СПЕКТАКЛ У ШАПЦУ: Иран поново бољи од Србије

Репрезентација Србије је уписала други пораз од Ирана ове недеље. Овај пут пред бројном публиком жељном футсала у Шапцу, у атмосфери за памћење у Хали спортова „Зорка“, изгубила је резултатом 3:4 (1:3).

За разлику од првог пријатељског дуела, у Лозници, вечерас су Орлови били равноправнији ривал и имали су прилике да учине нешто више, иако су гости у уводним минутима другог полувремена стигли и до три гола предности (4:1). Ипак, минут и по пре краја, после аутогола капитена Ашгара Хасанзадеа (претходно је предност смањио и Денис Рамић), само гол вишка је био на страни Ирана. Али, није било промене до краја сусрета.

Остаће забележено и да је наш национални тим извео пенал са десет метара у 17. минуту, после шестог прекршаја гостију у првом полувремену, али је ударац Слободана Рајчевића зауставио голман Масуд Мохамади.

ПРИЈАТЕЉСКА УТАКМИЦА

СРБИЈА – ИРАН 3:4 (1:3)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Рајчевић (аутогол) у 3, 0:2 Хасанзаде у 10, 1:2 Томић у 13, 1:3 Тајеби у 19, 1:4 Тајеби у 24, 2:4 Рамић у 27, 3:4 Хасанзаде (аутогол) у 39. минуту. ДВОРАНА: „Зорка“ у Шапцу. ГЛЕДАЛАЦА: 3800. СУДИЈЕ: Владан Радуловић (Србија), Али Хафизи (Иран) и Небојша Панић (Србија). ЖУТИ КАРТОНИ: Рајчевић, Весић, Петров (Србија), Шахари, Ахмади (Иран).

СРБИЈА: Аксентијевић (голман, капитен), Ракић, Томић, Пршић, Рајчевић, Петров, Весић, Рамић, Лазаревић, Вукадиновић, Симић, Стојковић, Радовановић, Вулић (голман). Селектор: Горан Иванчић.

ИРАН: С. Мохамади (голман), Ахмади, Сангсефиди, Хасанзаде (капитен), Тајеби, Ганбарзаде, Насролазад, Орухи, Ахмад Абаси, Рафеј Пур, Шахари, Оладгобад, Азими, М. Мохамади (голман). Селектор: Сејед Мохамад Наземалшари.

(Фото: И. Гачић)