ИРАН БОЉИ ОД СРБИЈЕ: Орлови без даха у Лозници

Репрезентација Србије је убедљиво поражена од Ирана у пријатељској утакмици пред пуним трибинама дворане „Лагатор“ у Лозници – 3:6 (1:3).

После уводног вођства нашег националног тима, преко Слободана Рајчевића, гости су преузели контролу и кажњавали грешке Орлова, а најрасположенији на утакмици је био троструки стрелац Сеид Ахмад Абаси. Питање победника је решено средином другог полувремена, када су за мање од два минута Иранци дали два гола и тако удвостручили предност, а до краја сусрета је репрезентација Србије успела једино да ублажи пораз.

Друга пријатељска утакмица између Србије и Ирана, трећепласиране репрезентације са последњег Светског првенства и најбоље екипе Азије, биће одиграна сутра у дворани „Зорка“ у Шапцу од 19 часова.

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

СРБИЈА – ИРАН 3:6 (1:3)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Рајчевић у 4, 1:1 Ахмад Абаси у 7, 1:2 Тајеби (пенал са шест метара) у 12, 1:3 Шахари у 14, 1:4 Оладгобад у 28, 1:5 Ахмад Абаси у 30, 2:5 Симић у 33, 2:6 Ахмад Абаси у 38. и 3:6 Рајчевић у 39. минуту. ДВОРАНА: „Лагатор“ у Лозници. ГЛЕДАЛАЦА: 1800. СУДИЈЕ: Небојша Панић (Србија), Али Хафизи (Иран) и Владан Радуловић (Србија). ЖУТИ КАРТОНИ: Рајчевић, Симић, Весић (Србија), Тајеби, Ахмади (Иран).

СРБИЈА: АКСЕНТИЈЕВИЋ (голман, капитен), РАКИЋ, ТОМИЋ, ПРШИЋ, РАЈЧЕВИЋ, Петров, Весић, Рамић, Лазаревић, Вукадиновић, Симић, Стојковић, Радовановић, Вулић (голман). Селектор: Горан Иванчић.

ИРАН: С. МОХАМАДИ (голман), АХМАДИ, САНГСЕФИДИ, ХАСАНЗАДЕ (капитен), ТАЈЕБИ,  Ганбарзаде, Насролазад, Орухи, Ахмад Абаси, Рафеј Пур, Шахари, Оладгобад, Азими, М. Мохамади (голман). Селектор: Сејед Мохамад Наземалшари.