FSV omladinska liga: Holanđani deklasirali SAS, a Bečej pobedio Forum

U smiraj 2018. godine, završava se i prvi deo Omladinske futsal lige FS Vojvodine. U utakmicama trećeg kola postignuti su sledeći rezultati:

Bečej: kmf Bečej 2003 U18kmf Forum U18    4:3 (1:0), i

Vrbas: kmf Leteći Holanđanin U18 kmf SAS U18    7:1 (3:1).

Još u četvrtak uveče je odigrana prva utakmcica u OSC Mladost u Bečeju. Iako su gosti iz Vršca bili na papiru blagi favoriti, mlađani tim Bečeja je odigrao hrabro i zasluženo slavio sa 4:3. Mada je krajnji rezultat mogao biti i drugačiji ipak je najzaslužniji za pobedu domaćih golman Bečeja 2003 Nedeljković.

Bečej 2003 U18 – Forum U18  4:3 (1:0)

Sava Vadaski daje savete igračima KMF Bečej 2003

Od prvog sudijskog zvižduka ređale šanse pred oba gola, a vrščani su osetili slast prvog pogotka tek u 33. minutu utakmice. Iako je tada rezultat na semaforu bio 3:0, izgledalo je da će to biti rutinska pobeda Bečeja, jer su precizni do tada bili prvo Stefan Morović je u 15. minutu precizan sa desetak metara i na odmor se otišlo sa minimalnih 1:0. Nastavak donosi sličan scenario jer domaći tim u istom 31. minutu postiže dva gola. Najpre je ubacivanje Doroslovačkog iskosa sa leve srtane u sopstvenu mrežu sproveo je Stefan Stojković, a samo par desetina sekundi kasnije Jovan Mitrović je s levog boka poslao loptu u suprotan ugao gola. Pošto je već pomenuti kapiten gostiju Radisavljević smanjio na 3:1, Doroslovački je, posle proigravanja Morovića iako je bio na parketu, u istom 33. minutu povisio na tada ubedljivih 4:1, a dva minuta kasnije Kristijan Miloško je smanjio na 4:2. Bečejci su u 38. minutu akumulirali šest prekršaja, pa su Vrščani iz kaznenog udarca sa 10 metara preko Predraga Radaka smanjili na 4:3. Bilo je pokušaja sa obe strane u samom finišu meča, ali do pomene rezultata nije došlo i na taj način su Bečejci upisali prvu prvenstvenu pobedu.

Šef struke vrbašana Miricki je izveo kombinovani sastav Letećeg Holanđanina, a okosnicu tima su činili igrači omladinske futsal selekcije a njih nekolicina su kadeti koji su već pokazali raskošan talenat u Staroj Pazovi

Leteći Holanđanin U18  –  SAS U18    7:1 (3:1)

Vrbašani su bili na parketu CFK Drago Jovović u seledećoj postavi – kapiten Tepavčević na golu, a u polju Radanović Lazar, Radović Danilo, Petrović Nemanja i Avdalović Vukašin. Sa druge strane osim reprezentativca Mandić Aleksandra i opasnog Niševića ostali igrači se nisu pokazali u dobrom svetlu. Mora se istaći još kod zrenjaninaca Grmuša Jovan koji je postigao evro gol jedini za svoj tim u ovoj utakmici iskosa sa leve strane posle dobro izvedenog kornera za goste.

A kod vrbašana su se upisali u strelce gotovo polovina upisanih igrača u protokol utakmice, i to talentovani kadet Luka Lepojević u 6. minutu, zatim dvostruki strelac tek nedeovoljno oporavljeni Avdalović Vukašin u 13. i 22. minutu, pa  Šmit Andrej u 16. minutu. Da bi u nastavku trener poslao na parket i kompletnu postavu kadetske selekcije holanđana. I rezultat je vidljiv i na semaforu a strelci su još bili već iskusni Petrović u 29.minutu, Mizdrak Ognjen u 35. minutu utakmice i u poslednjem minutu meča Pravilović Aleksa je postavio konačan rezultat silovitim udarcem iskosa za ubedljivih 7:1!

Vrbas, velika dvorana CFK Drago Jovović. Gledalaca oko 150. Sudijski par: Nađ Dejan (Ruski Krstur) i Vujić Predrag (Kula). Akumulacija prekršaja: L. Holanđanin 3 (1+2), SAS 4 (3+1), žutih i crvenih kartona nije bilo.

Strelci: Lepojević u 6.min, Avdalović u 13. i 22.min, Šmit u 16.min, Petrović u 29.min, Mizdrak u 35.min, i Pravilović u 39.min /Leteći Holanđanin/, a Grmuša u 17.min /SAS/.

Leteći Holanđanin: Tepavčević Miloš, Radanović Lazar, Radović Danilo, Petrović Nemanja, Avdalović Vukašin, Dakić Marijan, Pravilović Aleksa, Koprivica Slobodan, Lepojević Luka, Eraković Mitar, Mizdrak Ognjen, Šmit Andrej, Danilović Jovan, Marković Miljan. Trener: Igor Miricki.

SAS: Maran Uroš, Ungur Nikola, Grmuša Jovan, Mandić Aleksandar, Milošević Luka, Dimitrov Luka, Miloš Marko, Nišević Dušan, Jelisavac Petar, Dalja Kristijan, Grahovac David, Višekruna Miloš. Trener: Ivan Mandić.

(Foto: Leteći Holanđanin i Vlastimir Jankov)