PLEJ-OF: Ekonomac siguran, istorijski dani Novog Pazara!

Polufinalne serije plej-ofa su završene već posle dve utakmice i za šampionsku titulu boriće se Ekonomac i Novi Pazar. Kragujevčani će biti domaćini u prvoj utakmici, u periodu između 31. maja i 3. juna, revanš će biti odigran nedelju dana kasnije, a eventualna majstorica ponovo u „Jezeru“ 12. juna.

Ekonomac je, poput prvog susreta, ubedljiv bio i u revanšu protiv Srpske. Neizvesnosti je bilo jedino u prvom poluvremenu, ali je u furioznom naletu u prvim minutima drugog dela najuspešniji srpski klub svih vremena već do 24. imao pet golova prednosti. Najraspoloženiji u Hali sportova „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu je bio Vitor Ugo, strelac tri gola.

SRPSKA – EKONOMAC 2:7 (1:3)

Beograd – DVORANA: Hala sportova „Ranko Žeravica“. GLEDALACA: 350. STRELCI: 0:1 Igor u 6, 0:2 Stojčevski u 7, 0:3 Vitor Ugo u 16, 1:3 D. Popović 17, 1:4 Vitor Ugo 21, 1:5 Igor 22, 1:6 Vitor Ugo 24, 2:6 Brkić u 33, 2:7 Perić u 38. minutu. SUDIJE: Bratislav Jović (Niš), Aleksandar Minić (Knjaževac) i Željko Stoilkov (Aleksinac). ŽUTI KARTONI: D. Popović, Sinđić (Srpska), Matijević (Ekonomac). NAGOMILAVANJE PREKRŠAJA: Srpska 6 (5+1), Ekonomac 8 (3+5).

SRPSKA: TOMIĆ, BOSNIĆ, D. POPOVIĆ, B. POPOVIĆ, BRKIĆ, Plužnjikov, Nedeljković, Borisavljević, Bodonji, Stanić, Sinđić.

EKONOMAC: MOMČILOVIĆ, PERIĆ, STOJČEVSKI, MILOSAVLJEVIĆ, SOROKIN, Matijević, Igor, Rnić, Vitor Ugo, Ivanković, Dugalić, Rakićević, Antonić.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Novom Pazaru gde nije bilo pogodaka posle 40 minuta igre, ali je domaćin u „Pendiku“ slavio na kraju rezultatom 4:1. Poveli su gosti preko Stefana Stanojevića, ali je do isteka prvog produžetka prvo izjednačio Elvedin Sadović, da bi preokret doneo Ninoslav Aleksić. Sa dva pogotka u drugom produžetku trijumf je potvrdio Milan Mutavdžić, u periodu kada su gosti želeli da spreče poraz sa golmanom-igračem na terenu. Tako su Novopazarci posle dva nastupa u finalu Kupa Srbije u prethodne dve sezone (oba puta su poraženi od Ekonomca) stigli do novog fantastičnog uspeha, a navijači su ih ispratili sa terena skandiranjem: „Hoćemo titulu!“.

Novi Pazar – Nova Pazova 4:1 (0:0, 0:0)

Novi Pazar – Dvorana: „Pendik”. Gledalaca: 400. Sudije: Aleksandar Jakšić (Gornji Milanovac), Bojan Burojević (Čačak) i Dušan Arsović (Gornji Milanovac). Strelci: 0:1 Stanojević u 43, 1:1 Sadović u 44, 2:1 Aleksić u 45, 3:1 Mutavdžić u 48, 4:1 Mutavdžić u 49. minutu. Žuti kartoni: Aleksić, El. Redžović (Novi Pazar), Živanović, Stojnić, Lazić (Nova Pazova).

Nagomilavanje prekršaja: Novi Pazar 9 (4-5), Nova Pazova 10 (5-5).

NOVI PAZAR: HOT, EL. REDŽOVIĆ, SADOVIĆ, MUTAVDŽIĆ, ALEKSIĆ, Karišik, Kostić, Radetinac, Mujović, En. Redžović, Jovanović.

NOVA PAZOVA: STOJNIĆ, ŠOŠO, KOPANJA, ŽIVIĆ, STANOJEVIĆ, Borojević, Kukolj, Roknić, Lazić, Živanović, Tepavčević.