КУП СРБИЈЕ: Бањица на крилима Васовића, прошла и Нова Пазова

Екипе Бањице и Нове Пазове придружиле су се Српској у четвртфиналу Купа Србије.

У Београду, друголигаш је хрлио ка сигурној победи против члана елитног ранга такмичења. Посебно расположен је био Васовић, после чијег се трећег поготка (за 5:1), из пенала са шест метара, који је досуђен после прекршаја над њим, чинило да је све решено. Али гости, са капитеном Ранисављевићем као голманом-играчем, успели су да са два гола за мање од сто секунди врате неизвесност. Ипак, за више од тога нису имали снаге, а последња нада је угашена на 126 секунди до краја када су остали са играчем мање на терену, после другог жутог картона за Марковића (одмах затим је исто добио и Вуковић због протеста са клупе), пошто су недуго затим примили шести гол.

Комплетну утакмицу можете да погледате овде.

БАЊИЦА – РБ 7:3 (3:0)

Београд – ДВОРАНА: УСЦ Вождовац. ГЛЕДАЛАЦА: 200. СТРЕЛЦИ: 1:0 Симеуновић у 6, 2:0 Ристановић у 10, 3:0 Васовић у 14, 4:0 Васовић у 24, 4:1 Чарли у 27, 5:1 Васовић (шест метара) у 28, 5:2 Миловановић у 35, 5:3 Ранисављевић у 36, 6:3 Ружичић у 39. и 7:3 Ружичић у 40. минуту. СУДИЈЕ: Бојан Спасић, Марко Мартиновић (обојица из Лазаревца) и Новак Цмиљанић (Београд). ЖУТИ КАРТОНИ: Смаилагић (Бањица), Вуковић, Марковић (РБ). ЦРВЕНИ КАРТОНИ: Вуковић, Марковић (РБ) у 38. минуту. НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Бањица 10 (5+5), РБ 10 (5+5).

БАЊИЦА: ДЕСТАНИ, ШЋЕПАНОВИЋ, ЕТЕРОВИЋ, СМАИЛАГИЋ, РУЖИЧИЋ, Симеуновић, Васиљевић, Крстић, Влашки, Ристановић, Димчић, Васовић, Кањевац, Павловић.
РБ: ВИШИЋ, РАНИСАВЉЕВИЋ, МИЛОВАНОВИЋ, МАРКОВИЋ, МИЛОШЕВИЋ, Чарли, Тојчић, Прокић, Петровић, Стојановић, Вуковић, Дамњановић.

За разлику од победника Купа Фудбалског савеза Београда, Партенон из Смедеревске Паланке, најбољи на подручју ФС Региона западне Србије, стао је у осмини финала. Држао се добро трећелигаш против једне од најбољих српских екипа у овом тренутку, али није могао више од часног пораза – 2:4.

ПАРТЕНОН – НОВА ПАЗОВА 2:4 (1:0)

Смедеревска Паланка – ДВОРАНА: ОШ „Вук Караџић“. ГЛЕДАЛАЦА: 300. СТРЕЛЦИ: 1:0 Н. Симић у 16, 1:1 Тепавчевић у 25, 1:2 Кукољ у 26, 1:3 Станојевић у 33, 2:3 В. Симић у 33, 2:4 Тепавчевић у 34. минуту. СУДИЈЕ: Бојан Буројевић (Чачак), Братислав Динић и Страхиња Радовић (из Крагујевца). ЖУТИ КАРТОНИ: Аксентијевић, Дидановић (Партенон), Копања (Нова Пазова). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Партенон 10 (5+5), Нова Пазова 8 (4+4).

ПАРТЕНОН: НЕСТОРОВИЋ, В. СИМИЋ, Н. СИМИЋ, ДИДАНОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, Петровић, Дробњаковић, Аксентијевић, Нађ, Маричић, Спасојевић, Јовановић.
НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, ЖИВИЋ, ШОШО, КОПАЊА, СТАНОЈЕВИЋ, Живановић, Кукољ, Стојнић, Тепавчевић, Дујић, Чепрња.

КУП СРБИЈЕ – ОСМИНА ФИНАЛА

Уторак, 5. март
Београд: Бањица – РБ 7:3 (3:0)
(Симеуновић 6, Ристановић 10, Васовић 14, 24, 28 шест метара, Ружичић 39, Ружичић 40 – Чарли 27, Миловановић 35, Ранисављевић 36
СМЕДЕРЕВСКА ПАЛАНКА: Партенон – Нова Пазова 2:4 (1:0)
(Н. Симић 16, В. Симић 33 – Тепавчевић 25, 34, Кукољ 26, Станојевић 33)

Среда, 6. март
ЗРЕЊАНИН (Кристална дворана): САС – Економац (18.00)
(Делегат: Борис Правиловић. Судије: Милош Јоцовић, Благоје Мијаиловић и Бане Папишта)
БЕОГРАД (Шумице): ФОН – Земун Само право (18.00)
(Делегат: Божидар Нинчић. Судије: Славенко Матовић, Ђорђе Нинић и Предраг Лазаревић)
СМЕДЕРЕВО (Дворана Смедерево): Смедерево – Јастребац (19.00)
(Делегат: Ненад Митић. Судије: Небојша Панић, Никола Рабреновић и Никола Алексић)
ПИРОТ (Кеј): Пирот – Нови Пазар (19.45)
(Делегат: Ненад Мутавџић. Судије: Александар Минић, Иван Станковић и Стеван Лазаревић)
ПРОКУПЉЕ (Хала „Др Зоран Ђинђић“): Прокупље – Калча (20.00)
(Делегат: Братислав Денић. Судије: Данијел Ристић, Марко Савић и Дејан Стајић)

Екипа Српске се већ налази у четвртфиналу.

(Фото: YouTube/Srbija futsal uživo – Screenshot)