ФСВ омладинска лига: Холанђани декласирали САС, а Бечеј победио Форум

У смирај 2018. године, завршава се и први део Омладинске футсал лиге ФС Војводине. У утакмицама трећег кола постигнути су следећи резултати:

Бечеј: кмф Бечеј 2003 У18кмф Форум У18    4:3 (1:0), и

Врбас: кмф Летећи Холанђанин У18 кмф САС У18    7:1 (3:1).

Још у четвртак увече је одиграна прва утакмцица у ОСЦ Младост у Бечеју. Иако су гости из Вршца били на папиру благи фаворити, млађани тим Бечеја је одиграо храбро и заслужено славио са 4:3. Мада је крајњи резултат могао бити и другачији ипак је најзаслужнији за победу домаћих голман Бечеја 2003 Недељковић.

Бечеј 2003 У18 – Форум У18  4:3 (1:0)

Сава Вадаски даје савете играчима КМФ Бечеј 2003

Од првог судијског звиждука ређале шансе пред оба гола, а вршчани су осетили сласт првог поготка тек у 33. минуту утакмице. Иако је тада резултат на семафору био 3:0, изгледало је да ће то бити рутинска победа Бечеја, јер су прецизни до тада били прво Стефан Моровић је у 15. минуту прецизан са десетак метара и на одмор се отишло са минималних 1:0. Наставак доноси сличан сценарио јер домаћи тим у истом 31. минуту постиже два гола. Најпре је убацивање Дорословачког искоса са леве сртане у сопствену мрежу спровео је Стефан Стојковић, а само пар десетина секунди касније Јован Митровић је с левог бока послао лопту у супротан угао гола. Пошто је већ поменути капитен гостију Радисављевић смањио на 3:1, Дорословачки је, после проигравања Моровића иако је био на паркету, у истом 33. минуту повисио на тада убедљивих 4:1, а два минута касније Кристијан Милошко је смањио на 4:2. Бечејци су у 38. минуту акумулирали шест прекршаја, па су Вршчани из казненог ударца са 10 метара преко Предрага Радака смањили на 4:3. Било је покушаја са обе стране у самом финишу меча, али до помене резултата није дошло и на тај начин су Бечејци уписали прву првенствену победу.

Шеф струке врбашана Мирицки је извео комбиновани састав Летећег Холанђанина, а окосницу тима су чинили играчи омладинске футсал селекције а њих неколицина су кадети који су већ показали раскошан таленат у Старој Пазови

Летећи Холанђанин У18  –  САС У18    7:1 (3:1)

Врбашани су били на паркету ЦФК Драго Јововић у селедећој постави – капитен Тепавчевић на голу, а у пољу Радановић Лазар, Радовић Данило, Петровић Немања и Авдаловић Вукашин. Са друге стране осим репрезентативца Мандић Александра и опасног Нишевића остали играчи се нису показали у добром светлу. Мора се истаћи још код зрењанинаца Грмуша Јован који је постигао евро гол једини за свој тим у овој утакмици искоса са леве стране после добро изведеног корнера за госте.

А код врбашана су се уписали у стрелце готово половина уписаних играча у протокол утакмице, и то талентовани кадет Лука Лепојевић у 6. минуту, затим двоструки стрелац тек недеовољно опорављени Авдаловић Вукашин у 13. и 22. минуту, па  Шмит Андреј у 16. минуту. Да би у наставку тренер послао на паркет и комплетну поставу кадетске селекције холанђана. И резултат је видљив и на семафору а стрелци су још били већ искусни Петровић у 29.минуту, Миздрак Огњен у 35. минуту утакмице и у последњем минуту меча Правиловић Алекса је поставио коначан резултат силовитим ударцем искоса за убедљивих 7:1!

Врбас, велика дворана ЦФК Драго Јововић. Гледалаца око 150. Судијски пар: Нађ Дејан (Руски Крстур) и Вујић Предраг (Кула). Акумулација прекршаја: Л. Холанђанин 3 (1+2), САС 4 (3+1), жутих и црвених картона није било.

Стрелци: Лепојевић у 6.мин, Авдаловић у 13. и 22.мин, Шмит у 16.мин, Петровић у 29.мин, Миздрак у 35.мин, и Правиловић у 39.мин /Летећи Холанђанин/, а Грмуша у 17.мин /САС/.

Летећи Холанђанин: Тепавчевић Милош, Радановић Лазар, Радовић Данило, Петровић Немања, Авдаловић Вукашин, Дакић Маријан, Правиловић Алекса, Копривица Слободан, Лепојевић Лука, Ераковић Митар, Миздрак Огњен, Шмит Андреј, Даниловић Јован, Марковић Миљан. Тренер: Игор Мирицки.

САС: Маран Урош, Унгур Никола, Грмуша Јован, Мандић Александар, Милошевић Лука, Димитров Лука, Милош Марко, Нишевић Душан, Јелисавац Петар, Даља Кристијан, Граховац Давид, Вишекруна Милош. Тренер: Иван Мандић.

(Фото: Летећи Холанђанин и Властимир Јанков)