ПЛЕЈ-ОФ: Економац сигуран, историјски дани Новог Пазара!

Полуфиналне серије плеј-офа су завршене већ после две утакмице и за шампионску титулу бориће се Економац и Нови Пазар. Крагујевчани ће бити домаћини у првој утакмици, у периоду између 31. маја и 3. јуна, реванш ће бити одигран недељу дана касније, а евентуална мајсторица поново у „Језеру“ 12. јуна.

Економац је, попут првог сусрета, убедљив био и у реваншу против Српске. Неизвесности је било једино у првом полувремену, али је у фуриозном налету у првим минутима другог дела најуспешнији српски клуб свих времена већ до 24. имао пет голова предности. Најрасположенији у Хали спортова „Ранко Жеравица“ на Новом Београду је био Витор Уго, стрелац три гола.

СРПСКА – ЕКОНОМАЦ 2:7 (1:3)

Београд – ДВОРАНА: Хала спортова „Ранко Жеравица“. ГЛЕДАЛАЦА: 350. СТРЕЛЦИ: 0:1 Игор у 6, 0:2 Стојчевски у 7, 0:3 Витор Уго у 16, 1:3 Д. Поповић 17, 1:4 Витор Уго 21, 1:5 Игор 22, 1:6 Витор Уго 24, 2:6 Бркић у 33, 2:7 Перић у 38. минуту. СУДИЈЕ: Братислав Јовић (Ниш), Александар Минић (Књажевац) и Жељко Стоилков (Алексинац). ЖУТИ КАРТОНИ: Д. Поповић, Синђић (Српска), Матијевић (Економац). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Српска 6 (5+1), Економац 8 (3+5).

СРПСКА: ТОМИЋ, БОСНИЋ, Д. ПОПОВИЋ, Б. ПОПОВИЋ, БРКИЋ, Плужњиков, Недељковић, Борисављевић, Бодоњи, Станић, Синђић.

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ПЕРИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, СОРОКИН, Матијевић, Игор, Рнић, Витор Уго, Иванковић, Дугалић, Ракићевић, Антонић.

Много узбудљивије је било у Новом Пазару где није било погодака после 40 минута игре, али је домаћин у „Пендику“ славио на крају резултатом 4:1. Повели су гости преко Стефана Станојевића, али је до истека првог продужетка прво изједначио Елведин Садовић, да би преокрет донео Нинослав Алексић. Са два поготка у другом продужетку тријумф је потврдио Милан Мутавџић, у периоду када су гости желели да спрече пораз са голманом-играчем на терену. Тако су Новопазарци после два наступа у финалу Купа Србије у претходне две сезоне (оба пута су поражени од Економца) стигли до новог фантастичног успеха, а навијачи су их испратили са терена скандирањем: „Хоћемо титулу!“.

Нови Пазар – Нова Пазова 4:1 (0:0, 0:0)

Нови Пазар – Дворана: „Пендик”. Гледалаца: 400. Судије: Александар Јакшић (Горњи Милановац), Бојан Буројевић (Чачак) и Душан Арсовић (Горњи Милановац). Стрелци: 0:1 Станојевић у 43, 1:1 Садовић у 44, 2:1 Алексић у 45, 3:1 Мутавџић у 48, 4:1 Мутавџић у 49. минуту. Жути картони: Алексић, Ел. Реџовић (Нови Пазар), Живановић, Стојнић, Лазић (Нова Пазова).

Нагомилавање прекршаја: Нови Пазар 9 (4-5), Нова Пазова 10 (5-5).

НОВИ ПАЗАР: ХОТ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, АЛЕКСИЋ, Каришик, Костић, Радетинац, Мујовић, Ен. Реџовић, Јовановић.

НОВА ПАЗОВА: СТОЈНИЋ, ШОШО, КОПАЊА, ЖИВИЋ, СТАНОЈЕВИЋ, Боројевић, Кукољ, Рокнић, Лазић, Живановић, Тепавчевић.