Mogu li Bečejci da izbegnu baraž: Banjici su se primakli na tri koraka i iskoristili poraz Sopota od Zufa

U iščekivanju dvomeča reprezentacija Srbije i Azerbejdžana – s predigrom u vidu dva spektakla Orlova protiv Brazila: pobede u Nišu i poraza u Beogradu, igra se i redovno, 20. kolo Druge lige.

Večeras, u glavnom gradu, Bečej je kao gost savladao Banjicu 3:1, dok je u subotu Zufo u Bujanovcu bio bolji od Sopota 10:3.

U zaostalom susretu 18. kola Prve lige Novi Pazar je u „Pendiku” nadigrao RB 3:1 (1:0), golovima Mersida Radetinca iz penala sa šest metara u 17, Elvedina Sadovića u 39. i Milana Mutavdžića u 40. minutu, dok je čast Valjevaca spasao Nemanja Jovanović (40)

Bečej se trijumfom u Beogradu još intenzivnije uključio u borbu za mesto koje garantuje izbegavanje baraža sa trećeligašima, odnosno, približio se šestoplasiranoj Banjici i petoplasiranom Sopotu na svega tri boda.

Junaci slavlja Vojvođana bili su strelci: Srđan Golub, Marko Sekulić i Bojan Ćulum, ali svakako treba apostrofirati i sjajan golmanski tandem Zoran ĆurčićSava Vadaski.

Jedini gol za domaćina delo je Dušana Kanjevca u poslednjem minutu.

 


Banjica – Bečej 1:3 (0:2)

Beograd – Dvorana: „Banjica”. Gledalaca: 60. Sudije: Miloš Jocović (Novi Sad), Blagoje Mijailović (Vršac) i Bane Papišta (Sremska Mitrovica). Strelci: 0:1 Golub u 13, 0:2 Sekulić u 16, 0:3 Ćulum u 25, 1:3 Kanjevac u 40. minutu. Žuti kartoni: Vlaški, Krstić (Banjica), Ćulum, Mandadžić (Bečej).

Nagomilavanje prekršaja: Banjica 5 (2-3), Bečej 6 (5-1).

BANJICA: N. PAVLOVIĆ, KRSTIĆ, RISTANOVIĆ, SMAILAGIĆ, RUŽIČIĆ, Simeunović, Vasiljević, A. Pavlović, Šćepanović, Kanjevac, Vlaški, Dimčić, Jovanović, Destani.

BEČEJ: ĆURČIĆ, LOVRE, KORAĆ, DRAŽIĆ, MANDADŽIĆ, Ćulum, Sekulić, Kobiljski, Golub, Ilčešin, Vadaski.


DRUGA FUTSAL LIGA – 20. KOLO

Subota, 13. april

BUJANOVAC: Zufo – Sopot 10:3 (5:0)

(S. Trojanović 4, 33, Petrović 7, 15, 38, Iseni 10, 28, Stefanović 12, 23, 36 – Milutinović 24, Ivić 33, Marinković (10m) 40)

Nedelja, 14. april

BEOGRAD: Banjica – Bečej 1:3 (0:2)

(Kanjevac 40 – Golub 13, Sekulić 16, Ćulum 25)

Ponedeljak, 15. april

PIROT: Pirot – Požarevac (19.00)

(Dvorana: „Kej”, sudije: Nikola Aleksić, Đorđe Ninić i Ivan Stanković, delegat: Bratislav Denić)

LAZAREVAC: Kolubara – Ekonomac 2 (19.00)

(Dvorana: „Kolubara”, sudije: Aleksandar Jakšić, Dušan Arsović i Bojan Burojević, delegat: Miloš Berisavac)

Utorak, 16. april

ZRENJANIN: SAS – Zemun Samo pravo (19.00)

(Dvorana: „Kristalna”, sudije: Bojan Spasić, Dalibor Stanković i Marko Martinović, delegat: Sead Čočić)

U ovom kolu slobodan je SK Ekonomist, usled odustajanja Deus futsala.


Naslovna: Izlazak Banjice i Bečeja na parket Printskrin