ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Економац без муке, славили и Врање, ФОН и Економист

Домаћини и гости су равноправно поделили бодове у утакмицама лига Фудбалског савеза Србије одиграним у суботу.

После два дуела у петак, на елитној футсал сцени наше земље су одиграна још три сусрета 15. кола. И док је Економац очекивано стигао до бодова у Ваљеву – убедљивом победом резултатом 7:0 (2:0), у Београду је било неизвесно до последњег звука сирене, иако је ФОН са три гола више ушао у последња два минута. На крају, нанео је први пораз Јастрепцу у пролећном делу сезоне шампионата Србије (после победе и два ремија екипе из Блаца) – 5:4 (4:2).

А у Врању је домаћин уписао трећи узастопни тријумф и потврдио да ће овог пролећа имати много више разлога за осмех. Овај пут је савладан Нови Пазар, који је допутовао са седам играча и доживео први пораз у 2019. години у Првој футсал лиги (после, као и Јастребац, победе и два ремија) – 4:1 (3:0).

РБ – Економац 0:7 (0:2)

Ваљево – Дворана: 15. септембар. Гледалаца: 200. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Душан Арсовић (Горњи Милановац) и Бојан Спасић (Лазаревац). Стрелци: 0:1 Витор Уго у 4, 0:2 Иванковић у 5, 0:3 Стојчевски у 25, 0:4 Перић у 30, 0:5 Игор у 35, 0:6 Игор у 38, 0:7 Витор Уго у 38. минуту.

Нагомилавање прекршаја: РБ 5 (2-3), Економац 7 (3-4).

РБ: ВИШИЋ, РАНИСАВЉЕВИЋ, ТОЈЧИЋ, МИЛОВАНОВИЋ, МИЛОШЕВИЋ, Чарли, Прокић, Стојановић, Цветановић, Вуковић, Дамњановић.

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ПЕРИЋ, ИГОР, ВИТОР УГО, ТАЛЕС, Матијевић, Рнић, Стојчевски, Милосављевић, Сорокин, Иванковић, Антонић, Ракићевић.

ФОН – Јастребац 5:4 (4:2)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 100. Судије: Никола Алексић (Београд), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Бојан Граовац (Рума). Стрелци: 1:0 Цветковић у 4, 1:1 Цветановић у 7, 2:1 Петрашевић у 10, 3:1 Петров у 11, 4:1 Пешић у 16, 4:2 Радојичић у 18, 5:2 Петров у 30, 5:3 Судимац у 39, 5:4 Кнежевић у 40. минуту. Жути картони: Пешић, Петров (ФОН), Рајковић, Павловић (Јастребац).

Нагомилавање прекршаја: ФОН 9 (6-3), Јастребац 8 (3-5).

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ПЕТРАШЕВИЋ, ПЕТРОВ, ПЕШИЋ, СТАНКОВИЋ, Цветковић, Калановић, Алексић, Ерац, Павловић, Рамовић.

ЈАСТРЕБАЦ: ПАВЛОВИЋ, ТАНАСКОВИЋ, КНЕЖЕВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, ВУЛЕТИЋ, Гајић, Ристић, Раденковић, Миленковић, Рајковић, Вукајловић, Судимац, Чолић, Радојичић.

Врање – Нови Пазар 4:1 (3:0)

Врање – Дворана: Врање. Гледалаца: 100. Судије: Небојша Панић, Никола Рабреновић и Предраг Лазаревић (сви из Београда). Стрелци: 1:0 Трајковић у 4, 2:0 Костић у 8, 3:0 Костић у 20, 3:1 Јовановић у 30, 4:1 Миленковић у 40. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Врање 5 (3-2), Нови Пазар 8 (3-5).

ВРАЊЕ: МИЛЕНКОВИЋ, Д. ТАСИЋ, КРСТИЋ, ТРАЈКОВИЋ, РИСТИЋ, М. Тасић, Николић, Ал. Јањић, Ан. Јањић, Богдановић, Стојковић, Костић.

НОВИ ПАЗАР: МУЈОВИЋ, РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Костић, Међедовић.

