Smederevo stiglo 1:4 protiv Srpske, Ivanjica u finišu nadigrala Novu Pazovu

U premijernim utakmicama 15. kola Prve futsal lige najveći dobitnik je Ivanjica, bolja na domaćem parketu večeras protiv drugoplasirane Nove Pazove, aspiranta za finale plej-ofa (5:3).

U duelu između Smedereva i Srpske nije bilo pobednika (4:4), otud, nezadovoljstvo u oba tabora: domaćem – još se čeka na prvi trijumf u sezoni, gostujućem – teško je kad izmakne slavlje protiv „fenjeraša”.

Ivanjica se sa 19 bodova izjednačila na tabeli sa Srpskom (deoba sedmog mesta), uz identičnu gol razliku: minus 5

Srpska je vodila čak 4:1 u Đurđevom gradu (31. minut!), u gro-planu autor sva četiri gola – Bojan Popović, međutim…

Smederevo je stiglo do remija na krilima Nemanje Milosavljevića (2), Nikole Milosavljevića i Bojana Filipovića. Po svemu sudeći, uzevši slađi bod…

Smederevo – Srpska 4:4 (1:2)

Smederevo – Dvorana: Smederevo. Gledalaca: 60. Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac), Bojan Burojević (Čačak) i Blagoje Mijailović (Vršac). Strelci: 0:1 B. Popović u 1, 0:2 B. Popović u 11, 1:2 Ne. Milosavljević u 16, 1:3 B. Popović u 29, 1:4 B. Popović u 31, 2:4 Ni. Milosavljević u 34, 3:4 Filipović u 35, 4:4 Ne. Milosavljević u 38. minutu. Žuti kartoni: Đorđević, Jevtić, Stevanović (Smederevo),

Nagomilavanje prekršaja: Smederevo 5 (3-2), Srpska 6 (3-3).

SMEDEREVO: TEŠANOVIĆ, ĐORĐEVIĆ, FILIPOVIĆ, JEVTIĆ, PRVULOVIĆ, Jovanović, Škorić, Ne. Milosavljević, Ni. Milosavljević, Stevanović.

SRPSKA: RADMANOVIĆ, D. POPOVIĆ, BODONJI, B. POPOVIĆ, BRKIĆ, Milosavac, Borisavljević, Ratković, Stanić, Srdanović, Stošić, Sinđić, Tomić.

Junak trijufa Ivanjice nad Novom Pazovom bio je trostruki egzekutor Nemanja Vukašinović. Ogromnu pomoć imao je od Gligorija Lišanina (sjajan između stativa bio i Đorđe Lišanin!) i Vladana Stojkovića, kadrog da vrati prednost domaćinu na 4:3 u trenutku kad je gost izjednačio.

Strelci za Pazovčane bili su Simeun Kopanja (2) i iskusni Milan Živić, u smiraj prvog poluvremena.

Ivanjica – Nova Pazova 5:3 (3:1)

Ivanjica – Dvorana: OŠ Kirilo Savić. Gledalaca: 500. Sudije: Bojan Milić (Kruševac), Željko Stoilkov (Aleksinac) i Bratislav Dinić (Kragujevac). Strelci: 1:0 G. Lišanin u 3, 2:0 Vukašinović u 5, 3:0 Vukašinović u 9, 3:1 Živić u 19, 3:2 Kopanja u 30, 3:3 Kopanja u 31, 4:3 Stojković u 33, 5:3 Vukašinović u 40. minutu. Žuti kartoni: Jovanović, G. Lišanin, Vukašinović (Ivanjica), Tepavčević (Nova Pazova).

Nagomilavanje prekršaja: Ivanjica 8 (4-4), Nova Pazova 6 (4-2).

IVANJICA: Đ. LIŠANIN, G. LIŠANIN, VUKAŠINOVIĆ, STOJKOVIĆ, MARIČIĆ, Nikolić, Jovanović, Radonjić, Kolaković, Milovanović, M. Rozgić, Ivanović, B. Rozgić, Lazović.

NOVA PAZOVA: VULIĆ, KOPANJA, ŽIVIĆ, STANOJEVIĆ, TEPAVČEVIĆ, Lazić, Kukolj, Stojnić, Živanović.

PRVA FUTSAL LIGA – 15. KOLO

Petak, 1. mart

SMEDEREVO: Smederevo – Srpska 4:4 (1:2)
(Ne. Milosavljević 16, 38, Ni. Milosavljević 34, Filipović 35 – B. Popović 1, 11, 29, 31)
IVANJICA: Ivanjica – Nova Pazova 5:3 (3:1)
(G. Lišanin 3, Vukašinović 5, 9, 40, Stojković 33 – Živić 19, Kopanja 30, 31)

Subota, 2. mart

VRANJE: Vranje – Novi Pazar (17.30)
(Dvorana: Vranje, sudije: Nebojša Panić, Nikola Rabrenović i Predrag Lazarević, delegat: Saša Stefanović)
VALJEVO: RB – Ekonomac (20.00)
(Dvorana: 15. septembar, sudije: Đorđe Petrović, Dušan Arsović i Bojan Spasić, delegat: Mile Bekrić)
BEOGRAD: FON – Jastrebac (21.00)
(Dvorana: Šumice, sudije: Nikola Aleksić, Miloš Jocović i Bojan Graovac, delegat: Robert Petrović)

Nedelja, 3. mart

NIŠ: Vinter sport – Kalča (21.00)
(Dvorana: Čair, sudije: Petar Radojčić, Vladan Radulović i Marko Savić, delegat: Ivica Mladenović)

DRUGA FUTSAL LIGA – 14. KOLO

SOPOT: Sopot – SK Ekonomist (20.30)
(Dvorana: OŠ Jelica Milovanović, sudije: Ivan Stanković, Dejan Stajić i Danijel Ristić, delegat: Miloš Berisavac)

PIROT: Pirot – SAS (20.00)
(Dvorana: Kej, sudije: Slavenko Matović, Đorđe Ninić, Aleksandar Minić, delegat: Nebojša Ristić)
BEOGRAD: Banjica – Zufo (21.00)
(Dvorana: Banjica, sudije: Dragutin Božović, Bane Papišta i Nikola Čotrić, delegat: Goran Starčević)

Ponedeljak, 4. mart

POŽAREVAC: Požarevac – Bečej (19.30)
(Dvorana: Požarevac, sudije: Bratislav Jović, Oliver Nikolić i Strahinja Radović, delegat: Tomislav Jakovljević)
KRAGUJEVAC: Ekonomac 2 – Samo pravo – ODLOŽENO
(Dvorana: Jezero, sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Bratislav Dinić, delegat: Milivoje Tomić)

U ovom kolu slobodna je Kolubara, usled odustajanja Deus futsala.