ПЕТАК ДАН ЗА ДРАМУ: Српска и САС изборили мајсторице, Нови Пазар силан и у Нишу

Премијерни реванши овогодишњег футсал доигравања – за памћење!

Нови Пазар је победом на гостовању у Нишу против Винтер спорта 6:2 славио са 2:0 у четвртфиналној серији и заказао дуеле са Новом Пазовом – улог: улазница у финале плеј-офа!

ФОН у београдском дербију није оправдао улогу фаворита: Српска је после 2:2 у регуларном делу и 4:4 након продужетака тријумфовала захваљујући бољем извођењу пенала и изједначила на 1:1; путника у полуфинале решиће мајсторица – у среду, у „Шумицама” (19.00)!

Велика драма виђена је и у плеј-ауту: САС је после продужетака у Зрењанину надиграо Јастребац 6:5 (након 40. минута 4:4), отуд, сходно победи прволигаша у првом мечу – о чланству у елити одлучиваће трећа утакмица!

ПОСЛАСТИЦА ЗА БЕОГРАЂАНЕ: Детаљ из реванша Српска – ФОН

Како је у главном граду уопште дошло до пенал рулета и прилике за играче Српске да продуже серију?

Егзекуције Будимира Борисављевића и Стефана Боснића за домаћина, односно, Велибора Калановића (повредио се у 41. минуту, леђа) и Андрије Станковића за госта, креирале су продужетке; онда, у првом – голеада – сјајни Боснић и Борис Поповић за Српску, те одлични Станковић и Лазар Петрашевић за ФОН и, ето, пенала!

А, ту, царевали су голмани, с тим да је Слободан Томић, ипак, био успешнији од Николе Јосимовића!

СРПСКА – ФОН (ПЕНАЛИ): Прва серија: 1:0 Бркић, 1:1 Манић. Друга серија: 2:1 Станић, Томић одбранио Алексићу. Трећа серија: Јосимовић одбранио Д. Поповићу,  2:2 Станковић. Четврта серија: 3:2 Б. Поповић, 3:3 Арсић. Пета серија: 4:3 Боснић, Томић одбранио Петрашевићу.

Српска – ФОН 4:4 (2:2, 1:1) – пеналима 8:7

Београд – Дворана: „Ранко Жеравица”. Гледалаца: 300. Судије: Бојан Спасић (Лазаревац), Далибор Станковић (Лазаревац) и Никола Алексић (Београд).

Стрелци: 1:0 Борисављевић у 15, 1:1 Калановић у 20, 1:2 Станковић у 24, 2:2 Боснић у 25, 3:2 Боснић у 43, 3:3 Станковић у 43, 4:3 Б. Поповић у 44, 4:4 Петрашевић у 44. минуту.

Нагомилавање прекршаја: Српска 6 (2-4), ФОН 6 (1-5).

СРПСКА: ТОМИЋ, БОРИСАВЉЕВИЋ, Д. ПОПОВИЋ, СИНЂИЋ, БРКИЋ, Радмановић, Недељковић, Б. Поповић, Бодоњи, Станић, Боснић.

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, КАЛАНОВИЋ, ПЕТРАШЕВИЋ, ЕРАЦ, СТАНКОВИЋ, Манић, Кокотовић, Арсић, Алексић, Рамовић, Павловић.

Браво за Нови Пазар, очито са квалитетом да у само две утакмице обезбеди пласман даље: вечерас, још убедљивија победа над Винтер спортом него у граду на Јошаници.

Наговештај славља виђен је већ у петом минуту: запажени Реџовић је у соло-продору нанизао тројицу играча домаћина и матирао Павловића. После је за разигране госте све било лакше…

Винтер спорт – Нови Пазар 2:6 (0:1)

Ниш – Дворана: „Чаир”. Гледалаца: 300. Судије: Ђорђе Петровић (Чачак), Бојан Милић (Крушевац) и Стеван Лазаревић (Ниш). Стрелци: 0:1 Реџовић у 5, 0:2 Садовић у 24, 0:3 Јовановић у 25, 1:3 Матејев у 26, 1:4 Реџовић у 32, 2:4 Ристић у 36, 2:5 Алексић у 36, 2:6 Јовановић у 37. минуту). Жути картон: Ј. Ђорђевић (Винтер спорт).

ВИНТЕР СПОРТ: ПАВЛОВИЋ, РИСТИЋ, РАНЧИЋ, ИЛИЋ, ЈОВАНОВИЋ, Јанковић, Ј. Ђорђевић, Миљковић, М. Ђорђевић, Матејев, Станковић, Крстић.

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, АЛЕКСИЋ, Каришик, Костић, Радетинац, Мујовић, Јовановић.

У Зрењанину – два продужетка и Фортуна на страни домаћина!

Одлучујући гол за велику радост САС-а постигао је Александар Томин из пенала у последњим секундама. Иначе, некадашњем репрезентативцу, познатом по топовском ударцу, био је то трећи погодак на мечу!

