Srpska dala sedam Valjevcima, veliko „bravo” za Kolubaru i Samo pravo

U danu kad je i zvanično potvrđeno da će Srbija sredinom aprila iduće godine odigrati dve prijateljske utakmice protiv Brazila, na programu je bio i pretposlednji meč osmog kola Prve lige: Srpska – RB 7:1!

Podsetimo, prethodno je Ekonomac slavio protiv Kalče u Nišu, Nova Pazova nadigrala Jastrebac u Blacu, Novi Pazar sačuvao čast domaćina protiv FON-a, dok je Vinter sportu pripao derbi juga Srbije u Vranju.

Srpska je petom pobedom u sezoni izbila na četvrto mesto sa 16 bodova, dva manje od Novog Pazara i Nove Pazove, dok je RB šestim porazom ostao na devetoj poziciji

Beograđani su u dvorani „Ranko Žeravica” slomili otpor Valjevaca već u prvom poluvremenu – 2:0, u nastavku prikazavši još veću efikasnost. Tim trenerskog tandema AlilovićPantelić nastavlja da melje, ovo mu je bila šesta utakmica bez gorčine poraza.

Blistali su dvostruki strelci: Bosnić, Davor Popović i Borisavljević, jednom je mrežu rivala zatresao i Brkić, dok je jedini gol za goste, u poslednjem minutu, postigao Cvetković.

Napomenimo: RB je od sredine drugog poluvremena, od 0:3, pokušavao da vrati neizvesnost s petoricom u polju, što je domaćin znao da kazni. Inače, možda bi bilo drugačije da je Marković u 14. minutu realizovao penal.

UZ DRUGA: RB večeras u Beogradu Foto: Fejsbuk

Valjevci su majicama s natpisom „Đole 10 – pobedi utakmicu života” pružili podršku saigraču Đorđu Milićeviću, potpredsedniku Narodne skupštine Republike Srbije koji se oporavlja od saobraćajne nesreće

Srpska – RB 7:1 (2:0)

Beograd – Dvorana: „Ranko Žeravica”. Gledalaca: 100. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Bane Papišta (Sremska Mitrovica) i Nikola Aleksić (Beograd). Strelci: 1:0 Bosnić u 7, 2:0 D. Popović u 15, 3:0 Borisavljević u 27, 4:0 Brkić u 30, 5:0 Borisavljević u 30, 6:0 Bosnić u 32, 7:0 D. Popović (10m) u 36, 7:1 Cvetković u 40. minutu. Žuti kartoni: Božić, Marković (RB).

Nagomilavanje prekršaja: Srpska 7 (3-4), RB 11 (5-6).

SRPSKA: TOMIĆ, MILOSAVAC, D. POPOVIĆ, BORISAVLJEVIĆ, BRKIĆ, Radmanović, Ratković, Bosnić, Srdanović, Nedeljković, Šmrkić, B. Popović, Milošević, I. Jovanović.

RB: Đ. JOVANOVIĆ, BOŽIĆ, N. JOVANOVIĆ, NIKOLIĆ, MARKOVIĆ, Petrović, Tojčić, Prokić, Ranisavljević, Veli, Cvetković, Goloskoković, Stojanović, Cvetanović.

U drugoligaškom karavanu, posle trijumfa Zufa protiv SK Ekonomista i SAS-a protiv Bečeja na domaćem terenu, odnosno, remija Pirota sa Ekonomcem 2 i Banjice s Požarevcem, takođe, kod kuće, notirajmo da je Kolubara slavila u beogradskom derbiju sa Sopotom (6:4)!

Dovoljno da se pozicionira u zlatnoj sredini (šesta), onemogućivši Kosmajce da se i dalje šepure na vrhu (treći).

GOLEADA U BEOGRADSKOM DERBIJU: Kolubara – Sopot Foto: Fejsbuk

Bravo za Samo pravo!

Beograđani su se trijumfom u Sremskoj Mitrovici (3:1) popeli na drugo mesto, nastavivši s poenom manje da duvaju za vrat vodećem Zufu (17:18).

Deus futsal je poveo preko Aleksandra Lazića, ali je gost preokrenuo golovima Miloša Denića, Marka Markovića i Dušana Đuričića.

Vojvođanima brige: drugi su otpozadi, jedino ispred SK Ekonomista (6:3).

Deus futsal – Samo pravo 1:3 (1:2)

Sremska Mitrovica – Dvorana: „Pinki”. Gledalaca: 50. Sudije: Miloš Jocović (Vrbas), Đorđe Ninić (Beograd) i Nikola Čotrić (Loznica). Strelci: 1:0 Lazić u 7, 1:1 Denić u 11, 1:2 Marković u 17, 1:3 Đuričić u 28. minutu. Žuti kartoni: Bojić, Simić, Petrić (Deus futsal), Lekić, Vujasinović (Samo pravo).

Nagomilavanje prekršaja: Deus futsal 6 (2-4), Samo pravo 8 (3-5).

DEUS FUTSAL: MACANOVIĆ, SLADOJEVIĆ, SIMIĆ, PETRIĆ, STOJČEVIĆ, Todić, Lazić, Bojić.

SAMO PRAVO: SEKULIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, LEKIĆ, RAMADANI, INAJETOVIĆ, Radojčić, Marković, Jančevski, Petković, Radulović, Đuričić, Denić, Vujasinović, Mijailović.

PRVA FUTSAL LIGA – OSMO KOLO

Subota, 3. novembar

NIŠ: Kalča – Ekonomac 2:5 (0:3)

(Maksimović 33, Kostić 34 – Rnić 8, Divanei 15, Rajčević 19, Vitor Ugo 23, Igor 34)

BLACE: Jastrebac – Nova Pazova 0:3 (0:2)

(Roknić 2, Kopanja 10, Živanović 38)

Nedelja, 4. novembar

NOVI PAZAR: Novi Pazar – FON 4:3 (3:1)

(Mutavdžić 10, 12, Aleksić 18, Sadović 38 – Pešić 2, 35, Cvetković 39)

VRANJE: Vranje – Vinter sport 2:4 (1:2)

(Ristić 7, 37 – Ilić 2, 16, V. Ristić 39, 40)

Ponedeljak, 5. novembar

BEOGRAD: Srpska – RB 7:1 (2:0)

(Bosnić 7, 32, D. Popović 15, 36 (10m), Borisavljević 27, 30, Brkić 30 – Cvetković 40)

Sreda, 7. novembar

SMEDEREVO: Smederevo – Ivanjica (19.30)

(Dvorana: „Smederevo”, sudije: Vladan Radulović, Nikola Rabrenović i Nebojša Marinković, delegat: Miloš Lazarević)