ЗЛАТНИ ПЕТОПАРАЦ: Најбоља петорка Друге футсал лиге 2018/2019

Друголигашка признања закључујемо комплетирањем најбоље петорке у сезони 2018/2019, о чему су одлучили тренери и капитени.

Познато је да је на голу Дамир Дестани (Бањица), док је предводник на терену Никола Лекић (Земун Само право), уједно и најбољи играч такмичења. Њега је у првој петорци видело чак 19 од 20 гласача. Такође, чланови најбољег тима су Јован Ристановић (Бањица) са 12 гласова и Лазар Маринковић (Економац 2) и Александар Томин (САС) са по 10 гласова. Са клупе их предводи Војкан Вукмировић (Зуфо), као најбољи тренер у избору колега.

Издвајамо и „Б“ петорку такмичења, коју, према гласовима колега за најбољег тренера, предводи Иван Маринковић (Економац 2). На голу „резервиста“ се налази Стефан Филиповић (Земун Само право), који је добио четири гласа у избору за првог голмана лиге, затим Игор Стефановић (Зуфо), са осам гласова и Бранислав Милосављевић (Земун Само право), са три гласа. Такође, ту су Синиша Тројановић (Зуфо) и Елвис Рамадани (Земун Само право), са по два гласа.

У избору за најбољу петорку Друге футсал лиге споменуто је 27 играча који су се надметали у овом такмичењу током сезоне 2018/2019.

Уз претходно поменуто и напомена да би равноправно међу резервисте, такође са по два гласа, могли и Андреја Стојчевски (Економац 2) и Денис Инајетовић (Земун Само право). Како је број места ограничен, разлика је направљена по томе ко је од њих имао више номинација за најбољег играча лиге. Уколико је нерешено по том критеријуму, следећи је већи број гласова тренера, док је трећи критеријум више место екипе на табели Друге футсал лиге у сезони 2018/2019.


ЗЛАТНИ ПЕТОПАРАЦ – најбоља петорка Друге футсал лиге у сезони 2018/2019 – гласови

ЗЕМУН САМО ПРАВО
Тренер Игор Јанчевски – Дамир Дестани (Бањица), Јован Ристановић (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Андреја Стојчевски (Економац 2), Бранислав Милосављевић (Земун Само право).
Капитен Бранислав Милосављевић – Дамир Дестани (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Јован Ристановић (Бањица), Денис Инајетовић (Земун Само право), Милош Мандић (Земун Само право).

ЗУФО
Тренер Војкан Вукмировић – Дејан Пашић (Зуфо), Никола Лекић (Земун Само право), Игор Стефановић (Зуфо), Јован Ристановић (Бањица), Лазар Маринковић (Економац 2).
Капитен Енис Исени – Дејан Пашић (Зуфо), Игор Стефановић (Зуфо), Никола Лекић (Земун Само право), Александар Томин (САС), Јован Ристановић (Бањица).

ЕКОНОМАЦ 2
Тренер Иван Маринковић – Ђуро Родић (САС), Лазар Маринковић (Економац 2), Никола Лекић (Земун Само право), Александар Томин (САС), Јован Ристановић (Бањица).
Капитен Кристијан Васић – Немања Милановић (Економац 2), Лазар Маринковић (Економац 2), Денис Инајетовић (Земун Само право), Никола Лекић (Земун Само право), Јован Ристановић (Бањица).

САС
Тренер Миливоје Батиница – Ђуро Родић (САС), Никола Лекић (Земун Само право), Милош Трајковић (Зуфо), Јован Ристановић (Бањица), Александар Томин (САС).
Капитен Немања Милићев – Дамир Дестани (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Александар Томин (САС), Саша Дигић (Економац 2), Игор Стефановић (Зуфо).

БАЊИЦА
Тренер Славиша Дамјановић – Дамир Дестани (Бањица), Александар Томин (САС), Јован Ристановић (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Лазар Маринковић (Економац 2).
Капитен Јован Ристановић – Дамир Дестани (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Лазар Маринковић (Економац 2), Александар Томин (САС), Игор Стефановић (Зуфо).

СОПОТ
Тренер Слободан Сладојевић – Дамир Дестани (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Симић (Сопот), Јован Ристановић (Бањица), Лазар Маринковић (Економац 2).
Без гласова капитена

БЕЧЕЈ
Тренер Горан Страјнић – Сава Вадаски (Бечеј), Игор Аранитовић (САС), Никола Лекић (Земун Само право), Игор Стефановић (Зуфо), Лазар Маринковић (Економац 2).
Капитен Мита Кобиљски – Сава Вадаски (Бечеј), Јован Ристановић (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Александар Томин (САС), Игор Дражић (Бечеј).

ПОЖАРЕВАЦ
Тренер Милош Ђорђевић – Марко Јовић (Пожаревац), Александар Томин (САС), Лазар Маринковић (Економац 2), Синиша Тројановић (Зуфо), Никола Лекић (Земун Само право).
Без гласа капитена

КОЛУБАРА
Тренер Милан Миловановић – Стефан Филиповић (Земун Само право), Бојан Каличанин (Колубара), Александар Томин (САС), Бранислав Милосављевић (Земун Само право), Синиша Тројановић (Зуфо).
Капитен Бојан Каличанин – Стефан Филиповић (Земун Само право), Никола Лекић (Земун Само право), Александар Томин (САС), Бранислав Милосављевић (Земун Само право), Лазар Маринковић (Економац 2).

ЕКОНОМИСТ
Тренер Ђорђе Пантелић – Стефан Филиповић (Земун Само право), Јован Ристановић (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Лазар Маринковић (Економац 2), Димитрије Михић (Економист).
Капитен Владимир Стојковић – Сава Вадаски (Бечеј), Андреја Стојчевски (Економац 2), Игор Стефановић (Зуфо), Јован Ристановић (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право).

ПИРОТ
Тренер Марко Костић – Стефан Филиповић (Земун Само право), Душан Крстић (Пирот), Игор Стефановић (Зуфо), Елвис Рамадани (Земун Само право), Никола Лекић (Земун Само право).
Капитен Душан Крстић – Дејан Пашић (Зуфо), Никола Лекић (Земун Само право), Елвис Рамадани (Земун Само право), Игор Стефановић (Зуфо), Милош Пејчић (Пирот).


ЗЛАТНИ ПЕТОПАРАЦ – признања „Футсал Србије“ 2018/2019

24. јул – Најбољи тренер Друге футсал лиге: Војкан Вукмировић (Зуфо)
25. јул – Најбољи голман Друге футсал лиге: Дамир Дестани (Бањица)
26. јул – Најбољи играч Друге футсал лиге: Никола Лекић (Земун Само право)
27. јул – Најбоља петорка Друге футсал лиге: Дамир Дестани (Бањица), Никола Лекић (Земун Само право), Јован Ристановић (Бањица), Лазар Маринковић (Економац 2) и Александар Томин (САС) – тренер Војкан Вукмировић (Зуфо)
28. јул – Најбољи тренер Прве футсал лиге
29. јул – Најбољи голман Прве футсал лиге
30. јул – Најбољи играч Прве футсал лиге
31. јул – Најбоља петорка Прве футсал лиге


(Гласове прикупио Александар Пековић, приредио тим „Футсал Србије“. Фото: КМФ Бањица, КМФ Земун Само право, А. Пековић, КМФ Економац, приватна архива и YouTube/dn017 plus)