ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Нова Пазова без милости, Ивањица пала у Ваљеву

Сигуран корак домаћина у недељним утакмицама 12. кола Прве футсал лиге. После победе Економца над Врањем, у Крагујевцу у петак, као и Винтер спорта над ФОН-ом, у утакмици пуној узбуђења синоћ у Београду, на крају недеље су бодове уписали и Нова Пазова и РБ.

У Ваљеву, пред око 200 гледалаца, обе екипе су ушле у решене да освоје сва три бода, а боље се снашао домаћин. Стрпљиво је вребао прилике и преко Милуна Божића у завршници утакмице казнио неуспешне нападе Ивањичана са голманом-играчем, док је коначан резултат у последњем минуту поставио Ђорђе Петровић из пенала са десет метара – 4:1. Претходно, у првом полувремену, голове су дали капитен РБ-а Никола Ранисављевић у 15. на једној и Глигорије Лишанин у 17. минуту на другој страни.

За разлику од овог сусрета, у Новој Пазови, пред око 100 гледалаца, једино питање је било са колико погодака ће домаћин испратити госте кући, а на крају је на семафору писало 13:2. Ређали су се голови Милана Живића, Стефана Станојевића, Александра Живановића, Марка Тепавчевића, Бошка Кукоља, Владимира Лазића и Симеуна Копање, док су на другој страни, за „фењераша“ шампионата Србије, погодили по једном Немања и Никола Милосављевић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 12. КОЛО

Петак, 8. фебруар
КРАГУЈЕВАЦ: Економац – Врање 6:3 (2:1)
(Иванковић 7, Витор Уго 16, 27, Перић 27, Рнић 31, Игор 38. – Трајковић пенал са шест метара 11, Д. Тасић 24, Крстић 35)

Субота, 9. фебруар
БЕОГРАД: ФОН – Винтер спорт 3:4 (2:1)

Недеља, 10. фебруар
НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – Смедерево 13:2 (6:0)
(Живић 1, 22, 37, Станојевић 6, Живановић 15, 25, Тепавчевић 15, 29, Кукољ 19, Лазић 19, 30, Копања 38, 40 – Не. Милосављевић 26, Ни. Милосављевић 27)
ВАЉЕВО: РБ – Ивањица 4:1 (1:1)
(Ранисављевић 15, Божић 37, 39, Петровић пенал са десет метара 40 – Г. Лишанин 17)
НИШ: Калча – Српска, одложено због болести домаћих играча

Понедељак, 11. фебруар
БЛАЦЕ (Хала „Чика Дача Јовановић“): Јастребац – Нови Пазар (19.00)
(Делегат: Небојша Ристић. Судије: Петар Радојчић, Никола Алексић и Никола Рабреновић)

(Извор: КМФ РБ Ваљево)