ЛИГА ШАМПИОНА: Економац на бразилски погон – победа за крај!

Првак Србије Економац је заузео треће место на турниру Групе Б Елитне фазе УЕФА футсал лиге шампиона у Барселони, пошто је у последњем колу убедљиво савладао Рекорд из Бјелско-Бјале резултатом 8:4 (4:1). Хет-трик је дао Диванеи, Игор је уписао два гола и три асистенције, а Талес једну мање и, такође, два поготка.

Крагујевчани, са поменутим Игором и Талесом поново у екипи (није их било против Југре због повреда), били су максимално мотивисани од првог минута, нису желели да такмичење у Шпанији заврше на зачељу, после претходна два пораза – убедљивог од домаћина и руске Југре у тренуцима када су кренули на „све или ништа“ (у утакмици која ће се памтити и по првом голу шампиона Србије). Није их поколебао ни водећи погодак пољске екипе, који је дао Бондар у 5. минуту, када му је асистирао Поплавски, већ је машинерија из Крагујевца на бразилски погон тада жестоко узвратила. Прво преко Талеса, на додавање Витора Уга, после чега је уследио хет-трик Диванеија, када је две асистенције уписао Игор, а једну Талес, за сигурних 4:1 на полувремену. И поглед на статистику довољно говори о доминацији Економца – 10:2 у ударцима у оквир гола и 7:3 ван оквира гола.

Већ после уводних тридесетак секунди другог полувремена искључен је Поплавски. Игор није искористио пенал са шест метара, али је брзо надокнадио пропуштено, потом дао још један погодак, на додавање капитена Рнића, а онда асистирао Талесу у 29. минуту. Уследило је краће буђење ривала средином другог полувремена, преко Сурмијака (додавање Кубика), Марека и Бондара (асистенција Буднијака), док је у међувремену прецизан са друге стране био Рајчевић, у акцији у којој је учествовао и Талес.

Барселона је победник Групе Б Елитне фазе Лиге шампиона и у априлу 2019. године бориће се на завршном турниру за титулу првака Европе. У одлучујућем сусрету, дуелу некадашњих континенталних победника, домаћин у „Блауграни“ је савладао Југру из Југорска резултатом 2:0 (1:0). Стрелци су били Ферао из пенала са шест метара у 8. минуту и голман Хуанхо десет секунди пре краја утакмице.

Тако је Економац завршио турнир иза Барселоне и Југре, а испред Рекорда. Имајући у виду све околности, јачину ривала и проблеме са повредама, ово је реалан резултат, али остаје жал због тога што је направљен корак уназад на европској сцени у односу на прошлу сезону.

Резултате, табеле и парове свих утакмица Елитне фазе Лиге шампиона можете да погледате овде.

УЕФА ФУТСАЛ ЛИГА ШАМПИОНА – ЕЛИТНА ФАЗА – ГРУПА Б – ТРЕЋЕ КОЛО

РЕКОРД БЈЕЛСКО-БЈАЛА – ЕКОНОМАЦ 4:8 (1:4)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Бондар у 5, 1:1 Талес у 7, 1:2 Диванеи у 8, 1:3 Диванеи у 12, 1:4 Диванеи у 17, 1:5 Игор у 21, 1:6 Игор у 27, 1:7 Талес у 29, 2:7 Сурмијак у 30, 3:7 Марек у 33, 3:8 Рајчевић у 34, 4:8 Бондар у 34. минуту. ДВОРАНА: „Блауграна“. СУДИЈЕ: Едуардо Фернандеш Коељо, Мигел Кастиљо (обојица из Португала) и Анђело Галанте (Италија). ЦРВЕНИ КАРТОН: Поплавски у 21. минуту. НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Рекорд Бјелско-Бјала 3 (1+2), Економац 5 (4+1).

РЕКОРД БЈЕЛСКО-БЈАЛА: КАЛУЖА (голман), ПОПЛАВСКИ, БУДНИЈАК, МАРЕК, БОНДАР, Кубик, Сурмијак, Дудек, Бјел, Гасијор, Ласак, Јановски (капитен), Наврат (голман). Тренер: Анджеј Шлапа.

ЕКОНОМАЦ: АНТОНИЋ (голман), ИГОР, ДИВАНЕИ, ВИТОР УГО, ТАЛЕС, Перић, Матијевић, Рнић (капитен), Сорокин, Рајчевић, Милановић (голман), Момчиловић (голман). Тренер: Предраг Рајић.

УЕФА ФУТСАЛ ЛИГА ШАМПИОНА – ЕЛИТНА ФАЗА – ГРУПА Б

Резултати: Југра – Рекорд 4:3, Барселона – Економац 6:1, Економац – Југра 2:3, Барселона – Рекорд 3:1, Рекорд – Економац 4:8, Барселона – Југра 2:0.

Табела: 1. Барселона 9 (гол-разлика 11:2), 2. Југра 6 (7:7), 3. Економац 3 (11:13), Рекорд 0 (8:15).

На финалном турниру УЕФА футсал лиге шампиона играће Барселона.

(Фото: Facebook/FCBFutbolSala)