НАЈАВА КОЛА: Академски дерби у Крагујевцу, Земун Само право у прилици да преузме вођство

Кад је разлика између првопласираног и трећепласираног читавих 17 бодова тешко да се утакмици може придодати епитет дербија, међутим, Економац и ФОН, поред квалитетних екипа, имају још једну сличност – спадају у ред клубова насталих на факултетима и припадност академској заједници међусобном дуелу, ипак, даје поменути атрибут.

Недељни сусрет у Крагујевцу, ако вам је више по вољи, носи црту најатрактивнијег у оквиру 16. кола Прве лиге и представља прилику да публика наклоњена чаробној игри на петопарцу ужива у потезима најбољих футсалера на овдашњим просторима. Под командом двојице некадашњих репрезентативаца: Предрага Рајића и Борка Суруџића!

Српској је меч са Врањем прилика да после три узастопна ремија, код куће са Новим Пазаром 3:3 и у гостима против Јастрепца и Смедерева (оба сусрета 4:4), оствари прву победу још од 5. новембра и утакмице са РБ-ом у осмом колу (7:1)

Другопласирана Нова Пазова је апсолутни фаворит против Ваљеваца, иако је прошлог викенда доживела озбиљан неуспех на гостовању Ивањици. РБ, с друге стране, има три везана пораза, од Јастрепца, ФОН-а и Економца (плус, у купу од Бањице), те би му и бод био од сувог злата у грчевитој борби за опстанак.

Калчи је недавни тријумф у нишком дербију против Винтер спорта повратио самопоуздање (без обзира на куп бламажу у Прокупљу) и логично је да из петних жила запне против Ивањице, уз сазнање да би је у случају тријумфа достигао на табели.

Мегдан Новог Пазара и Винтер спорта значајан је из перспективе заузимања што боље позиције пред плеј-оф: тим из града на Јошаници после првенственог неуспеха у Врању осокољен је слављем у осмини финала купа у Пироту

Интересантно, Јастребац и Смедерево састаће се други пут у кратком року, подсетимо, тим из Блаца је у среду, у најмасовнијем такмичењу, изборио пролаз у четвртфинале управо убедљивом победом у Ђурђевом граду (6:1).

Подсетимо се шта је било јесенас у мечевима истих ривала, у петом колу: Смедерево – Јастребац 2:2, РБ – Нова Пазова 2:6, ФОН – Економац 1:6, Винтер спорт – Нови Пазар 2:5, Врање – Српска 1:2 и Ивањица – Калча 5:1

У друголигашком каравану, увидом у табелу, фаворити у 15. колу су: Земун Само право против Пожаревца (слави ли – постаје лидер), Бечеј против Пирота и САС против Колубаре (то не значи и да ће домаћини да забележе победе), док би за нијансу неизвесније могло да буде у мечевима СК Економист – Економац 2 и Сопот – Бањица.

Подсетимо се шта је било јесенас у мечевима истих ривала, у четвртом колу: Пирот – Бечеј 1:2, Економац 2 – СК Економист 5:3, Бањица – Сопот 7:5, Колубара – САС 5:3 и Пожаревац – Земун Само право 5:5


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 16. КОЛО

Петак, 8. март

БЕОГРАД: Српска – Врање (18.00)

(Дворана: Ранко Жеравица, судије: Петар Радојчић, Милош Јоцовић и Ђорђе Нинић, делегат: Предраг Бељевић)

Недеља, 10. март

КРАГУЈЕВАЦ: Економац – ФОН (19.00)

(Дворана: Језеро, судије: Ђорђе Петровић, Александар Јакшић и Душан Арсовић, делегат: Томислав Чолић)

НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – РБ (20.00)

(Дворана: ОШ Свети Сава, судије: Братислав Јовић, Стеван Лазаревић и Бојан Граовац, делегат: Ненад Мутавџић)

НИШ: Калча – Ивањица (20.30)

(Дворана: Чаир, судије: Небојша Панић, Славенко Матовић и Оливер Николић, делегат: Саша Миленковић)

Понедељак, 11. март

НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Винтер спорт (19.00)

(Дворана: Пендик, судије: Бојан Спасић, Далибор Станковић и Бојан Буројевић, делегат: Драган Радисавчевић)

БЛАЦЕ: Јастребац – Смедерево (19.00)

(Дворана: Чика Дача Јовановић, судије: Жељко Стоилков, Милош Грујић и Марко Савић, делегат: Небојша Ристић)


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 15. КОЛО

Петак, 8. март

БЕОГРАД: Земун Само право – Пожаревац (20.00)

(Дворана: Пинки, судије: Драгутин Божовић, Благоје Мијаиловић, Предраг Лазаревић, делегат: Сеад Чочић)

Недеља, 10. март

БЕОГРАД: СК Економист – Економац 2 (18.15)

(Дворана: СЦ Раковица, судије: Дејан Стајић, Данијел Ристић и Иван Станковић, делегат: Марјан Ђорђевић)

СОПОТ: Сопот – Бањица (19.30)

(Дворана: ОШ Јелица Миловановић, судије: Бојан Милић, Александар Минић и Страхиња Радовић, делегат: Владан Миладиновић)

Понедељак, 11. март

БЕЧЕЈ: Бечеј – Пирот (18.00)

(Дворана: Ђорђе Предин Баџа, судије: Никола Алексић, Никола Рабреновић и Новак Цмиљанић, делегат: Александар Симић)

ЗРЕЊАНИН: САС – Колубара (19.30)

(Дворана: Кристална, судије: Владан Радуловић, Бане Папишта и Никола Чотрић, делегат: Ђорђе Билић)

У овом колу слободан је Зуфо, услед одустајања Деус футсала.