FSS: Slovačka bolja od Srbije u Novom Bečeju

Drugo kolo međunarodnog futsal turnira za žene je odigrano u SC „Jedinstvo“ u Novom Bečeju. Na žalost, reprezentacija Slovačke je savladala našu reprezentaciju sa golom prednosti.

SRBIJA – SLOVAČKA    2:3 (1:2)

Posle sinoćne pobede u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu nas Slovenkama, večeras su izabranice selektora Dejana Majesa doživele poraz od Slovakinja.

Reprezentacija Slovačke je bila kvalitetniji protivnik, od samog početka je igrala sigurno sa manjim brojem grešaka i diktirala tempo. Inicijativa gošći je dala rezultata jer već u 5. minutu utakmice je Slovačka došla u vođstvo preko Valove. Da bi se već posle nepunog minuta kasnije i Šediva upisala u strelce na ovoj prijateljskoj utakmici. U 17. minutu meča Tijana Milošević postiže gol za reprezentaciju Srbije i vraća nadu u mogući pozitivan rezultat.

Nastavak donosi preslikanu igru iz prvog dela meča Slovakinje diktiraju tempo, jače su u duelima, sigurnije u dodavanjima i manje greše. Uprkos veoma dobroj podršci sa tribina hale u Novom Bečeju, Slovačka opet prva postiže gol, i to u 28. minutu Zita Banjikova povisuje na 3:1! Tek u poslednjim minutima utakmice kada je Srbija zaigrala odvažnije sa pet igračica na parketu Marija Vuković postiže gol za 3:2, posle uspešno odigrane akcije. Bilo je još nekoliko poluprilika ali se rezultat do kraja nije menjao.

Ovaj meč je pokazao da je reprezentacija Srbije na dobrom putu ali treba još vremena i utakmica da se devojke uigraju i stvore homogen i jak tim.

Sledi dan pauze pa utakmicama trećeg kola koje će se odigrati u Kikindi, u petak.

Novi Bečej, SC „Jedinstvo“. 29.maj 2019. godine od 20.00 časova. Gledalaca oko 400. Sudijska trojka UEFA: Aleš Perič Močnik (Slovenija), Jan Kliner (Češka) i Nebojša Panić (Srbija).

Strelci: 0:1 – Barbora Valova u 5.min, 0:2 – Barbora Šediva u 6.min, 2:1 – Tijana Milošević u 17.min, 1:3 – Zita Banjikova  u 28.min, 3:2 – Marija Vuković u 37.min. Žuti kartoni: Marija Vuković u 9.minutu (Srbija), i Zita Banikova u 34.min i Barbora Šediva (obe Slovačka) u 36.minutu.

SRBIJA (žene): Mila Dujović (golman), Andrijana Trišić, Jovana Stojanović, Milena Čanović, Marija Vuković, Bojana Jevtić (golman), Tijana Milošević, Ivana Malijar, Marina Radovanović, Zlata Milanović, Barbara Izgarević /kap./, Marija Krunić, Emilija Simić i Tamara Dimitrijević. Selektor: Dejan Majes.

SLOVAČKA (žene): Janka Červikova (golman), Zita Banikova, Lenka Vinerova, Silvia Smatanova, Barbora Valova, Gabriela Kubikova (golman), Barbora Šediva, Dominika Nagjova /kap./, Kristina Sedlakova, Monika Komlodjova, Katarina Vredikova i Dominika Kučarčikova. Selektor: Partik Beer.