PRVA LIGA: Srpska napravila iznenađenje i srušila FON

Večeras je FON imao prednost domaćeg terena u majstorici plej off-a. Ali je Srpska dokazala da može biti neugodan rival što se večeras i pokazalo.

Vrbašanin Boris Bodonji je već u petom minutu nakon jedne brze kontre doveo Srpsku u prednost, i tim golom su gosti stavili do znanja domaćinu da nisu došli sa belom zastavicom. Ipak domaćin uzvraća preko Pešića koji je u 12. minutu pogodio mrežu odličnog vratara Tomića posle asistencije iz prekida tj. slobodnog udarca – 1:1. Opet se jedan bivši igrač Letećeg Holanđanina Srđan Stanić najbolje snašao i posle kontra napada  u 14. minutu ponovo doneo prednost Srpskoj što je ujedno bio i rezultat 1:2 kojim se otišlo na odmor.

Nije prošlo ni pola minuta aktive igre u nastavku a igrač Srpske Sinđić postiže gol i udvostručuje prednost gostiju. Za manje od minuta padaju dva gola, prvo je Brkić povećao prednost gostiju na 4:1, da bi ubrzo Aleksić vratio Fonu u igru i koliko toliko aktivan rezultat 2:4. Iako FON nije bio kompletan to neće umanjiti pobedu gostiju. Fon nije iskoristio ni penal jer je odlični golman Tomić fenomenalno odbranio sopstevnu mrežu. Popović je siguran i postiže peti gol za Srpsku 2:5, da bi još na obe strane pao po jedan gol za konačnih 3:6 (Sinđić i Petrov).

Na megdan prvaku Ekonomcu će izaći prvi put u istoriji kluba Srpska iz Beograda.

FON – SRPSKA    3:6 (1:2)

Beograd, oko 200 gledalaca. Sudije: Radojčić Petar (Inđija), Petrović Đorđe (Čačak) i Ninić Đorđe (Beograd). Akumulirani prekršaji: FON 8 (3+5), Srpska 8 (5+3).

FON: Josimović Nikola (golman), Petrašević Lazar, Petrov Strahinja, Erac Mihailo, Stanković Andrija, Kokotović Stefan, Minić Strahinja /kap./, Arsić Nikola, Pešić Pavle, Pavlović Miroljub i Ramović Damir. Trener: Borko Surudžić.

SRPSKA: Tomić Slobodan (golman), Popović Davor /kap./, Borisavljević Budimir, Stanić Srđan, Sinđić Marko, Bodonji Boris, Nedeljković Nemanja, Popović Bojan, Brkić Srđan, Radmanović Miljan i Bosnić Stefan. Trener: Miloš Alilović, pomoćni trener: Đorđe Pantelić.