КУП СРБИЈЕ: Калча пао у Прокупљу, прошли и ФОН, Економац, Јастребац и Нови Пазар

После Српске, Бањице и Нове Пазове, у среду смо сазнали и остале учеснике четвртфинала Купа Србије.

Изненађење дана стиже из Прокупља. Истоимени четвртолигаш, који је недавно, тријумфом над Линдоретом из Прешева у финалу Купа Фудбалског савеза Региона источне Србије (8:2), стигао до осмине финала, вечерас је срушио Калчу, прволигаша из Ниша – 2:1.

Са друге стране, победник купа Војводине – САС, није могао против браниоца трофеја, иако су се Зрењанинци на челу са голманом Родићем одлично држали до завршнице првог полувремена. Економац, који је гостовао без болесног Рнића, победио је резултатом 6:1. Исти исход је био и у Смедереву, у корист Јастрепца, који је успео да сломи отпор домаћина у другом полувремену, док је Нови Пазар, финалиста из претходне две сезоне, био убедљив у Пироту – 9:5. У Београду, ФОН је победио екипу Земун Само право – 5:2, а посебно расположен је био Андрија Станковић, стрелац четири гола.

Детаљ са утакмице између САС-а и Економца (Фото: Б. Правиловић)

САС – Економац 1:6 (0:2)

Зрењанин – Дворана: Кристална. Гледалаца: 150. Судије: Милош Јоцовић (Нови Сад), Благоје Мијаиловић (Вршац) и Бане Папишта (Сремска Митровица).

Стрелци: 0:1 Витор Уго у 19, 0:2 Талес у 20, 0:3 Сорокин у 22, 0:4 Талес у 25, 0:5 Игор у 33, 1:5 Томин у 35, 1:6 Матијевић у 36. минуту.

Нагомилавање прекршаја: САС 5 (1-4), Економац 3 (0-3).

САС: РОДИЋ, ДЕЛИЋ, ЖИВАНОВ, АРАНИТОВИЋ, ТОМИН, Кулић, Лојпур, Вукоје, Милићев, Нишевић, Мандић.

ЕКОНОМАЦ: АНТОНИЋ, МАТИЈЕВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, СОРОКИН, ИВАНКОВИЋ, Перић, Игор, Стојчевски, Витор Уго, Талес, Ракићевић, Момчиловић.

Смедерево – Јастребац 1:6 (1:2)

Смедерево – Дворана: Смедерево. Гледалаца: 60. Судије: Небојша Панић, Никола Рабреновић и Никола Алексић (сви из Београда). Стрелци: 0:1 Кнежевић у 11, 1:1 Првуловић у 17, 1:2 Кнежевић у 20, 1:3 Танасковић у 27, 1:4 Вукајловић у 28, 1:5 Цветановић у 32, 1:6 Танасковић у 34. минуту. Жути картони: Првуловић (Смедерево), Рајковић, Миленковић (Јастребац).

Нагомилавање прекршаја: Смедерево 3 (2-1), Јастребац 7 (4-3).

СМЕДЕРЕВО: МИУЦА, ЂОРЂЕВИЋ, Б. ФИЛИПОВИЋ, ЈЕВТИЋ, ПРВУЛОВИЋ, Јовановић, Шкорић, Не. Милосављевић, Ни. Милосављевић, Стевановић, Г. Филиповић, Тешановић, Мијаиловић.

ЈАСТРЕБАЦ: ПАВЛОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, СУДИМАЦ, КНЕЖЕВИЋ, ВУЛЕТИЋ, Миленковић, Рајковић, Вукајловић, Танасковић, Урошевић, Радојичић, Гајић.

ФОН – Земун Само право 5:2 (4:0)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Славенко Матовић, Ђорђе Нинић и Предраг Лазаревић. Стрелци: 1:0 Станковић у 2, 2:0 Станковић у 4, 3:0 Станковић у 17, 4:0 Петров у 17, 5:0 Станковић у 27, 5:1 Лекић у 32, 5:2 Радуловић у 33. минуту. Жути картони: Ерац, Петров (ФОН), Вујасиновић (Земун Само право).

Нагомилавање прекршаја: ФОН 6 (1-5), Земун Само право 6 (1-5).

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ПЕТРАШЕВИЋ, ПЕТРОВ, ПЕШИЋ, СТАНКОВИЋ, Цветковић, Калановић, Алексић, Ерац, Павловић, Рамовић.

ЗЕМУН САМО ПРАВО: МИЈАИЛОВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, РАМАДАНИ, ЛАЗИЋ, МАРКОВИЋ, Радуловић, Вујасиновић, Гудовић, Јанчевски, Мандић, Инајетовић, Лекић, Миленовић, Адамовић.