Graovac i Marko Martinović, delegat: Sead Čočić)

SREMSKA MITROVICA: Deus futsal – Samo pravo (19.30)

(Dvorana: „Pinki”, sudije: Miloš Jocović, Đorđe Ninić, delegat: Đorđe Bilić)