Српска дала седам Ваљевцима, велико „браво” за Колубару и Само право

У дану кад је и званично потврђено да ће Србија средином априла идуће године одиграти две пријатељске утакмице против Бразила, на програму је био и претпоследњи меч осмог кола Прве лиге: Српска – РБ 7:1!

Подсетимо, претходно је Економац славио против Калче у Нишу, Нова Пазова надиграла Јастребац у Блацу, Нови Пазар сачувао част домаћина против ФОН-а, док је Винтер спорту припао дерби југа Србије у Врању.

Српска је петом победом у сезони избила на четврто место са 16 бодова, два мање од Новог Пазара и Нове Пазове, док је РБ шестим поразом остао на деветој позицији

Београђани су у дворани „Ранко Жеравица” сломили отпор Ваљеваца већ у првом полувремену – 2:0, у наставку приказавши још већу ефикасност. Тим тренерског тандема АлиловићПантелић наставља да меље, ово му је била шеста утакмица без горчине пораза.

Блистали су двоструки стрелци: Боснић, Давор Поповић и Борисављевић, једном је мрежу ривала затресао и Бркић, док је једини гол за госте, у последњем минуту, постигао Цветковић.

Напоменимо: РБ је од средине другог полувремена, од 0:3, покушавао да врати неизвесност с петорицом у пољу, што је домаћин знао да казни. Иначе, можда би било другачије да је Марковић у 14. минуту реализовао пенал.

УЗ ДРУГА: РБ вечерас у Београду Фото: Фејсбук

Ваљевци су мајицама с натписом „Ђоле 10 – победи утакмицу живота” пружили подршку саиграчу Ђорђу Милићевићу, потпредседнику Народне скупштине Републике Србије који се опоравља од саобраћајне несреће

Српска – РБ 7:1 (2:0)

Београд – Дворана: „Ранко Жеравица”. Гледалаца: 100. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Никола Алексић (Београд). Стрелци: 1:0 Боснић у 7, 2:0 Д. Поповић у 15, 3:0 Борисављевић у 27, 4:0 Бркић у 30, 5:0 Борисављевић у 30, 6:0 Боснић у 32, 7:0 Д. Поповић (10м) у 36, 7:1 Цветковић у 40. минуту. Жути картони: Божић, Марковић (РБ).

Нагомилавање прекршаја: Српска 7 (3-4), РБ 11 (5-6).

СРПСКА: ТОМИЋ, МИЛОСАВАЦ, Д. ПОПОВИЋ, БОРИСАВЉЕВИЋ, БРКИЋ, Радмановић, Ратковић, Боснић, Срдановић, Недељковић, Шмркић, Б. Поповић, Милошевић, И. Јовановић.

РБ: Ђ. ЈОВАНОВИЋ, БОЖИЋ, Н. ЈОВАНОВИЋ, НИКОЛИЋ, МАРКОВИЋ, Петровић, Тојчић, Прокић, Ранисављевић, Вели, Цветковић, Голоскоковић, Стојановић, Цветановић.

У друголигашком каравану, после тријумфа Зуфа против СК Економиста и САС-а против Бечеја на домаћем терену, односно, ремија Пирота са Економцем 2 и Бањице с Пожаревцем, такође, код куће, нотирајмо да је Колубара славила у београдском дербију са Сопотом (6:4)!

Довољно да се позиционира у златној средини (шеста), онемогућивши Космајце да се и даље шепуре на врху (трећи).

ГОЛЕАДА У БЕОГРАДСКОМ ДЕРБИЈУ: Колубара – Сопот Фото: Фејсбук

Браво за Само право!

Београђани су се тријумфом у Сремској Митровици (3:1) попели на друго место, наставивши с поеном мање да дувају за врат водећем Зуфу (17:18).

Деус футсал је повео преко Александра Лазића, али је гост преокренуо головима Милоша Денића, Марка Марковића и Душана Ђуричића.

Војвођанима бриге: други су отпозади, једино испред СК Економиста (6:3).

Деус футсал – Само право 1:3 (1:2)

Сремска Митровица – Дворана: „Пинки”. Гледалаца: 50. Судије: Милош Јоцовић (Врбас), Ђорђе Нинић (Београд) и Никола Чотрић (Лозница). Стрелци: 1:0 Лазић у 7, 1:1 Денић у 11, 1:2 Марковић у 17, 1:3 Ђуричић у 28. минуту. Жути картони: Бојић, Симић, Петрић (Деус футсал), Лекић, Вујасиновић (Само право).

Нагомилавање прекршаја: Деус футсал 6 (2-4), Само право 8 (3-5).

ДЕУС ФУТСАЛ: МАЦАНОВИЋ, СЛАДОЈЕВИЋ, СИМИЋ, ПЕТРИЋ, СТОЈЧЕВИЋ, Тодић, Лазић, Бојић.

САМО ПРАВО: СЕКУЛИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, ЛЕКИЋ, РАМАДАНИ, ИНАЈЕТОВИЋ, Радојчић, Марковић, Јанчевски, Петковић, Радуловић, Ђуричић, Денић, Вујасиновић, Мијаиловић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ОСМО КОЛО

Субота, 3. новембар

НИШ: Калча – Економац 2:5 (0:3)

(Максимовић 33, Костић 34 – Рнић 8, Диванеи 15, Рајчевић 19, Витор Уго 23, Игор 34)

БЛАЦЕ: Јастребац – Нова Пазова 0:3 (0:2)

(Рокнић 2, Копања 10, Живановић 38)

Недеља, 4. новембар

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – ФОН 4:3 (3:1)

(Мутавџић 10, 12, Алексић 18, Садовић 38 – Пешић 2, 35, Цветковић 39)

ВРАЊЕ: Врање – Винтер спорт 2:4 (1:2)

(Ристић 7, 37 – Илић 2, 16, В. Ристић 39, 40)

Понедељак, 5. новембар

БЕОГРАД: Српска – РБ 7:1 (2:0)

(Боснић 7, 32, Д. Поповић 15, 36 (10м), Борисављевић 27, 30, Бркић 30 – Цветковић 40)

Среда, 7. новембар

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Ивањица (19.30)

(Дворана: „Смедерево”, судије: Владан Радуловић, Никола Рабреновић и Небојша Маринковић, делегат: Милош Лазаревић)