FSS: Srbija bolja od Slovenije u Zrenjaninu

Dame osvetlale obraz i na prvom meču turnira slavile protiv rivalki iz Slovenije

SRBIJA  – SLOVENIJA    5:3 (3:0)

Ako se po jutru dan poznaje izabranice selektora Dejana Majes čeka svetla budućnost. Naravno, rano je za detaljnije prognoze ali prvi meč na turniru četiri nacije je u potpunosti pripao damama iz Srbije.

Prvih dvadeset minuta je bio odlično, mada je bilo ruku na srce i manjih grešaka. Srećom to Slovenke nisu iskoristile. Već u sedmom minutu je bilo 1:0 a strelac je bila Tijana Milošević. Kada je Srbija diktirala tempo naše dame su stvorile prilike. Drugi gol je delo Marije Vuković u 15. minutu da bi se samo minut kasnije i Andrijana Trišić upisala u listu strelaca – 3:0.

Nastavak donosi efikasniji futsal i agresivniju igru Slovenki. Ipak Marija Krunić postiže prvi gol u nastavku 4:0 za Srbiju a minut 27. Tada se igra otvorila a Slovenke koriste mali pad u igri Srpkinja i postižu dva gola prvi je delo Tanje Vrabel a naredni Sergeje Kos. Međutim, već u narednom napadu Srbija vraća prednost od tri gola na 5:2 preko Jovane Stojanović da bi na kraju stasita Sergeja Kos opet postigla gol za konačnih 5:3!

Imala je Sergeja Kos i priliku u prvom delu utakmice u 19. minuta da sa 10 metara iz kaznenog udarca pogodi mrežu Srbije ali je, na njenu žalost, pogodila samo stativu!

Zrenjanin, Kristalna dvorana. 28.maj 2019. godine od 20.00 časova. Gledalaca oko 450. Sudijska trojka UEFA: Jan Kliner (Češka), Martin Matula (Slovačka) i Aleš Perič Močnik (Slovenija).

Strelci: 1:0 – Tijana Milošević u 7.min, 2:0 – Marija Vuković u 15.min, 3:0 – Andrijana Trišić u 16.min, 4:0 – Marija Krunić u 27.min, 4:1 – Tanja Vrabel u 32.min, 4:2 – Sergeja Kos u 35.min, 5:2 – Jovana Stojanović u 36.min, i 5:3 – Sergeja Kos u 37.min. Žuti kartoni: Jovana Stojanović u 3.minutu, Milena Čanović u 16.minutu (obe Srbija), i Lara D’amato u 22.minut.

SRBIJA (žene): Mila Dujović (golman), Andrijana Trišić, Jovana Stojanović, Milena Čanović, Marija Vuković, Bojana Jevtić (golman), Tijana Milošević, Ivana Malijar, Marija Armuš /kap./, Zlata Milanović, Barbara Izgarević, Marija Krunić, Emilija Simić i Tamara Dimitrijević. Selektor: Dejan Majes.

SLOVENIJA (žene): Valentina Tuš (golman), Laura Škvorc, Tanja Vrabel /kap./, Sergeja Kos, Lara D’amato, Barbara Lah (golman), Katja Trubačev, Rebeka Bačar, Anja Ložar, Mateja Vojsk, Vanja Tanšek, Rebeka Šnofl i Tina Jesenovec. Selektor: Dejan Kramberger.

(Foto: Nenad Jonjev  ZR Fer Plej)