Могу ли Бечејци да избегну бараж: Бањици су се примакли на три корака и искористили пораз Сопота од Зуфа

У ишчекивању двомеча репрезентација Србије и Азербејџана – с предигром у виду два спектакла Орлова против Бразила: победе у Нишу и пораза у Београду, игра се и редовно, 20. коло Друге лиге.

Вечерас, у главном граду, Бечеј је као гост савладао Бањицу 3:1, док је у суботу Зуфо у Бујановцу био бољи од Сопота 10:3.

У заосталом сусрету 18. кола Прве лиге Нови Пазар је у „Пендику” надиграо РБ 3:1 (1:0), головима Мерсида Радетинца из пенала са шест метара у 17, Елведина Садовића у 39. и Милана Мутавџића у 40. минуту, док је част Ваљеваца спасао Немања Јовановић (40)

Бечеј се тријумфом у Београду још интензивније укључио у борбу за место које гарантује избегавање баража са трећелигашима, односно, приближио се шестопласираној Бањици и петопласираном Сопоту на свега три бода.

Јунаци славља Војвођана били су стрелци: Срђан Голуб, Марко Секулић и Бојан Ћулум, али свакако треба апострофирати и сјајан голмански тандем Зоран ЋурчићСава Вадаски.

Једини гол за домаћина дело је Душана Кањевца у последњем минуту.

 


Бањица – Бечеј 1:3 (0:2)

Београд – Дворана: „Бањица”. Гледалаца: 60. Судије: Милош Јоцовић (Нови Сад), Благоје Мијаиловић (Вршац) и Бане Папишта (Сремска Митровица). Стрелци: 0:1 Голуб у 13, 0:2 Секулић у 16, 0:3 Ћулум у 25, 1:3 Кањевац у 40. минуту. Жути картони: Влашки, Крстић (Бањица), Ћулум, Мандаџић (Бечеј).

Нагомилавање прекршаја: Бањица 5 (2-3), Бечеј 6 (5-1).

БАЊИЦА: Н. ПАВЛОВИЋ, КРСТИЋ, РИСТАНОВИЋ, СМАИЛАГИЋ, РУЖИЧИЋ, Симеуновић, Васиљевић, А. Павловић, Шћепановић, Кањевац, Влашки, Димчић, Јовановић, Дестани.

БЕЧЕЈ: ЋУРЧИЋ, ЛОВРЕ, КОРАЋ, ДРАЖИЋ, МАНДАЏИЋ, Ћулум, Секулић, Кобиљски, Голуб, Илчешин, Вадаски.


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – 20. КОЛО

Субота, 13. април

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Сопот 10:3 (5:0)

(С. Тројановић 4, 33, Петровић 7, 15, 38, Исени 10, 28, Стефановић 12, 23, 36 – Милутиновић 24, Ивић 33, Маринковић (10м) 40)

Недеља, 14. април

БЕОГРАД: Бањица – Бечеј 1:3 (0:2)

(Кањевац 40 – Голуб 13, Секулић 16, Ћулум 25)

Понедељак, 15. април

ПИРОТ: Пирот – Пожаревац (19.00)

(Дворана: „Кеј”, судије: Никола Алексић, Ђорђе Нинић и Иван Станковић, делегат: Братислав Денић)

ЛАЗАРЕВАЦ: Колубара – Економац 2 (19.00)

(Дворана: „Колубара”, судије: Александар Јакшић, Душан Арсовић и Бојан Буројевић, делегат: Милош Берисавац)

Уторак, 16. април

ЗРЕЊАНИН: САС – Земун Само право (19.00)

(Дворана: „Кристална”, судије: Бојан Спасић, Далибор Станковић и Марко Мартиновић, делегат: Сеад Чочић)

У овом колу слободан је СК Економист, услед одустајања Деус футсала.


Насловна: Излазак Бањице и Бечеја на паркет Принтскрин