ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Бодови домаћинима из елите, ремији на друголигашким теренима

У петак су победили Српска и Земун Само право, а у недељу је одиграно још пет утакмица у лигама на државном нивоу, после којих и даље победу нема ниједна гостујућа екипа.

Економац је наставио тријумфални низ и у 16. колу Прве футсал лиге. Пред око 400 гледалаца на домаћем терену савладан је ФОН – 3:1 (1:0), али је академски дерби био неизвестан до саме завршнице за разлику од оног одиграног јесенас у Београду. Стрелци за Крагујевчане су били Иванковић у 11, Стојчевски у 24. и Игор у 38. минуту, док је једини погодак за госте дао Пешић у 32. минуту.

А у Нишу, дуел између Калче и Ивањице домаћин је добио неочекивано убедљиво – 7:1 (4:1), имајући у виду игре гостујуће екипе у пролећној полусезони. Ређали су се голови Вукадиновића, Костића, Стојадиновића и Павловића, а пут до мреже Нишлија пронашао је једино Ивановић. У редовима Ивањичана искључен је тренер Милосављевић у 16. минуту (у записнику је наведено да је ту казну зарадио „због уласка“), а црвени картон у 17. минуту је добио Колаковић, пошто му је то била друга јавна опомена.

У недељу се играло и у Новој Пазови, где је победила истоимена екипа, а РБ из Ваљева је уписао четврти узастопни пораз у шампионату Србије – 5:3 (1:1).

ЕКОНОМАЦ – ФОН 3:1 (1:0)

КРАГУЈЕВАЦ – Дворана: „Језеро“. Гледалаца: 400. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић и Душан Арсовић (из Горњег Милановца). Стрелци: 1:0 Иванковић у 11, 2:0 Стојчевски у 24, 2:1 Пешић у 32, 3:1 Игор у 38. минуту. Жути картон: Рнић (Економац). Нагомилавање прекршаја: Економац 5 (3+2) , ФОН 5 (2+3).
ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ , ПЕРИЋ, ИГОР, ВИТОР УГО, ТАЛЕС, Антонић, Матијевић, Рнић, Стојчевски, Милосављевић, Сорокин, Иванковић, Ракићевић. Тренер: Предраг Рајић.
ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ПЕТРАШЕВИЋ, ПЕТРОВ, ПЕШИЋ, СТАНКОВИЋ, Цветковић, Калановић, Алексић, Ерац, Павловић, Рамовић. Тренер: Борко Суруџић.

КАЛЧА – ИВАЊИЦА 7:1 (4:1)

Ниш – Дворана: „Чаир“. Стрелци: 1:0 Вукадиновић у 4, 2:0 Костић у 9, 3:0 Стојадиновић у 13, 3:1 Ивановић у 15, 4:1 Павловић у 16, 5:1 Павловић у 22, 6:1 Костић у 37, 7:1 Павловић у 40. минуту. Гледалаца: 400. Судије: Небојша Панић, Славенко Матовић (обојица из Београда) и Оливер Николић (Ниш). Жути картони: Павловић (Калча), Јовановић, Колаковић, Стојковић, Лазовић (Ивањица). Црвени картони: Милосављевић (тренер Ивањице) у 16. и Колаковић (играч Ивањице) у 17. минуту. Нагомилавање прекршаја: Калча 7 (5+2), Ивањица 8 (4+4).

КАЛЧА: СТЕФАНОВИЋ, ПАВЛОВИЋ, КОСТИЋ, ВУКАДИНОВИЋ, СТОЈАДИНОВИЋ, Арсић, Тројановић, Спасић, Соколовић, Максимовић. Тренер: Владан Цветановић.

ИВАЊИЦА: ЛИШАНИН, СТОЈКОВИЋ, НИКОЛИЋ, РАДОЊИЋ, МАРИЧИЋ, Јовановић, Ивановић, Колаковић, Лазовић, Миловановић, Томашевић, Розгић. Тренер: Рашко Милосављевић.

Из две друголигашке утакмице 15. кола које су одигране у недељу ниједна екипа није освојила сва три бода. У Београду, у још једном академском дуелу, ремизирали су Економист и Економац 2 – 2:2 (1:1), а у Сопоту истоимени домаћин и Бањица – 4:4 (3:1), што је први реми гостујуће екипе у 2019. години, после три победе.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 16. КОЛО

Петак, 8. март
БЕОГРАД: Српска – Врање 4:3 (3:0)
(Д. Поповић 2, 19 пенал са 10 метара, Бркић 17, Милосавац 21 – Д. Тасић 21, Трајковић 22 пенал са шест метара, Јањић 23)

Недеља, 10. март
КРАГУЈЕВАЦ: Економац – ФОН 3:1 (1:0)
(Иванковић 11, Стојчевски 24, Игор 38 – Пешић 32)
НОВА ПАЗОВА: Нова Пазова – РБ 5:3 (1:1)
НИШ: Калча – Ивањица 7:1 (4:1)
(Вукадиновић 4, Костић 9, 37, Стојадиновић 13, Павловић 16, 22, 40 – Ивановић 15)

Понедељак, 11. март
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар – Винтер спорт (19.00)
(Дворана: Пендик, судије: Бојан Спасић, Далибор Станковић и Бојан Буројевић, делегат: Драган Радисавчевић)
БЛАЦЕ: Јастребац – Смедерево (19.00)
(Дворана: Чика Дача Јовановић, судије: Жељко Стоилков, Милош Грујић и Марко Савић, делегат: Небојша Ристић)

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 15. КОЛО

БЕОГРАД: Земун Само право – Пожаревац 5:3 (2:1)
(Марковић 12, Лекић 17, 33, Рамадани 34, Мандић 39 – Живадиновић 20, Николић 30, Вујасиновић аг 36)

БЕОГРАД: СК Економист – Економац 2 2:2 (1:1)
СОПОТ: Сопот – Бањица 4:4 (3:1)

БЕЧЕЈ: Бечеј – Пирот (18.00)
(Дворана: Ђорђе Предин Баџа, судије: Никола Алексић, Никола Рабреновић и Новак Цмиљанић, делегат: Александар Симић)
ЗРЕЊАНИН: САС – Колубара (19.30)
(Дворана: Кристална, судије: Владан Радуловић, Бане Папишта и Никола Чотрић, делегат: Ђорђе Билић)

У овом колу слободан је Зуфо, услед одустајања Деус футсала.

(Фото: КМФ Економац)