ШАБАЦ: Економац освајач Купа ФСС

Нова Пазова пружила достојан отпор прваку али у другом делу Економац показао квалитет, и освојио по пети пут КУП Србије у футсалу.

Иако се чинило да ће Економац лако славити у вечерашњој утакмици Финала КУП-а ФСС није било глатко као што сам резултат показује…

Већ у првом минуту утакмице Игор се најбоље снашао испред голмана Нове Пазове Стојнића и затресао мрежу за рано вођство Економца 1:0. Међутим, Пазова се буди и показује да је оправдано на другом месту на табели Прве футсал лиге Србије. У 6. минуту некадашњи репрезентативац Србије Лазић показује сву раскош талента и после минијатуре избацује директног чувара бразилца Игора а затим и голмана Момчиловића да би рутински пласирао лопту у небрањени део мреже за поравнање – 1:1! Играло се отворено на обе стране било је шанси али су вратари или оквири голова били непремостива препрека за промену резултата. Управо је нерешеним резултатом 1:1 и завршен при део утакмице.

Наставак доноси исти след догађаја као у првом делу све до 26. минута када Иванковић погађа за вођство Економца 2:1, већ у наредном минуту је статива спасила Момчиловића да не вади лопту из мреже други пут. И онда за пет минута Економац постиже још четири гола (Сорокин, Игор, Матијевић и Игор) и стиче недостижну предност 6:1. Пазова је покушала са петим играчем у пољу да нешто учини више али су само постигли још један гол после уигране акције из прекида а стрелац је био Копања. Тачку на и поставља најбољи актер меча бразилски интернационалац Игор својим четвртим голом за коначних 7:2. Резултат можда и превисок гледајући цео ток меча али свакако више него заслужена победа Економца.

После завршетка регуларног тока меча, комесар за такмичење ФСС Раденко Бошковић је уручио прво пехар ФСС освајачу КМФ Економцу, а затим и медаље свим актерима вечерашње финалне утакмице.

НОВА ПАЗОВА – ЕКОНОМАЦ     2:7 (1:1)

Хала „Зорка“, Шабац. Гледалаца око 350. Судије ФСС: Панић Небојша (Београд), Радуловић Владан (Винча), Матовић Славенко (Београд). Делегат ФСС: Чочић Сеад (Буковац). Нагомилавање прекршаја: Нова Пазова 8 (4+4), Економац 8 (4+4). Жути картони: Станојевић Стефан у 15. минуту, Копања симеун у 29. минуту за Нову Пазову., а Милосављевић Лазар у 35. минуту за Економац. Црвених картона није било.

НОВА ПАЗОВА: Стојнић Иван (голман), Рокнић Ненад, Копања Симеун, Живић Милан, Станојевић Стефан, Пенезић Горан (голман), Дујић Давид, Шошо Игор/Кап./, Тепавчевић Марко, Кукољ Бошко, Лазић Владимир, Живановић Александар, Костић Младен и Боројевић Жељко. Тренер: Јакшић Горан.

ЕКОНОМАЦ: Момчиловић Немања (голман), Лима де Соуза Игор, Сорокин Димитро, Викор да Силва Хуго, Иванковић Срђан, Антонић Алекса (голман), Перић Марко, Матијевић Никола, Рнић Никола, Стојчевски Андреја, Милосављевић Лазар, Дугалић Верољуб /Кап./, Ракићевић Зоран (голман). Тренер: Предраг Рајић.