SPEKTAKL U ŠAPCU: Iran ponovo bolji od Srbije

Reprezentacija Srbije je upisala drugi poraz od Irana ove nedelje. Ovaj put pred brojnom publikom željnom futsala u Šapcu, u atmosferi za pamćenje u Hali sportova „Zorka“, izgubila je rezultatom 3:4 (1:3).

Za razliku od prvog prijateljskog duela, u Loznici, večeras su Orlovi bili ravnopravniji rival i imali su prilike da učine nešto više, iako su gosti u uvodnim minutima drugog poluvremena stigli i do tri gola prednosti (4:1). Ipak, minut i po pre kraja, posle autogola kapitena Ašgara Hasanzadea (prethodno je prednost smanjio i Denis Ramić), samo gol viška je bio na strani Irana. Ali, nije bilo promene do kraja susreta.

Ostaće zabeleženo i da je naš nacionalni tim izveo penal sa deset metara u 17. minutu, posle šestog prekršaja gostiju u prvom poluvremenu, ali je udarac Slobodana Rajčevića zaustavio golman Masud Mohamadi.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SRBIJA – IRAN 3:4 (1:3)

STRELCI: 0:1 Rajčević (autogol) u 3, 0:2 Hasanzade u 10, 1:2 Tomić u 13, 1:3 Tajebi u 19, 1:4 Tajebi u 24, 2:4 Ramić u 27, 3:4 Hasanzade (autogol) u 39. minutu. DVORANA: „Zorka“ u Šapcu. GLEDALACA: 3800. SUDIJE: Vladan Radulović (Srbija), Ali Hafizi (Iran) i Nebojša Panić (Srbija). ŽUTI KARTONI: Rajčević, Vesić, Petrov (Srbija), Šahari, Ahmadi (Iran).

SRBIJA: Aksentijević (golman, kapiten), Rakić, Tomić, Pršić, Rajčević, Petrov, Vesić, Ramić, Lazarević, Vukadinović, Simić, Stojković, Radovanović, Vulić (golman). Selektor: Goran Ivančić.

IRAN: S. Mohamadi (golman), Ahmadi, Sangsefidi, Hasanzade (kapiten), Tajebi, Ganbarzade, Nasrolazad, Oruhi, Ahmad Abasi, Rafej Pur, Šahari, Oladgobad, Azimi, M. Mohamadi (golman). Selektor: Sejed Mohamad Nazemalšari.

(Foto: I. Gačić)