PRVO MESTO, OLE: Pobeda Srpkinja nad Češkom, za osvojen turnir!

Srbijo, raduj se, futsalerke su ti osvojile jak međunarodni turnir!

Takmičenje u organizaciji FSS, u saradnji sa klubovima iz Banata – SAS-om iz Zrenjanina, Tisom iz Novog Bečeja i Kikikdom, u konkurenciji Češke, Slovačke i Slovenije, okončano je pobedom naših devojaka, predvođenih selektorom Dejanom Majesom. Veliko bravo!

Inače, u poslednjoj utakmici turnira, presudnoj za pobedničko postolje: ČEŠKA – SRBIJA  2:4 (1:2)!

JEDAN TIM SRCEM SVIM❤ 🇷🇸🦅👱🏻‍♀️🍀🏆 SRBIJA!!! @dt10_official

Geplaatst door Ženska futsal reprezentacija Srbije op Vrijdag 31 mei 2019

Večerašnja utakmica je pokazala da je stručni štab na pravom putu da uigra i formira ozbiljnu žensku reprezentaciju na duže staze. Hendikep sagledan u činjenici da još nemamo ligaško takmičenje predstavlja veliki problem, ali česta okupljanja devojaka i niz prijateljskih utakmica mogu dugoročno da daju pozitivne rezultate. Baš kao što je ovaj!

Reprezentacija Srbije, predvođena kapitenkom Marijom Armuš, danas je odigrala zrelo, taktički najbolju utakmicu u četiri dana turnira. Selektor Majes sa saradnicima – Vladimirom Jovanovićem i Pajom Gradićem odlično je snimio igru Češke i pripremio devojke za meč. Igralo se požrtvovano, ali staloženo i bez ishitrenih poteza, doduše, bilo je i grešaka, ali znatno manje nago u prethodne dve utakmice, naročito u odnosu na bolan poraz od Slovakinja.

Srpkinje su od prvog sudijskog zvižduka krenule angažovanije od Češke, pogotovo imajući u vidu da je Slovenija savladala Slovačku, tako da nam je samo pobeda donosila prvo mesto i pehar. Međutim, u konstantnim napadima dolazilo je do grešaka i po isteku 13. minuta Čehinje su kaznile kardinalnu grešku odbrane Srbije – atraktivan gol postigla je Iva Odenhalova – 1:0!

Naše reprezentativke su tada krenule da napadaju još žešće i rezultat stalnih ataka bili su – golovi. Prvo je Marija Vuković poravnala na 1:1, da bi evrogolom Barbara Izgarević skinula paučinu iz rašlji Češke – za 1:2 na poluvremenu.

Marija Vuković – reprezentacija Srbije

U nastavku: ista meta – isto odstojanj,e ali opet su Čehinje prve stigle do gola, ovog puta mrežu je zatresla Jana Beštova u 29. minutu – 2:2!

Potom, Jovana Stojanović je dovela navijače u hali Jezero u derilijum pogotkom za ponovno vođstvo Srbije, svega šest minuta pre kraja meča. Tada je Češka zaigrala sa pet igračica u polju, ali se Srbija znalački odbranila. Petnaestak sekundi pre kraja susreta najbolja igračica na turniru Marija Vuković svojim drugim golom zapečatila je sudbinu Čehinja – 2:4!

Radi poređenja – sredinom septembra prošle godine na kvalifikacionom UEFA turniru u Portugalu Češka je pobedila Srbiju 7:0 (3:0)!

Najbolja igračica, ujedno i prvi trelac turnira je reprezentativka Srbije Marija Vuković, dok je za najboljeg golmana izabrana Jana Cervikova iz Slovačke.

Redosled na prijateljskom turniru 4. nacije je sledeći:

1. Srbija,
  2. Češka,
  3. Slovačka,
  4. Slovenija

Češka – Srbija 2:4 (1:2)

Kikinda, SRC „Jezero“. 31.maj 2019. godine od 20.00 časova. Gledalaca oko 350. Sudijska trojka UEFA: Aleš Perič Močnik (Slovenija), Martin Matula (Slovačka) i Jan Kliner (Češka).

Strelci: 1:0 – Iva Odenhalova u 13.min, 1:1 – Marija Vuković u 16.min, 1:2 – Barbara Izgarević u 20.min, 2:2 – Jana Beštova  u 29.min, 2:3 – Jovana Stojanović u 34.min, i 2:4 – Marija Vuković u 40.minutu. Žuti kartoni: Tijana Milošević u 9.min, Marija Krunić u 35.min i Andrijana Trišić (sve Srbija) u 39.minutu.

SRBIJA: Bojana Jevtić  (golman), Andrijana Trišić, Jovana Stojanović, Marija Armuš /kap./, Marija Vuković, Mila Dujović (golman), Tijana Milošević, Ivana Malijar, Marina Radovanović, Barbara Izgarević, Marija Krunić, Emilija Simić i Tamara Dimitrijević. Selektor: Dejan Majes.

ČEŠKA: Lenka Kuglerova (golman), Iva Odenhalova, Tereza Honkova, Jana Beštova, Marketa Koplikova, Lenka Rohačkova (golman), Katarina Vazutova, Tereza Krejčova, Martina Bulalova, Irena Sedlačikova, Natalia Mirtlova, Aleksandra Blahova, Adela Šturmova, Eliška Hithova. Selektor: Mihael Odenhal.