IRAN BOLJI OD SRBIJE: Orlovi bez daha u Loznici

Reprezentacija Srbije je ubedljivo poražena od Irana u prijateljskoj utakmici pred punim tribinama dvorane „Lagator“ u Loznici – 3:6 (1:3).

Posle uvodnog vođstva našeg nacionalnog tima, preko Slobodana Rajčevića, gosti su preuzeli kontrolu i kažnjavali greške Orlova, a najraspoloženiji na utakmici je bio trostruki strelac Seid Ahmad Abasi. Pitanje pobednika je rešeno sredinom drugog poluvremena, kada su za manje od dva minuta Iranci dali dva gola i tako udvostručili prednost, a do kraja susreta je reprezentacija Srbije uspela jedino da ublaži poraz.

Druga prijateljska utakmica između Srbije i Irana, trećeplasirane reprezentacije sa poslednjeg Svetskog prvenstva i najbolje ekipe Azije, biće odigrana sutra u dvorani „Zorka“ u Šapcu od 19 časova.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SRBIJA – IRAN 3:6 (1:3)

STRELCI: 1:0 Rajčević u 4, 1:1 Ahmad Abasi u 7, 1:2 Tajebi (penal sa šest metara) u 12, 1:3 Šahari u 14, 1:4 Oladgobad u 28, 1:5 Ahmad Abasi u 30, 2:5 Simić u 33, 2:6 Ahmad Abasi u 38. i 3:6 Rajčević u 39. minutu. DVORANA: „Lagator“ u Loznici. GLEDALACA: 1800. SUDIJE: Nebojša Panić (Srbija), Ali Hafizi (Iran) i Vladan Radulović (Srbija). ŽUTI KARTONI: Rajčević, Simić, Vesić (Srbija), Tajebi, Ahmadi (Iran).

SRBIJA: AKSENTIJEVIĆ (golman, kapiten), RAKIĆ, TOMIĆ, PRŠIĆ, RAJČEVIĆ, Petrov, Vesić, Ramić, Lazarević, Vukadinović, Simić, Stojković, Radovanović, Vulić (golman). Selektor: Goran Ivančić.

IRAN: S. MOHAMADI (golman), AHMADI, SANGSEFIDI, HASANZADE (kapiten), TAJEBI,  Ganbarzade, Nasrolazad, Oruhi, Ahmad Abasi, Rafej Pur, Šahari, Oladgobad, Azimi, M. Mohamadi (golman). Selektor: Sejed Mohamad Nazemalšari.