КУП СРБИЈЕ: Футсал класик у финалу – Економац на Нову Пазову!

Да ли Нова Пазова има снаге да два пута у кратком периоду сруши Економац, пошто је недавно тријумфовала у утакмици за бодове или ће Крагујевчани трећи пут заредом освојити овај трофеј сазнаћемо 24. априла у Лозници, која ће угостити најбоље у Купу Србије.

Вечерас је најуспешнија српска екипа и бранилац трона победила у Новом Пазару и пласирала се осми пут заредом у финале (освојила је до сада четири трофеја), у утакмици после које домаћин може да жали за пропуштеним приликама да још више стави на муке великог ривала и можда га пошаље и на „презнојавање“ са пенал линије после 40 минута игре. У репризи финала Купа Србије из претходне две сезоне, гости у „Пендику“ су повели већ после тридесетак секунди, Милан Мутавџић је два пута враћао Новопазарце у резултатски егал, али је у завршници пресудио већи квалитет Економца и погодак Игора. Већ крајем ове недеље исти ривали играће на истом месту за бодове у 20. колу Прве футсал лиге.

Економац је данас, по већ устаљеној ротацији предводника екипе, са капитенском траком на руци на терен извео двадесетогодишњи Лазар Милосављевић, најмлађи првотимац овог клуба.

У другом сусрету, Нова Пазова је резултатски убедљивије него прошле недеље у шампионату Србије савладала Јастребац, а саиграче је са два гола у другом полувремену ка тријумфу повео Владимир Лазић. Екипа из Блаца је била ослабљена током већег дела утакмице јер је већ у осмом минуту игру морао да напусти голман Павле Павловић, пошто је у судару са противничким играчем обновио повреду колена и после указане лекарске интервенције се није враћао у игру.

У завршници утакмице у Новој Пазови је поцрвенео играч домаћина Марко Тепавчевић – први жути картон је добио у 36. минуту због повлачења противника, а други у 40. због неправилне измене.

НОВИ ПАЗАР – ЕКОНОМАЦ 3:4 (1:2)

Нови Пазар – Дворана: „Пендик“. Гледалаца: 500. Стрелци: 0:1 Мутавџић (аутогол) у 1, 1:1 Мутавџић у 13, 1:2 Талес у 15, 2:2 Мутавџић у 24, 2:3 Уго у 34, 2:4 Игор у 35, 3:4 Садовић у 36. минуту. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Александар Јакшић (Горњи Милановац). Жути картон: Матијевић (Економац). Нагомилавање прекршаја: Нови Пазар 6 (3+3), Економац 9 (4+5).

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, АЛЕКСИЋ, Костић, Радетинац, Мујовић, Ен. Реџовић, Међедовић, Јовановић.

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ПЕРИЋ, ИГОР, УГО, ТАЛЕС, Антонић, Матијевић, Рнић, Стојчевски, Милосављевић, Сорокин, Иванковић, Ракић.

НОВА ПАЗОВА – ЈАСТРЕБАЦ 5:2 (1:1)

Нова Пазова – Дворана: ОШ „Растко Немањић – Свети Сава“. Гледалаца: 250. Стрелци: 1:0 Рокнић у 8, 1:1 Рајковић у 14, 2:1 Лазић у 24, 3:1 Лазић у 25, 3:2 Судимац у 25, 4:2 Станојевић у 28, 5:2 Копања у 38. минуту. Судије: Небојша Панић, Славенко Матовић и Ђорђе Нинић (сви из Београда). Жути картони: Стојнић, Тепавчевић (Нова Пазова), Миленковић (Јастребац). Црвени картон: Тепавчевић (Нова Пазова) у 40. минуту. Нагомилавање прекршаја: Нова Пазова 9 (4+5), Јастребац 8 (4+4).

НОВА ПАЗОВА: СТОЈНИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, РОКНИЋ, КОПАЊА, ЖИВИЋ, Шошо, Тепавчевић, Кукољ, Лазић, Живановић, Костић.

ЈАСТРЕБАЦ: ПАВЛОВИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, РИСТИЋ, КНЕЖЕВИЋ, ВУЛЕТИЋ, Гајић, Вукајловић, Миленковић, Рајковић, Мицић, Танасковић, Судимац.

(Фото: Капитени Новог Пазара и Економца, Елдин Реџовић и Лазар Милосављевић, са судијском тројком пре почетка утакмице. Извор: КМФ Економац)