НАЈАВА 11. КОЛА: Калча против Пазараца хвата задњи воз, посластица за Београђане: Само право – Бањица

Спуштање завесе на јесен, или, 11. коло, у оквиру Прве лиге донеће неколико узбудљивих мечева, погледом на табелу, ипак, без епитета дербија.

Дуел Економца и Смедерева, учесника елитне рунде Лиге шампиона и фењераша у елити, уз дужно поштовање чети из Ђурђевог града – користиће лидеру само за поправљање гол разлике. Све остало би се подвело под домен прворазредног изненађења.

РБ на крилима два последња успеха, против Смедерева и Врања, с правом гаји тријумфалну рачуницу уочи окршаја с Винтер спортом, међутим, чињеница да су Нишлије боље пласиране и да у свом тиму имају неколико врсних појединаца казује да су, кладионичарским речником, сва три знака у оптицају.

Мегдан Нове Пазове и Српске – сигурно један од најинтересантнијих у последњем колу, мада – податак да су Београђани прекинули позитиван низ и да домаћин има искуснији, по многима – и бољи састав, наводи на закључак да је све у рукама чете из војвођанске равнице.

ФОН је после неуспеха у Новом Пазару везао две „тројке”, против Српске (5:0) и Смедерева (7:1), отуд – апсолутни је фаворит против Врања, уздрманог с три узастопна пораза, од Винтер спорта (2:4), Ивањице (2:5) и РБ-а (3:4)

Калча ће против Новог Пазара имати ђаволски тежак задатак да поправи лош јесењи утисак и ухвати задњи воз за опстанак: тим из града на Јошаници игра добро, доказ – високо четврто место са 18 бодова, уз чак шест тријумфа.

Ивањица ће све учинити да први део првенства заврши с песмом и приближи се Јастрепцу на само два бода – оба тима сањају место у златној средини, за сада, Блачани су сходно већем салду знатно ближи циљу. Баш као и у мечу РБ-а и Винтер спорта, све је могуће.

У Другој лиги Зуфо је у прилици да слављем у Пожаревцу још више учврсти трон, док ће дуел Сопота и САС-а и београдски дерби Само право – Бањица одгонетнути ко ће на крају јесени да заузме друго место


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 11. КОЛО

Петак, 23. новембар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Смедерево (19.00)

(Дворана: „Језеро”, судије: Бојан Милић, Братислав Јовић и Виктор Маринковић, делегат: Владан Миладиновић)

Субота, 24. новембар

ВАЉЕВО: РБ – Винтер спорт (19.00)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Драгутин Божовић, Славенко Матовић и Никола Чотрић, делегат: Предраг Бељевић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Српска (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Петар Радојчић, Благоје Мијаиловић и Бане Папишта, делегат: Сеад Чочић)

БЕОГРАД: ФОН – Врање (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Никола Алексић, Бојан Граовац и Никола Рабреновић, делегат: Саша Миленковић)

Понедељак, 26. новембар

НИШ: Калча – Нови Пазар (20.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Иван Станковић, делегат: Божидар Нинчић)

Петак, 30. новембар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Јастребац (20.00)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Милош Јоцовић, Никола Рабреновић и Никола Алексић, делегат: Миливоје Томић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 11. КОЛО

Петак, 23. новембар

СОПОТ: Сопот – САС (18.00)

(Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”, судије: Дејан Стајић, Оливер Николић и Братислав Динић, делегат: Марјан Ђорђевић)

ПИРОТ: Пирот – Колубара (20.00)

(Дворана: „Кеј”, судије: Горан Радуловић, Данијел Ристић и Милош Грујић, делегат: Саша Стефановић)

БЕОГРАД: Само право – Бањица (20.00)

(Дворана: „Пинки”, судије: Жељко Стоилков, Александар Минић и Бошко Тарбук, делегат: Братислав Денић)

Понедељак, 26. новембар

БЕОГРАД: СК Економист – Бечеј (18.15)

(Дворана: „Раковица”,  судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Марко Савић, делегат: Ненад Митић)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Зуфо (19.30)

(Дворана: „Пожаревац”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Небојша Маринковић, делегат: Томислав Јаковљевић)

Недеља, 2. децембар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац 2 – Деус футсал (21.00)

(Дворана: „Језеро”, судије: Ђорђе Нинић, Предраг Лазаревић и Виктор Маринковић, делегат: Горан Старчевић)