УЕФА Ф4: Спортинг и Каират се боре за круну у недељу

Почео је финални Ф4 завршни турнир УЕФА Футсал лиге шампиона у Алмати Арени.

Спортинг клуб – првак Португала и домаћи Каират Алмати ће се сударити у финалу УЕФА Футсал Лиге првака у недељу! Епилог је то данашњих полуфинала на завршном турниру који се одржава у величанственој Алмати Арени.

Спортинг је у првом полуфиналу заслужено славио против сада већ бившег првака наслова Интер Мовистара, против којег је у претходне две сезоне губио у финалу овог најпрестижнијег клупског такмичења у футсалу. Шпанци ће овога пута имати пост јер су и у другом мечу остали празних шака! У борбу за прво место пласирао се португалски Спортинг који је био бољи од Мовистар Интер са 5:3 (1:1). А потом је Каират савладао Барселону с 5:2 и заказао дуел са Спортингом.

ТВ преноси утакмица завршнице УЕФА Лиге шампиона из Алмати Арене се могу пратити на АРЕНИ !

Постигнутим резултатима је прекинута доминација шпанског футсала, па ћемо добити новог европског првака после финалне утакмице. После одласка тренера Какауа с клупе Каирата, његов наследник је постао такође бразилац Кака, који с успехом наставља стопама свога претходника из бранше.

Централна фигуран меча победе Спортинга је био без дилема Диегињо стрелац три гола! Лавови су надиграли екипу за коју игра Рикардињо, један од најбољих играча на свету и у историји ове атрактивнеигре. И уместо да Рикардињо држи лекције и доминира, до је учинио Дијего Енрике де Абреу Асис, скраћено – Дијегињо. Бразилац који наступа за Спортинг од 2016. године. Постигао је хет-трик и пресудио Интеру. Поред њега, стрелци за Спортинг су били Део и Кардинал. Интер је до голова дошао после аутогола Педро Карија, а после погодака Бебеа и Гадеја. На овај начин се Спортинг реванширао Интеру за поразе у финалу 2017. и 2018. године. Португалци су имали недостижних 4:1 па Интер Мовистар се није могао резултатски вратити у меч. Спортинг је сасвим заслужено прошао у финале а бившег шампиона послао у утешну борбу за треће место.

Друго полуфинале је почело пред препуним трибинама свих 12.090 гледалаца су били сведоци победе Каирата на Барселоном. После првих 20 минута мреже су мировале, а онда у раној фази наставка Тајеби доводи домаћине у вођство 1:0. Голом Таyнана само пет минута касније Каират долази до дуплирања предности, 2:0!

А свима је било јасно у 38. минуту када је искључен Хоселито и трећи гол постигао Ленон. До краја је Лозано уписао погодак  за блауграну, а у последњем минуту постигнута су још 3 згодитка за коначних 5:2! Казахстански првак пу самопоуздања иде у финале где га чека Спортинг. Препуна Арена ће бити огроман ветар у леђа домаћину пред недељно финале… Шпански ће великани потражити у увертири финала – тек утешној борби за бронзу.

СПОРТИНГ КЛУБ  – ИНТЕР МОВИСТАР    5:3 (1:1)

СТРЕЛЦИ: 0:1 аг-Педро Кари (6′), 1:1 Део (6′), 2:1  Диегињо (24′), 3:1 Диегињо  (30′), 4:1 Диегињо (36′), 4:2 Бебе (37′), 5:2 Кардинал (40′), 5:3 Гадеиа (40′).

БАРСЕЛОНА – КАИРАТ АЛМАТИ    2:5 (0:0)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Тајеби (22′), 0:2 Таyнан (27′), 0:3 Ленон (38′), 1:3 Лозано (39′), 1:4 Гомес Дос Сантос (40′), 2:4 Дијего (40′), 2:5 Даглас Јуниор (40′).