ZLATNI PETOPARAC: Najbolja petorka Druge futsal lige 2018/2019

Drugoligaška priznanja zaključujemo kompletiranjem najbolje petorke u sezoni 2018/2019, o čemu su odlučili treneri i kapiteni.

Poznato je da je na golu Damir Destani (Banjica), dok je predvodnik na terenu Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), ujedno i najbolji igrač takmičenja. Njega je u prvoj petorci videlo čak 19 od 20 glasača. Takođe, članovi najboljeg tima su Jovan Ristanović (Banjica) sa 12 glasova i Lazar Marinković (Ekonomac 2) i Aleksandar Tomin (SAS) sa po 10 glasova. Sa klupe ih predvodi Vojkan Vukmirović (Zufo), kao najbolji trener u izboru kolega.

Izdvajamo i „B“ petorku takmičenja, koju, prema glasovima kolega za najboljeg trenera, predvodi Ivan Marinković (Ekonomac 2). Na golu „rezervista“ se nalazi Stefan Filipović (Zemun Samo pravo), koji je dobio četiri glasa u izboru za prvog golmana lige, zatim Igor Stefanović (Zufo), sa osam glasova i Branislav Milosavljević (Zemun Samo pravo), sa tri glasa. Takođe, tu su Siniša Trojanović (Zufo) i Elvis Ramadani (Zemun Samo pravo), sa po dva glasa.

U izboru za najbolju petorku Druge futsal lige spomenuto je 27 igrača koji su se nadmetali u ovom takmičenju tokom sezone 2018/2019.

Uz prethodno pomenuto i napomena da bi ravnopravno među rezerviste, takođe sa po dva glasa, mogli i Andreja Stojčevski (Ekonomac 2) i Denis Inajetović (Zemun Samo pravo). Kako je broj mesta ograničen, razlika je napravljena po tome ko je od njih imao više nominacija za najboljeg igrača lige. Ukoliko je nerešeno po tom kriterijumu, sledeći je veći broj glasova trenera, dok je treći kriterijum više mesto ekipe na tabeli Druge futsal lige u sezoni 2018/2019.


ZLATNI PETOPARAC – najbolja petorka Druge futsal lige u sezoni 2018/2019 – glasovi

ZEMUN SAMO PRAVO
Trener Igor Jančevski – Damir Destani (Banjica), Jovan Ristanović (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Andreja Stojčevski (Ekonomac 2), Branislav Milosavljević (Zemun Samo pravo).
Kapiten Branislav Milosavljević – Damir Destani (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Jovan Ristanović (Banjica), Denis Inajetović (Zemun Samo pravo), Miloš Mandić (Zemun Samo pravo).

ZUFO
Trener Vojkan Vukmirović – Dejan Pašić (Zufo), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Igor Stefanović (Zufo), Jovan Ristanović (Banjica), Lazar Marinković (Ekonomac 2).
Kapiten Enis Iseni – Dejan Pašić (Zufo), Igor Stefanović (Zufo), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Aleksandar Tomin (SAS), Jovan Ristanović (Banjica).

EKONOMAC 2
Trener Ivan Marinković – Đuro Rodić (SAS), Lazar Marinković (Ekonomac 2), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Aleksandar Tomin (SAS), Jovan Ristanović (Banjica).
Kapiten Kristijan Vasić – Nemanja Milanović (Ekonomac 2), Lazar Marinković (Ekonomac 2), Denis Inajetović (Zemun Samo pravo), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Jovan Ristanović (Banjica).

SAS
Trener Milivoje Batinica – Đuro Rodić (SAS), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Miloš Trajković (Zufo), Jovan Ristanović (Banjica), Aleksandar Tomin (SAS).
Kapiten Nemanja Milićev – Damir Destani (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Aleksandar Tomin (SAS), Saša Digić (Ekonomac 2), Igor Stefanović (Zufo).

BANJICA
Trener Slaviša Damjanović – Damir Destani (Banjica), Aleksandar Tomin (SAS), Jovan Ristanović (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Lazar Marinković (Ekonomac 2).
Kapiten Jovan Ristanović – Damir Destani (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Lazar Marinković (Ekonomac 2), Aleksandar Tomin (SAS), Igor Stefanović (Zufo).

SOPOT
Trener Slobodan Sladojević – Damir Destani (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Simić (Sopot), Jovan Ristanović (Banjica), Lazar Marinković (Ekonomac 2).
Bez glasova kapitena

BEČEJ
Trener Goran Strajnić – Sava Vadaski (Bečej), Igor Aranitović (SAS), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Igor Stefanović (Zufo), Lazar Marinković (Ekonomac 2).
Kapiten Mita Kobiljski – Sava Vadaski (Bečej), Jovan Ristanović (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Aleksandar Tomin (SAS), Igor Dražić (Bečej).

POŽAREVAC
Trener Miloš Đorđević – Marko Jović (Požarevac), Aleksandar Tomin (SAS), Lazar Marinković (Ekonomac 2), Siniša Trojanović (Zufo), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo).
Bez glasa kapitena

KOLUBARA
Trener Milan Milovanović – Stefan Filipović (Zemun Samo pravo), Bojan Kaličanin (Kolubara), Aleksandar Tomin (SAS), Branislav Milosavljević (Zemun Samo pravo), Siniša Trojanović (Zufo).
Kapiten Bojan Kaličanin – Stefan Filipović (Zemun Samo pravo), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Aleksandar Tomin (SAS), Branislav Milosavljević (Zemun Samo pravo), Lazar Marinković (Ekonomac 2).

EKONOMIST
Trener Đorđe Pantelić – Stefan Filipović (Zemun Samo pravo), Jovan Ristanović (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Lazar Marinković (Ekonomac 2), Dimitrije Mihić (Ekonomist).
Kapiten Vladimir Stojković – Sava Vadaski (Bečej), Andreja Stojčevski (Ekonomac 2), Igor Stefanović (Zufo), Jovan Ristanović (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo).

PIROT
Trener Marko Kostić – Stefan Filipović (Zemun Samo pravo), Dušan Krstić (Pirot), Igor Stefanović (Zufo), Elvis Ramadani (Zemun Samo pravo), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo).
Kapiten Dušan Krstić – Dejan Pašić (Zufo), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Elvis Ramadani (Zemun Samo pravo), Igor Stefanović (Zufo), Miloš Pejčić (Pirot).


ZLATNI PETOPARAC – priznanja „Futsal Srbije“ 2018/2019

24. jul – Najbolji trener Druge futsal lige: Vojkan Vukmirović (Zufo)
25. jul – Najbolji golman Druge futsal lige: Damir Destani (Banjica)
26. jul – Najbolji igrač Druge futsal lige: Nikola Lekić (Zemun Samo pravo)
27. jul – Najbolja petorka Druge futsal lige: Damir Destani (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Jovan Ristanović (Banjica), Lazar Marinković (Ekonomac 2) i Aleksandar Tomin (SAS) – trener Vojkan Vukmirović (Zufo)
28. jul – Najbolji trener Prve futsal lige
29. jul – Najbolji golman Prve futsal lige
30. jul – Najbolji igrač Prve futsal lige
31. jul – Najbolja petorka Prve futsal lige


(Glasove prikupio Aleksandar Peković, priredio tim „Futsal Srbije“. Foto: KMF Banjica, KMF Zemun Samo pravo, A. Peković, KMF Ekonomac, privatna arhiva i YouTube/dn017 plus)