„Петарде” Новог Пазара, Јастрепца и САС-а, драма у Бечеју припала домаћину

У последње две утакмице 16. кола Прве лиге славили су домаћини: Нови Пазар против Винтер спорта 5:3 и Јастребац против Смедерева 5:0!

Тимови с привилегијом да играју код куће били су успешнији и у оквиру 15. рунде друголигашког каравана: Бечеј против Пирота 7:6 и САС у дуелу с Колубаром 5:2!

Марко Гавриловић, члан стручног штаба омладинске репрезентације Србије, успешно је дебитовао на клупи Новог Пазара заменивши Ненада Вељковића

Тим из града на Јошаници до победе су предводили двоструки егзекутори Милан Мутавџић и Дејан Јовановић, имајући голгетерску помоћ од Мерсида Радетинца – погодио из пенала са шест метара.

Ненад Ранчић (Винтер спорт) у 39. минуту добио је други жути картон (први средином првог полувремена) због недозвољеног старта

Интересантно, Нишлије су прве стекле капитал преко Марка Ценића (може да се похвали са два гола), док је мрежу Пазараца у финишу затресао и Владимир Ристић.

Мујовић (Нови Пазар) одбранио је пенал са 10 метара Јовановићу, док је Павловић поновио подвиг укротивши шут Радетинцу

Нови Пазар – Винтер спорт 5:3 (1:1)

Нови Пазар – Дворана: Пендик. Гледалаца: 150. Судије: Бојан Спасић (Лазаревац), Далибор Станковић (Лазаревац) и Бојан Буројевић (Чачак). Стрелци: 0:1 Ценић у 13, 1:1 Мутавџић у 19, 2:1 Радетинац (6м) у 22, 3:1 Јовановић у 33, 3:2 Ценић у 34, 4:2 Мутавџић у 35, 4:3 Ристић у 37, 5:3 Јовановић у 40. минуту. Жути картони: Спица (Нови Пазар), Ранчић, Јовановић, Илић, Н. Станковић (Винтер спорт). Црвени картон: Ранчић (Винтер спорт) у 39. минуту.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Спица, Костић, Радетинац, Мујовић, Ен. Реџовић, Међедовић.

ВИНТЕР СПОРТ: ПАВЛОВИЋ, РИСТИЋ, ЈАНКОВИЋ, МИЉКОВИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Н. Станковић, Љ. Станковић, Ценић, Ранчић, Илић, Ђорђевић, Крстић.

Јастребац је за само неколико дана по други пут заредом убедљиво надиграо Смедерево, подсетимо, у четвртфиналу Купа Србије, у Ђурђевом граду, било је 6:1, сад 5:0.

Креатори славља: Јован Цветановић (2), Никола Танасковић, Маринко Судимац и Александар Миленковић!

Јастребац – Смедерево 5:0 (2:0)

Блаце – Дворана: Чика Дача Јовановић. Гледалаца: 400. Судије: Жељко Стоилков (Алексинац), Милош Грујић (Ниш) и Марко Савић (Блаце). Стрелци: 1:0 Цветановић у 12, 2:0 Цветановић у 13, 3:0 Танасковић у 32, 4:0 Судимац у 37, 5:0 Миленковић у 38. минуту.

ЈАСТРЕБАЦ: ГАЈИЋ, ТАНАСКОВИЋ, УРОШЕВИЋ, КНЕЖЕВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, Савић, Раденковић, Миленковић, Рајковић, Вукајловић, Судимац, Вулетић, Радојичић, Чолић.

СМЕДЕРЕВО: МИЈАИЛОВИЋ, Б. ФИЛИПОВИЋ, ЂОРЂЕВИЋ, Г. ФИЛИПОВИЋ, НЕ. МИЛОСАВЉЕВИЋ, Г. Јовановић, Ј. Јовановић, Ни. Милосављевић.

У Бечеју драма и, кладионичарским речником, из двојке у кеца!

Пирот је на полувремену водио са огромних 5:1 и у уводу наставка сусрета после искључења Кораћа имао два минута играча више, међутим…

Домаћин, бројчано слабији, одолео је атацима и, потом, постигао пет узастопних голова!

