Vinter sport silan u Valjevu, Novoj Pazovi lako sa Srpskom, sedmica FON-a

U danu kad je omladinska reprezentacija Srbije (U19) poražena u Subotici u prijateljskom meču od Mađarske, odigrane su i tri utakmice 11, poslednjeg jesenjeg kola Prve lige: RB – Vinter sport 1:9, Nova Pazova – Srpska 5:1 i FON – Vranje 7:0!

Podsetimo, u petak je šampion Ekonomac demonstrirao moć protiv Smedereva, u Kragujevcu sa samo petoricom igrača (11:0).

U večerašnja tri duela u okviru elite postignuto je ukupno 23 gola, dakle, u proseku 7,67 po meču. Odlično, zar ne?

RB je pogotkom Danijela Cvetanovića stekao početni kapital, međutim… Potop!

Vinter sport je zahvaljujući trostrukom strelcu Marku Iliću, dvostrukom Vladimiru Ristiću, te Milanu Miljkoviću, Nikoli Stankoviću, Stefanu Krstiću i Milošu Đorđeviću stigao do pobede za pamćenje. Bravo za Nišlije!


 RB – Vinter sport 1:9 (1:2)

Valjevo – Dvorana: „15. septembar”. Gledalaca: 150. Sudije: Dragutin Božović (Kula), Slavenko Matović (Beograd) i Nikola Čotrić (Loznica). Strelci: 1:0 Cvetanović u 11, 1:1 Miljković u 12, 1:2 N. Stanković u 17, 1:3 Krstić u 26, 1:4 Ilić u 27, 1:5 Ristić u 31, 1:6 Đorđević u 31, 1:7 Ristić u 32, 1:8 Ilić u 37, 1:9 Ilić u 38. minutu.

Nagomilavanje prekršaja: RB 2 (2-0), Vinter sport 5 (5-0).

RB: Đ. JOVANOVIĆ, RANISAVLJEVIĆ, BOŽIĆ, N. JOVANOVIĆ, MARKOVIĆ, Petrović, Tojčić, Prokić, Vili, Cvetković, Nikolić, Stojanović, Cvetanović, Šarić.

VINTER SPORT: PAVLOVIĆ, RISTIĆ, ILIĆ, ĐORĐEVIĆ, KRSTIĆ, N. Stanković, LJ. Stanković, Janković, Miljković, Đorđević.


U duelu Nove Pazove i Srpske sličan scenario: Srpska je došla u vođstvo i – pretrpela težak poraz!

Junaci slavlja domaćina bili su provereni asovi: Marko Tepavčević, Milan Živić, Igor Šošo, Boško Kukolj i Nenad Roknić, dok je čast Beograđana, ispade, spasao Budimir Borisavljević.


 Nova Pazova – Srpska 5:1 (1:1)

Nova Pazova – Dvorana: OŠ „Sveti Sava”. Gledalaca: 100. Sudije: Petar Radojčić (Inđija), Blagoje Mijailović (Vršac) i Bane Papišta (Sremska Mitrovica). Strelci: 0:1 Borisavljević u 2, 1:1 Tepavčević u 6, 2:1 Živić u 31, 3:1 Šošo u 33, 4:1 Kukolj u 35, 5:1 Roknić u 38. minutu. Žuti kartoni: Živanović (Nova Pazova), Ratković, Popović (Srpska).

Nagomilavanje prekršaja: Nova Pazova 4 (1-3), Srpska 8 (5-3).

NOVA PAZOVA: VULIĆ, ŠOŠO, ROKNIĆ, LAZIĆ, ŽIVIĆ, Tepavčević, Kukolj, Živanović, Stojnić, Borojević.

SRPSKA: TOMIĆ, POPOVIĆ, MILOSAVAC, BORISAVLJEVIĆ, BRKIĆ, Jovanović, Ratković, Šmrkić, Milošević, Srdanović, Nedeljković, Radmanović. 


U meču FON-a i Vranja nije bilo dileme – favorit je protiv nejakog rivala brojao čak do 7!

