ФУТСАЛ ДОИГРАВАЊА: Могу ли ФОН, Јастребац, СК Економист и Футсал Коњарник да заврше посао?

Пред нама је сијасет футсал узбуђења: са дилемама – ко ће наставити борбу за титулу или од јесени играти у Првој, Другој и Трећој лиги?

У центру пажње је плеј-оф: ФОН је у београдском дербију фаворит против Српске и после тријумфа у првом мечу све ће учинити да већ вечерас комплетира посао и избори мегдан са браниоцем круне и освајачем Купа Србије Економцем.

Хоће ли са 2:0 у серији на црту Новој Пазови, Нови Пазар мораће да буде у Нишу дупло бољи него недавно у свом „Пендику”, Винтер спорт, свакако, не намерава тако лако да прода кожу.

Јастребац и Врање су у првим мечевима плеј-аута забележили „петарде”, међутим, САС у Зрењанину и Зуфо у Бујановцу су далеко моћније екипе, жељне наставка сна играња у елити

Од трећелигаша, најтеже је Металац Колораду, ако већ није победио у Горњем Милановцу, тешко је очекивати да ће СК Економист да изненади у главном граду.

Тиса је у првом сусрету била силна против Колубаре и са пуно оптимизма очекује  гостовање у Лазаревцу, док ће клубови са организованим навијачима – Раднички 2010 и Футсал Коњарник имати ветар у леђа у Пожаревцу и Бечеју, уз напомену да домаћини нису мачији кашаљ и да ће сходно већем искуству све учинити да се задрже у друголигашком каравану.


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО ПЛЕЈ-ОФА (друге утакмице)

Петак, 10. мај

БЕОГРАД: Српска – ФОН (20.30)

(Дворана: „Ранко Жеравица”, судије: Бојан Спасић, Далибор Станковић и Никола Алексић, делегат: Ђорђе Билић)

Први меч: 3:1 за ФОН.

Победник ће играти у полуфиналу са Економцем.

НИШ: Винтер спорт – Нови Пазар (21.00)

(Дворана: „Чаир”, судије: Ђорђе Петровић, Бојан Милић и Стеван Лазаревић, делегат: Марјан Ђорђевић)

Први меч: 6:4 за Нови Пазар.

Победник ће играти у полуфиналу са Новом Пазовом.

Евентуалне мајсторице предвиђене су за 15. мај, домаћини су боље пласирани клубови из лигашког дела.


ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЛЕЈ-АУТ (друге утакмице)

Петак, 10. мај

ЗРЕЊАНИН: САС – Јастребац (19.30)

(Дворана: „Кристална”, судије: Бане Папишта, Милош Јоцовић и Благоје Мијаиловић, делегат: Ненад Митић)

Први меч: 5:1 за Јастребац.

Субота, 11. мај

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Врање (21.00) – ОДЛОЖЕНО (нови термин: између 13. и 15. маја)

(Дворана: „Младост”, судије: Оливер Николић, Александар Минић и Иван Станковић, делегат: Александар Вељовић)

Први меч: 5:2 за Врање.

Евентуалне мајсторице биће заказане у периоду између 17. и 20. маја, домаћини су екипе из Прве лиге.


ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – БАРАЖ (друге утакмице)

Субота, 11. мај

БЕЧЕЈ: Бечеј – Футсал Коњарник (19.30)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Дејан Стајић, Братислав Јовић и Данијел Ристић, делегат: Роберт Петровић)

Први меч: 4:2 за Футсал Коњарник.

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Раднички 2010 (20.00)

(Дворана: „Пожаревац”, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Душан Арсовић, делегат: Милош Берисавац)

Први меч: 4:1 за Раднички 2010.

Недеља, 12. мај

БЕОГРАД: СК Економист – Металац Колорадо (16.15)

(Дворана: „Раковица”, судије: Петар Радојчић, Бојан Граовац и Ђорђе Нинић, делегат: Милош Лазаревић)

Први меч: 7:5 за СК Економист.

Понедељак, 13. мај

ЛАЗАРЕВАЦ: Колубара – Тиса (19.00)

(Дворана: „Колубара”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Марко Мартиновић, делегат: Горан Старчевић)

Први меч: 9:2 за Тису.

Евентуалне мајсторице биће заказане у периоду између 17. и 20. маја, домаћини су екипе из Треће лиге.