УЕФА У19: Мало једно полувреме за подвиг

После премијерне утакмице и ремија са селекцијом БиХ 2:2 уследио кратак предах од само 24 часа за дерби меч у групи 3.

СРБИЈА У19 – ПОРТУГАЛ У19    1:3 (1:0)

Првих двадесет минута је било одиграно готово идеално, Србија је била далеко бољи ривал осим у самом почетку када су млади футсалери Португала направили неколико прилика које су све пропуштене јер је сигуран на голу био Владан Кољајић.

Почетна постава који је извео селектор Владимир Јовановић – Кољајић, Маринковић, Урошевић, Росић и Арђељан је од самог старта била решена да осујети квалитетнијег ривала.  Овога пута селектор Јовановић је више ротирао играче а исплатио се потез – када је Предраг Радак ушао по први пут у игру, и после полу контре реализовао голом иницијативу Србије за вођство од 1:0, у 11. минуту! Орлићи су до краја диктирали темпо, високим пресингом су присилили играче Португала на почетничке грешке и права је штета што резултат није био већи у корист Орлића.

Наставак је донео сличан сценарио али капитен Коке је погодио мрежу одличног Кољајића за поравнање у 25. минуту – 1:1! И од тада Орлићи падају а Португал игра све боље. Било је још прилика на обе стране али су мреже мировале све до 35.минута када је опет Коке био прецизан и довео Португал у вођство 2:1! Бацио је тада селектор Јовановић све адуте, извео је голмана а увео петог играча у поље али осим још једног поготка репрезентације Португала преко Томаша Раиша није урађено ништа више… Штета, резултат није реалан однос снага на терену али то је футсал. Довољно је мало непажње и да се од сигурног вођства све промени… На жалост, Орлићи су данас показали да имају квалитет, намучили су репрезентацију Португала која је била изразити фаворит али је уз мало среће ипак преокренула резултат у своју корист.

Следи утакмица касније вечерас између домаће селекције У19 Босне и Херцеговине и Молдавије. Орлићима остаје жал и утакмица за два дана против одговарајуће селекције Молдавије која је изгубила у првом мечу чак 10:1 од Португала.

Мостар, хала Мидхат Хујдур- Хујка, у 17.00 часова, 28. март 2019.године. Гледалаца око 100. УЕФА Судијска тројка: Хикмат Кафарли (Азербејџан),  Јангос Јангоу (Кипар), и Давид Аспедекиа (Шпанија),. Стрелци: Коке у 25. и 35.минуту, Томас Раиш у 38.минуту за Португал, а Предраг Радак у 11.минуту за Србију. Жути картон: Зоран Арђељан у 14.минуту за Србију. Црвених картона није било.

СРБИЈА У19: Владан Кољајић (голман), Лазар Маринковић, Јован Урошевић, Ђорђе Росић, Зоран Арђељан, Немања Милановић (голман – кап.), Алекса Миливојевић, Предраг Радак, Јовица Петровић, Никола Милашиновић, Матија Урошевић и Марко Стојановић. Селектор; Владимир Јовановић Прша.

ПОРТУГАЛ У19: Лоренцио Оливеира (голман), Целио Коке (кап.), Хуго Силва, Едуардо Карико Пако, Томас Раиш, Бернандо Пако (голман), Милтон Диас, Собрал Мореира, Даниел Коста, Силва Гоис, Густаво Родригез и Севио Марцело. Селектор: Кристовао да Коста Мендес.

Следи дан паузе па утакмица се одговарајућом селекцијом У19 Молдавије.