FSS: Orlići pobedili Ukrajinu u Vranju

Umalo od gotovog veresija

Pred punim tribinama hale u Vranju, na početku utakmice bolje su se snašli futsaleri Ukrajine. I rezultat toge je prvi pogotak za goste na utakmici već u 4. minutu. Međutim, izabranici Vladimira Jovanovića prave potpuni preokret kako na terenu tako i na semaforu. Za svega četiri minuta postižu tri gola, dva su delo raspoloženog Đorđa Rosića i jedan Jovana Uroševića za 3:1! Međutim tu nije kraj, visoki presing je opet doneo rezultat auto gol igrača Ukrajine Mačeviča za tada visokih 4:1. Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao, a mogao je jer su Orlići odlično igrali i zatvarali svaki deo terena, vršeći pritisak na igrače u žutoj opremi na koji oni nisu znali adekvatno odgovoriti. Definitivno je rad selektora počeo davati željene rezultate.

Ipak da su ovo mladi momci i skloni oscilacijama videlo se u nastavku. Mora se priznati da je i selektor omladinske selekcije Ukrajine podigao moral svojim igračima koji su znatno angažovanije i čvršće odigrali drugi deo utakmice a naročito sa petim igračem u polju umesto golmana. Rezulat se bitno promenio u 34. i 36. minutu je strelac bio Vladislav Zavertanji i ušlo se u dramtičnu završnicu. Prelomni trenutak se desio u 38. minutu kada Ukranija napada i iznenadan udarac završava na stativi gola kapitena Milanovića, odbijenu loptu ne čekajući Petrović parabolom šalje iz svog kaznenog prostora u praznu mrežu ukrajinaca za 5:3. Još jednom su se Ukrajinci radovali i to minut pre kraja kada se najbolje snašao Danilo Bielan za konačnih 5:4.

SRBIJA U19 – UKRAJINA U19   5:4 (4:1)

Vranje, sportsk hala u Vranju. 1. mart 2019. u 19.00 časova. Sudijska trojka – Dejan Stajić, Oliver Nikolić i Danijel Ristić (svi Srbija). Strelci: Đorđe Rosić u 6., i 6.minut , Jovan Urošević u 10.minut, Marian Maševič /autogol/  u 12.minutu , i Jovica Petrović u 38.minutu za Srbiju, a Fedir Ovakiman u 4.min, Vladislav Zavertanji u 34. i 36.min, Danilo Bielan u 39.minutu za Ukrajinu. Žuti karton: Marko Stojanović u 8.min, Nikola Milašinović u 22.min, i Lazar Marinković u 34.minutu  – svi Srbija. Crvenih kartona nije bilo.

SRBIJA U19: Nemanja Milanović (golman – kap), Jovan Urošević, Đorđe Rosić, Nikola Milašinović, David Miković, Mahailo Margetić (golman), Aleksa Milivojević, Predrag Radak, Matija Urošević, Lazar Marinković, Jovica Petrović, Zoran Arđeljan, Aleksandar Mandić i Marko Stojanović. Selektor: Vladimir Jovanović.

UKRAJINA U19: Jevheni Kozlov (golman), Denis Blank, Vladislav Zavertanji, Vladislav Sorokin, Fedir Ovakimian, Mikola Huivan (golman), Eduard Nahornji, Artem Litvinekno, Danilo Bielan, Vadim Medenets, Simone, Petro Seniuk, Jaroslav Kvasni, Marian Maševič (kap), Dimitro Ščipčuk (golman). Selektor: Vitali Odenov.