ПРВА ЛИГА: Српска направила изненађење и срушила ФОН

Вечерас је ФОН имао предност домаћег терена у мајсторици плеј офф-а. Али је Српска доказала да може бити неугодан ривал што се вечерас и показало.

Врбашанин Борис Бодоњи је већ у петом минуту након једне брзе контре довео Српску у предност, и тим голом су гости ставили до знања домаћину да нису дошли са белом заставицом. Ипак домаћин узвраћа преко Пешића који је у 12. минуту погодио мрежу одличног вратара Томића после асистенције из прекида тј. слободног ударца – 1:1. Опет се један бивши играч Летећег Холанђанина Срђан Станић најбоље снашао и после контра напада  у 14. минуту поново донео предност Српској што је уједно био и резултат 1:2 којим се отишло на одмор.

Није прошло ни пола минута активе игре у наставку а играч Српске Синђић постиже гол и удвостручује предност гостију. За мање од минута падају два гола, прво је Бркић повећао предност гостију на 4:1, да би убрзо Алексић вратио Фону у игру и колико толико активан резултат 2:4. Иако ФОН није био комплетан то неће умањити победу гостију. Фон није искористио ни пенал јер је одлични голман Томић феноменално одбранио сопстевну мрежу. Поповић је сигуран и постиже пети гол за Српску 2:5, да би још на обе стране пао по један гол за коначних 3:6 (Синђић и Петров).

На мегдан прваку Економцу ће изаћи први пут у историји клуба Српска из Београда.

ФОН – СРПСКА    3:6 (1:2)

Београд, око 200 гледалаца. Судије: Радојчић Петар (Инђија), Петровић Ђорђе (Чачак) и Нинић Ђорђе (Београд). Акумулирани прекршаји: ФОН 8 (3+5), Српска 8 (5+3).

ФОН: Јосимовић Никола (голман), Петрашевић Лазар, Петров Страхиња, Ерац Михаило, Станковић Андрија, Кокотовић Стефан, Минић Страхиња /кап./, Арсић Никола, Пешић Павле, Павловић Мирољуб и Рамовић Дамир. Тренер: Борко Суруџић.

СРПСКА: Томић Слободан (голман), Поповић Давор /кап./, Борисављевић Будимир, Станић Срђан, Синђић Марко, Бодоњи Борис, Недељковић Немања, Поповић Бојан, Бркић Срђан, Радмановић Миљан и Боснић Стефан. Тренер: Милош Алиловић, помоћни тренер: Ђорђе Пантелић.