У Другој футсал лиги на програму је 14. коло, а у уводној утакмици екипа Економиста је изненадила домаћина у Сопоту – 2:7 (0:3), па се тако, бар до недеље увече, померила са незавидне 11. позиције, последње после одустајања Деус футсала, а која води у трећи ранг такмичења.

Актери утакмице у Сопоту пред почетак (фото: КМФ Сопот)

Сопот – СК Економист 2:7 (0:3)

Сопот – Дворана: ОШ „Јелица Миловановић”. Гледалаца: 100. Судије: Иван Станковић (Ниш), Дејан Стајић (Врање) и Данијел Ристић (Врање). Стрелци: 0:1 Величковић у 4, 0:2 Шмркић у 14, 0:3 Јововић у 18, 0:4 Цимбаљевић у 21, 0:5 Цимбаљевић у 24, 0:6 Јововић у 28, 1:6 Ивић у 31, 2:6 Милутиновић у 39, 2:7 Стаменковић у 40. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Сопот 4 (2-2), СК Економист 4 (3-1).

СОПОТ: Н. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, М. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, ЂУРИЋ, Б. СИМИЋ, Теофиловић, Стојановић, Н. Симић, Ивић, Јанковић, Маринковић, Илић, Стијеља.

СК ЕКОНОМИСТ: ГРУЈИЋ, КНЕЖЕВИЋ, ЈОВОВИЋ, ШМРКИЋ, МИХИЋ, Стаменковић, Пантелић, Стојковић, Цимбаљевић, Главоњић, Величковић, Видаковић, Оровић, Симчевић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 15. КОЛО

Петак, 1. март
СМЕДЕРЕВО: Смедерево – Српска 4:4 (1:2)
(Не. Милосављевић 16, 38, Ни. Милосављевић 34, Филиповић 35 – Б. Поповић 1, 11, 29, 31)
ИВАЊИЦА: Ивањица – Нова Пазова 5:3 (3:1)
(Г. Лишанин 3, Вукашиновић 5, 9, 40, Стојковић 33 – Живић 19, Копања 30, 31)

Субота, 2. март
ВРАЊЕ: Врање – Нови Пазар 4:1 (3:0)
(Трајковић 4, Костић 8, 20, Миленковић 40 – Јовановић 30)
ВАЉЕВО: РБ – Економац 0:7 (0:2)
(Витор Уго 4, 38, Иванковић 5, Стојчевски 25, Перић 30, Игор 35, 38)
БЕОГРАД: ФОН – Јастребац 5:4 (4:2)
(Цветковић 4, Петрашевић 10, Петров 11, 30, Пешић 16 – Цветановић 7, Радојичић 18, Судимац 39, Кнежевић 40)

Недеља, 3. март
НИШ: Винтер спорт – Калча (21.00)
(Дворана: Чаир, судије: Петар Радојчић, Владан Радуловић и Марко Савић, делегат: Ивица Младеновић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 14. КОЛО

СОПОТ: Сопот – СК Економист 2:7 (0:3)
(Ивић 31, Милутиновић 39 – Величковић 4, Шмркић 14, Јововић 18, 28, Цимбаљевић 21, 24, Стаменковић 40)

ПИРОТ: Пирот – САС (20.00)
(Дворана: Кеј, судије: Славенко Матовић, Ђорђе Нинић, Александар Минић, делегат: Небојша Ристић)
БЕОГРАД: Бањица – Зуфо (21.00)
(Дворана: Бањица, судије: Драгутин Божовић, Бане Папишта и Никола Чотрић, делегат: Горан Старчевић)

Понедељак, 4. март
ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Бечеј (19.30)
(Дворана: Пожаревац, судије: Братислав Јовић, Оливер Николић и Страхиња Радовић, делегат: Томислав Јаковљевић)
КРАГУЈЕВАЦ: Економац 2 – Само право – ОДЛОЖЕНО
(Дворана: Језеро, судије: Далибор Станковић, Марко Мартиновић и Братислав Динић, делегат: Миливоје Томић)

У овом колу слободна је Колубара, услед одустајања Деус футсала.

(Насловна фотографија: КМФ Врање)