Напоменимо, лепу помоћ имао је од, такође, прецизних Игора Аранитовића, Дарка Рашића и Душана Раденковића, последњи – затресао је мрежу 18 секунди пре краја регуларног дела и публици приуштио продужетке!

Голман Зрењанинаца Родић одбранио је два пенала, док је играч домаћина-а Делић са беле тачке уздрмао стативу

Феноменалну партију у тиму Јастрепца приказао је четвороструки стрелац Дарко Ристић, један погодак гостију (водили 2:0, 3:2, 4:3 и 5:4) дело је Николе Рајковића.

Тренер САС-а Миливој Батиница је због приговора и уласка на терен удаљен са клупе у 15. минуту

САС – Јастребац 6:5 (4:4, 2:2)

Зрењанин – Дворана: „Кристална”. Гледалаца: 300. Судије: Бане Папишта (Сремска Митровица), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Благоје Мијаиловић (Вршац). Стрелци: 0:1 Ристић у 1, 0:2 Рајковић у 10, 1:2 Томин у 11, 2:2 Аранитовић у 19, 2:3 Ристић у 21, 3:3 Рашић у 26, 3:4 Ристић у 36, 4:4 Раденковић у 40, 4:5 Ристић у 47, 5:5 Томин у 47, 6:5 Томин (10м) у 50. минуту. Жути картони: Делић, Живанов (САС), Кнежевић (Јастребац). Искључење: Батиница (тренер САС-а) у 15. минуту.

Нагомилавање прекршаја: САС 10 (3-7), Јастребац 12 (5-7).

САС: РОДИЋ, ЖИВАНОВ, АРАНИТОВИЋ, ТОМИН, РАДЕНКОВИЋ, Делић, Кулић, Лојпур, Милићев, Мандић, Рашић, Вукоје.

ЈАСТРЕБАЦ: ГАЈИЋ, ЦВЕТАНОВИЋ, РАЈКОВИЋ, КНЕЖЕВИЋ, РИСТИЋ, Миленковић, Вулетић, Радојичић, Вукајловић, Танасковић, Судимац, Чолић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО ПЛЕЈ-ОФА (друге утакмице)

Петак, 10. мај

БЕОГРАД: Српска – ФОН 4:4 (2:2, 1:1) – пеналима 8:7

(Борисављевић 15, Боснић 25, 43, Б. Поповић 44 – Калановић 20, Станковић 24, 43, Петрашевић 44)

Први меч: 3:1 за ФОН.

Победник ће играти у полуфиналу са Економцем.

НИШ: Винтер спорт – Нови Пазар 2:6 (0:1)

(Матејев 26, Ристић 36 – Реџовић 5, 32, Садовић 24, Јовановић 25, 37, Алексић 36)

Први меч: 6:4 за Нови Пазар.

Полуфинале: Нова Пазова – Нови Пазар.

Евентуалне мајсторице предвиђене су за 15. мај, домаћини су боље пласирани клубови из лигашког дела.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПЛЕЈ-АУТ (друге утакмице)

ЗРЕЊАНИН: САС – Јастребац 6:5 (2:2)

(Томин 11, 47, 50 (10м), Аранитовић 19, Рашић 26, Раденковић 40 – Ристић 1, 21, 36, 47, Рајковић 10)

Први меч: 5:1 за Јастребац.

Субота, 11. мај

БУЈАНОВАЦ: Зуфо – Врање (21.00) – ОДЛОЖЕНО (нови термин између 13. и 15. маја)

(Дворана: „Младост”, судије: Оливер Николић, Александар Минић и Иван Станковић, делегат: Александар Вељовић)

Први меч: 5:2 за Врање.

Евентуалне мајсторице биће заказане у периоду између 17. и 20. маја, домаћини су екипе из Прве лиге.

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – БАРАЖ (друге утакмице)

БЕЧЕЈ: Бечеј – Футсал Коњарник (19.30)

(Дворана: „Ђорђе Предин Баџа”, судије: Дејан Стајић, Братислав Јовић и Данијел Ристић, делегат: Роберт Петровић)

Први меч: 4:2 за Футсал Коњарник.

ПОЖАРЕВАЦ: Пожаревац – Раднички 2010 (20.00)

(Дворана: „Пожаревац“, судије: Александар Јакшић, Бојан Буројевић и Душан Арсовић, делегат: Милош Берисавац)

Први меч: 4:1 за Раднички 2010.

Недеља, 12. мај

БЕОГРАД: СК Економист – Металац Колорадо (16.15)

(Дворана: „Раковица”, судије: Петар Радојчић, Бојан Граовац и Ђорђе Нинић, делегат: Милош Лазаревић)

Први меч: 7:5 за СК Економист.

Понедељак, 13. мај

ЛАЗАРЕВАЦ: Колубара – Тиса (19.00)

(Дворана: „Колубара”, судије: Никола Рабреновић, Предраг Лазаревић и Марко Мартиновић, делегат: Горан Старчевић)

Први меч: 9:2 за Тису.

Евентуалне мајсторице биће заказане у периоду између 17. и 20. маја, домаћини су екипе из Треће лиге.