Смедерево стигло 1:4 против Српске, Ивањица у финишу надиграла Нову Пазову

У премијерним утакмицама 15. кола Прве футсал лиге највећи добитник је Ивањица, боља на домаћем паркету вечерас против другопласиране Нове Пазове, аспиранта за финале плеј-офа (5:3).

У дуелу између Смедерева и Српске није било победника (4:4), отуд, незадовољство у оба табора: домаћем – још се чека на први тријумф у сезони, гостујућем – тешко је кад измакне славље против „фењераша”.

Ивањица се са 19 бодова изједначила на табели са Српском (деоба седмог места), уз идентичну гол разлику: минус 5

Српска је водила чак 4:1 у Ђурђевом граду (31. минут!), у гро-плану аутор сва четири гола – Бојан Поповић, међутим…

Смедерево је стигло до ремија на крилима Немање Милосављевића (2), Николе Милосављевића и Бојана Филиповића. По свему судећи, узевши слађи бод…

Смедерево – Српска 4:4 (1:2)

Смедерево – Дворана: Смедерево. Гледалаца: 60. Судије: Александар Јакшић (Горњи Милановац), Бојан Буројевић (Чачак) и Благоје Мијаиловић (Вршац). Стрелци: 0:1 Б. Поповић у 1, 0:2 Б. Поповић у 11, 1:2 Не. Милосављевић у 16, 1:3 Б. Поповић у 29, 1:4 Б. Поповић у 31, 2:4 Ни. Милосављевић у 34, 3:4 Филиповић у 35, 4:4 Не. Милосављевић у 38. минуту. Жути картони: Ђорђевић, Јевтић, Стевановић (Смедерево),

Нагомилавање прекршаја: Смедерево 5 (3-2), Српска 6 (3-3).

СМЕДЕРЕВО: ТЕШАНОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, ФИЛИПОВИЋ, ЈЕВТИЋ, ПРВУЛОВИЋ, Јовановић, Шкорић, Не. Милосављевић, Ни. Милосављевић, Стевановић.

СРПСКА: РАДМАНОВИЋ, Д. ПОПОВИЋ, БОДОЊИ, Б. ПОПОВИЋ, БРКИЋ, Милосавац, Борисављевић, Ратковић, Станић, Срдановић, Стошић, Синђић, Томић.

Јунак тријуфа Ивањице над Новом Пазовом био је троструки егзекутор Немања Вукашиновић. Огромну помоћ имао је од Глигорија Лишанина (сјајан између статива био и Ђорђе Лишанин!) и Владана Стојковића, кадрог да врати предност домаћину на 4:3 у тренутку кад је гост изједначио.

Стрелци за Пазовчане били су Симеун Копања (2) и искусни Милан Живић, у смирај првог полувремена.

Ивањица – Нова Пазова 5:3 (3:1)

Ивањица – Дворана: ОШ Кирило Савић. Гледалаца: 500. Судије: Бојан Милић (Крушевац), Жељко Стоилков (Алексинац) и Братислав Динић (Крагујевац). Стрелци: 1:0 Г. Лишанин у 3, 2:0 Вукашиновић у 5, 3:0 Вукашиновић у 9, 3:1 Живић у 19, 3:2 Копања у 30, 3:3 Копања у 31, 4:3 Стојковић у 33, 5:3 Вукашиновић у 40. минуту. Жути картони: Јовановић, Г. Лишанин, Вукашиновић (Ивањица), Тепавчевић (Нова Пазова).

Нагомилавање прекршаја: Ивањица 8 (4-4), Нова Пазова 6 (4-2).

ИВАЊИЦА: Ђ. ЛИШАНИН, Г. ЛИШАНИН, ВУКАШИНОВИЋ, СТОЈКОВИЋ, МАРИЧИЋ, Николић, Јовановић, Радоњић, Колаковић, Миловановић, М. Розгић, Ивановић, Б. Розгић, Лазовић.

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, КОПАЊА, ЖИВИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, ТЕПАВЧЕВИЋ, Лазић, Кукољ, Стојнић, Живановић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 15. КОЛО

Петак, 1. март

СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Српска 4:4 (1:2)
(Не. Милосављевић 16, 38, Ни. Милосављевић 34, Филиповић 35 – Б. Поповић 1, 11, 29, 31)
ИВАЊИЦА: Ивањица – Нова Пазова 5:3 (3:1)
(Г. Лишанин 3, Вукашиновић 5, 9, 40, Стојковић 33 – Живић 19, Копања 30, 31)

Субота, 2. март

ВРАЊЕ: Врање – Нови Пазар (17.30)
(Дворана: Врање, судије: Небојша Панић, Никола Рабреновић и Предраг Лазаревић, делегат: Саша Стефановић)
ВАЉЕВО: РБ – Економац (20.00)
(Дворана: 15. септембар, судије: Ђорђе Петровић, Душан Арсовић и Бојан Спасић, делегат: Миле Бекрић)
БЕОГРАД: ФОН – Јастребац (21.00)
(Дворана: Шумице, судије: Никола Алексић, Милош Јоцовић и Бојан Граовац, делегат: Роберт Петровић)

Недеља, 3. март

НИШ: Винтер спорт – Калча (21.00)
(Дворана: Чаир, судије: Петар Радојчић, Владан Радуловић и Марко Савић, делегат: Ивица Младеновић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

СОПОТ: Сопот – СК Економист (20.30)
(Дворана: ОШ Јелица Миловановић, судије: Иван Станковић, Дејан Стајић и Данијел Ристић, делегат: Милош Берисавац)

ПИРОТ: Пирот – САС (20.00)
(Дворана: Кеј, судије: Славенко Матовић, Ђорђе Нинић, Александар Минић, делегат: Небојша Ристић)
БЕОГРАД: Бањица – Зуфо (21.00)
(Дворана: Бањица, судије: Драгутин Божовић, Бане Папишта и Никола Чотрић, делегат: Горан Старчевић)

Понедељак, 4. март

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Бечеј (19.30)
(Дворана: Пожаревац, судије: Братислав Јовић, Оливер Николић и Страхиња Радовић, делегат: Томислав Јаковљевић)
КРАГУЈЕВАЦ: Економац 2 – Само право – ОДЛОЖЕНО
(Дворана: Језеро, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Братислав Динић, делегат: Миливоје Томић)

У овом колу слободна је Колубара, услед одустајања Деус футсала.