PRVA FUTSAL LIGA: Držali su se Vranjanci, a onda je Ekonomac dodao gas…

U premijernoj takmičarskoj utakmici šampionata Srbije u 2019. godini, u okviru 12. kola, Ekonomac je opravdao ulogu favorita i savladao Vranje rezultatom 6:3 (2:1).

Pogled na tabelu na kraju jesenje polusezone bi predvideo nešto drugačiji tok susreta – da će Kragujevčani bez mnogo muke srušiti bedem gostiju u dvorani „Jezero“, pred oko 400 gledalaca, pošto se sa jedne strane našao aktuelni osvajač duple krune, a sa druge ekipa na poziciji koja joj donosi nesanicu, grčevitu borbu za opstanak u Prvoj futsal ligi. Da je teren nešto drugo od „papira“ pokazalo se i u ovom susretu. Vranjanci su se dobro držali, čak u 24. minutu izjednačili na 2:2, kada je Nikolić uzeo loptu koju je Igor pokušao da doda Talesu, a onda na osam metara od gola fantastično petom uposlio kapitena Davora Tasića, koji je smestio u mrežu. Prethodno, pogodili su povratnik Ivanković u 7. i Vitor Ugo u 16. na jednoj, a Trajković iz penala sa šest metara (posle pokušaja Krstića lopta je udarila u ruku Rnića u kaznenom prostoru), u 11. minutu, na drugoj strani.

Međutim, nada gostiju nije se dugo održala posle drugog izjednačenja. Ekonomac je „dodao gas“ i golovima u 27. minutu, prvo Perića, pa onda Vitora Uga na dodavanje Igora, rešio pitanje pobednika ove utakmice. U poslednjih deset minuta susreta su mrežu tresli kapiten Rnić u 31, efektnim udarcem sa 12 metara i Igor u 38. minutu za Ekonomac, a Krstić u 35. minutu za Vranje, za konačnih 6:3, koliko je bilo za Kragujevčane i na početku jesenje polusezone protiv istog rivala.

Posle prve utakmice 12. kola Kragujevčani imaju stopostotan učinak, dok je njihov poslednji rival na desetom mestu sa dve pobede, jednim remijem i devet poraza (direktno ispadaju ekipe od 10. do 12. mesta, dok 8. i 9. igraju baraž sa drugoligašima).

PRVA FUTSAL LIGA – 12. KOLO

Petak, 8. februar
KRAGUJEVAC: Ekonomac – Vranje 6:3 (2:1)
(Ivanković 7, Vitor Ugo 16, 27, Perić 27, Rnić 31, Igor 38. – Trajković penal sa šest metara 11, D. Tasić 24, Krstić 35)

Subota, 9. februar
BEOGRAD (Šumice): FON – Vinter sport (21.00)
(Delegat: Robert Petrović. Sudije: Đorđe Petrović, Aleksandar Jakšić i Đorđe Ninić)

Nedelja, 10. februar
NOVA PAZOVA (OŠ „Rastko Nemanjić – Sveti Sava“): Nova Pazova – Smederevo (17.00)
(Delegat: Nenad Mitić. Sudije: Vladan Radulović, Miloš Jocović i Slavenko Matović)
VALJEVO (Hala sportova „15. septembar“): RB – Ivanjica (19.00)
(Delegat: Aleksandar Simić. Sudije: Nebojša Panić, Predrag Lazarević i Dalibor Stanković)
NIŠ (Čair): Kalča – Srpska (20.30)
(Delegat: Vladan Miladinović. Sudije: Dejan Stajić, Bojan Milić i Danijel Ristić)

Ponedeljak, 11. februar
BLACE (Hala „Čika Dača Jovanović“): Jastrebac – Novi Pazar (19.00)
(Delegat: Nebojša Ristić. Sudije: Petar Radojčić, Nikola Aleksić i Nikola Rabrenović)

(Foto: KMF Ekonomac)