А, тад, хичкоковска завршница…

Немања Николић поравнао је на 6:6 45 секунди пре краја, но… Срђан Голуб, на додавање Дражића, био је три секунди бржи од последњег звука сирене, дарујући Војвођанима важан тријумф.

Утакмицу су обележили и голмани: повређеног Саву Вадаског заменио је Зоран Ћурчић, док је Пироћанац Марко Деспотовић имао чак 17 одбрана

Код домаћина, уз већ поменутог двоструког стрелца Голуба, прецизни су били и Бојан Ловре (2), Бојан Ћулум, Булетин Дурмиши и Ђорђе Илчешин, док су код гостију сласт егзекуције осетили Бранислав Пешић и Немања Николић (по 2), Марко Костић и Ђорђе Петровић.

Стефан Кораћ (Бечеј) добио је директан црвени картон у 22. минуту јер је шаком ударио противника у лице

Бечеј – Пирот 7:6 (1:5)

Бечеј – Дворана: Ђорђе Предин Баџа. Гледалаца: 100. Судије: Никола Алексић, Никола Рабреновић и Новак Цмиљанић (сви из Београда). Стрелци: 0:1 Костић у 1, 1:1 Ћулум у 4, 1:2 Ђорђевић у 8, 1:3 Пешић у 14, 1:4 Пешић у 16, 1:5 Николић у 19, 2:5 Ловре у 27, 3:5 Ловре у 28, 4:5 Дурмиши у 30, 5:5 Илчешин у 33, 6:5 Голуб у 36, 6:6 Николић у 40, 7:6 Голуб у 40. минуту. Жути картони: Голуб, Ћулум, Ловре (Бечеј), Пешић, Николић (Пирот). Црвени картон: Кораћ (Бечеј) у 22. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Бечеј 10 (5-5), Пирот 7 (4-3).

БЕЧЕЈ: ВАДАСКИ, ЋУЛУМ, ДРАЖИЋ, МАНДАЏИЋ, ГОЛУБ, Дурмиши, Кобиљски, Ловре, Кораћ, Пеленгић, Илчешин, Ћурчић.

ПИРОТ: ДЕСПОТОВИЋ, ПЕШИЋ, НИКОЛИЋ, СТОИЉКОВИЋ, КОСТИЋ, Ристић, Богдановић, Ђорђевић, Бунчић.

Лазаревчани, са само три резерве, нису могли у Зрењанину ништа више од часног пораза. У првом полувремену још су се и држали, али… У других 20 минута није им било спаса!

За САС су по два пута погодили Стефан Живанов и Игор Аранитовић, једанпут Саво Делић, уз напомену да су код гостију највећу оцену заслужили Милош Ненадовић и Никола Ђукетић.

САС – Колубара 5:2 (2:1)

Зрењанин – Дворана: Кристална. Гледалаца: 150. Судије: Владан Радуловић (Београд), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Никола Чотрић (Лозница). Стрелци: 1:0 Живанов у 3, 2:0 Аранитовић у 14, 2:1 Ненадовић у 19, 3:1 Живанов у 21, 4:1 Делић у 24, 5:1 Аранитовић у 25, 5:2 Ђукетић у 33. минуту. Жути картони: Делић, Томин (САС), Ненадовић (Колубара).

Нагомилавање прекршаја: САС 11 (5-6), Колубара 7 (3-4).

САС: РОДИЋ, ДЕЛИЋ, ЖИВАНОВ, АРАНИТОВИЋ, ТОМИН, Кулић, Лојпур, Вукоје, Милићев, Шкорић, Мандић.

КОЛУБАРА: СИМИЋ, ЖИВКОВИЋ, ЂУКЕТИЋ, ЛАЗАРЕВИЋ, КАЛИЧАНИН, Миловановић, Ненадовић, Петковић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – 16. КОЛО

Петак, 8. март
БЕОГРАД:
Српска – Врање 4:3 (3:0)
(Д. Поповић 2, 19 пенал са 10 метара, Бркић 17, Милосавац 21 – Д. Тасић 21, Трајковић 22 пенал са шест метара, Јањић 23)