ZLATNI PETOPARAC: Najbolja petorka Prve futsal lige 2018/2019

Izborom najbolje petorke Prve futsal lige stavljamo tačku na prvo izdanje „Zlatnog petoparca“. Prema glasovima trenera i kapitena, među 12 odabranih (dve ekipe i dva stručnjaka) nalazi se ukupno 11 članova klubova koji su bili akteri finala plej-ofa u sezoni 2018/2019, Ekonomca i Novog Pazara, kao i jedan igrač Kalče.

U idealnom timu je golman Nemanja Momčilović iz Ekonomca, kao i njegov saigrač Igor Rafael Lima de Souza, najbolji igrač lige, koga je istaklo 19 od 24 glasača. Mesto u najboljoj petorci je zaslužio i Ninoslav Aleksić iz Novog Pazara, sa 14 glasova, zatim još jedan prvotimac Kragujevčana – Marko Perić, sa 13 glasova, kao i Veroljub Vukadinović iz Kalče sa 11 glasova. Na klupi je Predrag Rajić (Ekonomac).

Na golu druge petorke šampionata Srbije je Mirza Hot (Novi Pazar). Tu su i Tales da Mata Fejtoza (Ekonomac) i Milan Mutavdžić (Novi Pazar), sa po pet glasova, kao i kapiteni dve najuspešnije ekipe iz prošle sezone – Nikola Rnić (Ekonomac) i Elvedin Redžović (Novi Pazar), sa po tri glasa. Na klupi je Marko Gavrilović (Novi Pazar).

U izboru za najbolju petorku Prve futsal lige glasači su spomenuli 26 igrača.

U konkurenciji za drugi tim je bio i Vladimir Ristić iz Vinter sporta, koji je dobio, takođe, tri glasa, pa su odlučili pomoćni kriterijumi – prvo ko je imao više glasova za najboljeg igrača lige (tu se izdvojio Rnić, koji je dobio jedan), dok je potom odlučivao veći broj glasova trenera (Redžović je dobio dva, a Ristić jedan).


ZLATNI PETOPARAC – najbolja petorka Prve futsal lige u sezoni 2018/2019 – glasovi

EKONOMAC
Trener Predrag Rajić – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Marko Perić (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Veroljub Vukadinović (Kalča).
Kapiten Nikola Rnić – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Marko Perić (Ekonomac), Milan Živić (Nova Pazova), Davor Popović (Srpska).

NOVI PAZAR
Trener Marko Gavrilović – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Simeun Kopanja (Nova Pazova), Veroljub Vukadinović (Kalča), Strahinja Petrov (FON), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac).
Kapiten Elvedin Redžović – Mirza Hot (Novi Pazar), Milan Mutavdžić (Novi Pazar), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Strahinja Petrov (FON).

NOVA PAZOVA
Trener Goran Jakšić – Jakov Vulić (Nova Pazova), Stefan Stanojević (Nova Pazova), Nikola Rnić (Ekonomac), Marko Perić (Ekonomac), Elvedin Redžović (Novi Pazar).
Kapiten Igor Šošo – Jakov Vulić (Nova Pazova), Marko Perić (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Tales da Mata Fejtoza (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac).

SRPSKA
Trener Miloš Alilović – Mirza Hot (Novi Pazar), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Marko Perić (Ekonomac), Pavle Pešić (FON).
Kapiten Davor Popović – Jakov Vulić (Nova Pazova), Nikola Rnić (Ekonomac), Srđan Brkić (Srpska), Marko Perić (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar).

FON
Trener Borko Surudžić – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Tales da Mata Fejtoza (Ekonomac), Marko Perić (Ekonomac).
Kapiten Strahinja Manić – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Pavle Pešić (FON), Davor Popović (Srpska), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Milan Mutavdžić (Novi Pazar).

