ШАМПИОН ЛАГАНО: Економац се зауставио на 11 против Смедерева, четири гола Сорокина

У првој утакмици 11, последњег јесењег кола Прве лиге бранилац круне Економац је доказао моћ против „фењераша” Смедерева – чак 11:0!

Крагујевчани су, непосредно по завршеном учешћу у елитној рунди Лиге шампиона, преслишали на домаћем паркету нејаког ривала, уз чак четири гола Дмитра Сорокина!

Уз раме најбољем актеру меча у „Језеру” био је и потписник хет-трика – Игор (3), голгетерски расположени били су и Талес, Слободан Рајчевић и Витор Уго, док је сопствену мрежу неспретно затресао Ђорђевић.

Смедеревци су у срце Шумадије допутовали са само петорицом играча, подсетимо, крајем октобра службеним резултатом изгубили су меч од Винтер спорта због неодласка у Ниш (0:5), још један идентичан сценарио угрозио би такмичење


 Еко­но­мац – Сме­де­ре­во 11:0 (4:0)

Кра­гу­је­вац – Дворана: „Је­зе­ро”. Гле­да­ла­ца: 200. Су­ди­је: Бојан Ми­лић (Кру­ше­вац), Братислав Јо­вић (Ниш) и Виктор Маринковић (Ваљево). Стрел­ци: 1:0 Со­ро­кин у 2, 2:0 Игор у 5, 3:0 Ђор­ђе­вић ауто­гол у 11, 4:0 Со­ро­кин у 20, 5:0 Та­лес у 24, 6:0 Игор у 30, 7:0 Со­ро­кин у 31, 8:0 Со­ро­кин у 32, 9:0 Игор у 36, 10:0 Рај­че­вић у 37, 11:0 Ви­тор Уго у 38. ми­ну­ту.

На­го­ми­ла­ва­ње пре­кр­ша­ја: Еко­но­мац 19 (5-5) , Сме­де­ре­во 3 (1-2).

ЕКО­НО­МАЦ: АН­ТО­НИЋ, ПЕ­РИЋ, МА­ТИ­ЈЕ­ВИЋ, СО­РО­КИН, РАЈ­ЧЕ­ВИЋ, Игор, Рнић, Ви­тор Уго, Та­лес, Ду­га­лић, Ра­ки­ће­вић, Мом­чи­ло­вић.

СМЕ­ДЕ­РЕ­ВО: ТЕ­ША­НО­ВИЋ, КО­ВА­ЧЕ­ВИЋ, ФИ­ЛИ­ПО­ВИЋ, ЂОР­ЂЕ­ВИЋ, ЈЕВ­ТИЋ.


У оквиру друголигашког каравана Сопот је под Космајем савладао САС 5:4 иако су Зрењанинци имали минимални капитал на полувремену; Колубара се из Пирота вратила кући певајући 8:4; Само право је надиграло Бањицу у београдском дербију 3:1 и крај јесени дочекало на другој позицији, одмах иза лидера Зуфа.

ПАДЕ САС: Славље Сопота Фото: Фејсбук
ПРЕДАХ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ: Лазаревчани избриљирали у Пироту Фото: Фејсбук

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 11. КОЛО

Петак, 23. новембар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Смедерево 11:0 (4:0)

(Сорокин 2, 20, 31, 32, Игор 5, 30, 36, Ђорђевић аутогол 11, Талес 24, Рајчевић 37, Витор Уго 38 )

Субота, 24. новембар

ВАЉЕВО: РБ – Винтер спорт (19.00)

(Дворана: „15. септембар”, судије: Драгутин Божовић, Славенко Матовић и Никола Чотрић, делегат: Предраг Бељевић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Српска (20.00)

(Дворана: ОШ „Свети Сава”, судије: Петар Радојчић, Благоје Мијаиловић и Бане Папишта, делегат: Сеад Чочић)

БЕОГРАД: ФОН – Врање (21.00)

(Дворана: „Шумице”, судије: Никола Алексић, Бојан Граовац и Никола Рабреновић, делегат: Саша Миленковић)

Понедељак, 26. новембар

НИШ: Калча – Нови Пазар (20.30)

(Дворана: ОШ „Мика Антић”, судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Иван Станковић, делегат: Божидар Нинчић)

Петак, 30. новембар

ИВАЊИЦА: Ивањица – Јастребац (20.00)

(Дворана: ОШ „Кирило Савић”, судије: Милош Јоцовић, Никола Рабреновић и Никола Алексић, делегат: Миливоје Томић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 11. КОЛО

Петак, 23. новембар

СОПОТ: Сопот – САС 5:4 (0:1)

ПИРОТ: Пирот – Колубара 4:8 (2:3)

(Симонов 11, Николић 17, Крстић 24, Пејчић 25  – Живковић 10, 39, Ђукетић 12, 14, Миловановић 25, Лазаревић 29, Љубојевић 33, Каличанин 34)

БЕОГРАД: Само право – Бањица 3:1 (1:1)

(Лекић 10, 34 (два гола) – Павловић 7)

Понедељак, 26. новембар

БЕОГРАД: СК Економист – Бечеј (18.15)

(Дворана: „Раковица”,  судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Марко Савић, делегат: Ненад Митић)

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Зуфо (19.30)

(Дворана: „Пожаревац”, судије: Александар Јакшић, Ђорђе Петровић и Небојша Маринковић, делегат: Томислав Јаковљевић)

Недеља, 2. децембар

КРАГУЈЕВАЦ: Економац 2 – Деус футсал (21.00)

(Дворана: „Језеро”, судије: Ђорђе Нинић, Предраг Лазаревић и Виктор Маринковић, делегат: Горан Старчевић)


Насловна: Славље Крагујевчана (Сорокин, Рајчевић и Перић) Фото: Инстаграм