Ostaće zapisano: po dva gola postigli su Lazar Petrašević, Andrija Stanković i Strahinja Manić, dok je jedan delo Pavla Pešića!


 FON – Vranje 7:0 (2:0)

Beograd – Dvorana: „Šumice”. Gledalaca: 100. Sudije: Nikola Aleksić (Beograd), Bojan Graovac (Ruma) i Nikola Rabrenović (Beograd). Strelci: 1:0 Petrašević u 6, 2:0 Stanković u 11, 3:0 Manić u 23, 4:0 Petrašević u 28, 5:0 Stanković u 33, 6:0 Manić u 33, 7:0 Pešić u 34. minutu. Žuti kartoni: Stanković, Kokotović (FON), Nikolić, Tasić, Dodić (Vranje).

Nagomilavanje prekršaja: FON 8 (3-5), Vranje 6 (2-4).

FON: JOSIMOVIĆ, CVETKOVIĆ, MANIĆ, PEŠIĆ, STANKOVIĆ, Bulatović, Kokotović, Petrašević, Aleksić, Erac, Galamić, Ramović.

VRANJE: M. TASIĆ, AL. JANJIĆ, KRSTIĆ, NIKOLIĆ, D. TASIĆ, Ristić, Dodić, Kostić, An. Janjić, Veličković.


PRVA FUTSAL LIGA – 11. KOLO

Petak, 23. novembar

KRAGUJEVAC: Ekonomac – Smederevo 11:0 (4:0)

(Sorokin 2, 20, 31, 32, Igor 5, 30, 36, Đorđević autogol 11, Tales 24, Rajčević 37, Vitor Ugo 38 )

Subota, 24. novembar

VALJEVO: RB – Vinter sport 1:9 (1:2)

(Cvetanović 11 – Miljković 12, N. Stanković 17, Krstić 26, Ilić 27, 37, 38, Ristić 31, 32, Đorđević 31)

NOVA PAZOVA: Nova Pazova – Srpska 5:1 (1:1)

(Tepavčević 6, Živić 31, Šošo 33, Kukolj 35, Roknić 38 – Borisavljević 2)

BEOGRAD: FON – Vranje 7:0 (2:0)

(Petrašević 6, 28, Stanković 11, 33, Manić 23, 33, Pešić 34)

Ponedeljak, 26. novembar

NIŠ: Kalča – Novi Pazar (20.30)

(Dvorana: OŠ „Mika Antić”, sudije: Nebojša Panić, Vladan Radulović i Ivan Stanković, delegat: Božidar Ninčić)

Petak, 30. novembar

IVANJICA: Ivanjica – Jastrebac (20.00)

(Dvorana: OŠ „Kirilo Savić”, sudije: Miloš Jocović, Nikola Rabrenović i Nikola Aleksić, delegat: Milivoje Tomić)


DRUGA FUTSAL LIGA – 11. KOLO

Petak, 23. novembar

SOPOT: Sopot – SAS 5:4 (0:1)

PIROT: Pirot – Kolubara 4:8 (2:3)

(Simonov 11, Nikolić 17, Krstić 24, Pejčić 25  – Živković 10, 39, Đuketić 12, 14, Milovanović 25, Lazarević 29, Ljubojević 33, Kaličanin 34)

BEOGRAD: Samo pravo – Banjica 3:1 (1:1)

(Lekić 10, 34 (dva gola) – Pavlović 7)

Ponedeljak, 26. novembar

BEOGRAD: SK Ekonomist – Bečej (18.15)

(Dvorana: „Rakovica”,  sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Marko Savić, delegat: Nenad Mitić)

POŽAREVAC: Požarevac – Zufo (19.30)

(Dvorana: „Požarevac”, sudije: Aleksandar Jakšić, Đorđe Petrović i Nebojša Marinković, delegat: Tomislav Jakovljević)

Nedelja, 2. decembar

KRAGUJEVAC: Ekonomac 2 – Deus futsal (21.00)

(Dvorana: „Jezero”, sudije: Đorđe Ninić, Predrag Lazarević i Viktor Marinković, delegat: Goran Starčević)