VINTER SPORT
Trener Miloš Todorović – Mirza Hot (Novi Pazar), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Aleksandar Radojičić (Jastrebac), Vladimir Ristić (Vinter sport), Veroljub Vukadinović (Kalča).
Kapiten Marko Cenić – Mirza Hot (Novi Pazar), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Marko Perić (Ekonomac), Elvedin Redžović (Novi Pazar), Vladimir Ristić (Vinter sport).

KALČA
Trener Vladan Cvetanović – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Marko Perić (Ekonomac), Veroljub Vukadinović (Kalča), Aleksandar Pavlović (Kalča).
Kapiten Danilo Kostić – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Veroljub Vukadinović (Kalča), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Simeun Kopanja (Nova Pazova), Marko Perić (Ekonomac).

JASTREBAC
Trener Veljko Spasojević – Mirza Hot (Novi Pazar), Aleksandar Pavlović (Kalča), Marko Perić (Ekonomac), Elvedin Redžović (Novi Pazar), Veroljub Vukadinović (Kalča).
Kapiten Marko Sudimac – Nikola Josimović (FON), Tales da Mata Fejtoza (Ekonomac), Vladimir Ristić (Vinter sport), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Veroljub Vukadinović (Kalča).

VRANJE
Trener Goran Jović – Mirza Hot (Novi Pazar), Marko Perić (Ekonomac), Veroljub Vukadinović (Kalča), Tales da Mata Fejtoza (Ekonomac), Milan Živić (Nova Pazova).
Kapiten Davor Tasić – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Veroljub Vukadinović (Kalča), Andrija Stanković (FON), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac).

IVANJICA
Trener Raško Milosavljević – Mirza Hot (Novi Pazar), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Veroljub Vukadinović (Kalča), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Milan Mutavdžić (Novi Pazar).
Kapiten Nemanja Vukašinović – Mirza Hot (Novi Pazar), Milan Mutavdžić (Novi Pazar), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Srđan Ivanković (Ekonomac).

RB
Trener Rade Begović – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Nikola Rnić (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Veroljub Vukadinović (Kalča).
Kapiten Nikola Ranisavljević – Jakov Vulić (Nova Pazova), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Nenad Roknić (Nova Pazova), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Marko Perić (Ekonomac).

SMEDEREVO
Trener Goran Lazić – Mirza Hot (Novi Pazar), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Vitor Ugo da Silva (Ekonomac), Tales da Mata Fejtoza (Ekonomac).
Kapiten Dragan Đorđević – Nemanja Momčilović (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Srđan Ivanković (Ekonomac), Milan Mutavdžić (Novi Pazar).


ZLATNI PETOPARAC – priznanja „Futsal Srbije“ 2018/2019

24. jul – Najbolji trener Druge futsal lige: Vojkan Vukmirović (Zufo)
25. jul – Najbolji golman Druge futsal lige: Damir Destani (Banjica)
26. jul – Najbolji igrač Druge futsal lige: Nikola Lekić (Zemun Samo pravo)
27. jul – Najbolja petorka Druge futsal lige: Damir Destani (Banjica), Nikola Lekić (Zemun Samo pravo), Jovan Ristanović (Banjica), Lazar Marinković (Ekonomac 2) i Aleksandar Tomin (SAS) – trener Vojkan Vukmirović (Zufo)
28. jul – Najbolji trener Prve futsal lige: Predrag Rajić (Ekonomac)
29. jul – Najbolji golman Prve futsal lige: Nemanja Momčilović (Ekonomac)
30. jul – Najbolji igrač Prve futsal lige: Igor Rafael Lima De Souza (Ekonomac)
31. jul – Najbolja petorka Prve futsal lige: Nemanja Momčilović (Ekonomac), Igor Rafael Lima de Souza (Ekonomac), Ninoslav Aleksić (Novi Pazar), Marko Perić (Ekonomac), Veroljub Vukadinović (Kalča) – trener: Predrag Rajić (Ekonomac)


(Glasove prikupio Aleksandar Peković, priredio tim „Futsal Srbije“. Foto: KMF Ekonomac i privatna arhiva)