Нови Пазар победио Економац у Пендику, одлука у Језеру

После пораза у првој утакмици у Крагујевцу, Нови Пазар је славио у пакленој атмосфери хале Пендик после продужетака јер је у регуларном делу утакмице било нерешено. У додатних десет минута изабраници тренера Гавриловића славили и одложили промоцију новог шампиона, за среду, када ће у мајсторици која је на програму на терену Економца у хали Језеро, пасти коначна одлука о новом прваку Србије.

Узаврела атмосфера како на трибинама хале Пендик тако и на терену, донела је одлична футсал. Друга финална утакмица је показала да нема изразитог фаворита као претходних сезона.

Већ на самом почетку утакмице је био прекид проузрокован бакљадом највернијих домаћих навијача.

Економац је био на самом старту бољи и сигурнији ривал од домаћина. Преко бразилског аса Игора и Лазара Милосављевића Економац је за само минут ефективне игре стекао предност 0:2! Међутим, буди се и Нови Пазар. Прво је Елведин Садовић смањио резултат на 1:2 у 18. минуту да би у 20. минуту стигло поравнање резултата на 2:2 преко расположеног Нинослава Алексића.

Наставак доноси још веће тензије и узбуђења на терену и око њега. Игра се отворено а право ремек дело је приказао Игор који је из окрета са противничким играчем на леђима прецизним ударцем под пречку донео вођство за Економац од 2:3, минут 27. Потом после једне контре досуђен казнени ударац са 6. метара који је успешно извео Милан Мутавџић за 3:3 у 33. минуту, немоћан је био вратар Момчиловић у овом случају. До краја регуларног дела резултат се није мењао.

Продужеци су донели више среће домаћој екипи која је головима Елдина Реџовића  у 46. и Алексића у 48. минуту славила са коначних 5:3!

Трећа одлућујућа утакмица је на програму у среду, 12. јуна у Крагујевцу, од 19.00 часова, а Нови Пазар ће бити знатно ослабљен због парних жутих картона – Каришика, Мутавџића, Реџовића и Алексића. Делегат утакмице је навео више пропуста у организацији утакмице: 1.минут – упаљено 12 бакљи на трибинама; 9. минут – убацивање папира домаћих навијача, погођен у главу играч гостију; 24.минут – нестанак струје на семафору, кратко је прекинута игра; 36.минут – погођен флашом трећи судија, и поливен водом први судија; и  49. минут – иза домаћег гола група навијача ометала је извођење корнера померањем заштитне мреже!

Нови Пазар  – Економац 5:3 (3:3,2:2)

Нови Пазар – Дворана: „Пендик”. Гледалаца: 700. Судије: Небојша Панић, Владан Радуловић и Ђорђе Нинић (сви Београд). Стрелци: 0:1 Игор у 10, 0:2 Милосављевић у 11, 1:2 Садовић у 18, 2:2 Алексић у 20.мин, 2:3 Игор у 27, 3:3 Мутавџић у 32.минут/6.м КУ/, 4:3 Реџовић Елдин у 46, и 5:3 Алексић у 48. минуту. Жути картони: Каришик, Алексић, Мутавџић и Реџовић (Нови Пазар), Момчиловић (Економац). Искључења није било.

Нагомилавање прекршаја: Нови Пазар 11 (6+5),  Економац 9 (5+4).

НОВИ ПАЗАР: МУЈОВИЋ, АЛЕКСИЋ, ЕЛ. РЕЏОВИЋ, САДОВИЋ, МУТАВЏИЋ, Хот, Каришик, Костић, Радетинац, Ен. Реџовић, Јовановић. Тренер: Марко Гавриловић.

ЕКОНОМАЦ: МОМЧИЛОВИЋ, ПЕРИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, СОРОКИН, Де Соуса Игор, Рнић, Витор Уго, Иванковић, Матијевић, Дугалић, Антонић, Ракићевић. Тренер: Предраг Рајић.