УЕФА ЕП У19: Шпанија и Хрватска у финалу ЕП У19 у Риги

Пред полуфинале се већ знао распоред репрезентација – Португал и Шпанија у полуфинале иду с максималним учинком, док су се репрезентације Хрватске и Пољске пласирале на друга места уз једине поразе управо од горе споменутих репрезентација.

Португал – Хрватска 2:3 (1:1,0:0)

Репрезентација У19 Португала је боље ушла у утакмицу, и били су опаснији ривал у првом делу али је вратар Хрватске селекицје био је више него расположен, и одлично је чувао мрежу свог гола. Идеалну шансу су Португалци пропустили у 8.минуту када је лопта отклоњена на гол-линије.

Наставак доноси сличну игру као у првих двадесет минута изразита иницијатива Португала, док се Хрватска У19 репрезентација врло добро брани. Коначно у 31.минуту Португал долази до заслужене предности. Ударац Јурлине је блокиран, а вратар Бернардо Пако је покренуо контру и проиграо Целиа који искоса с десне стране силовито погађа мрежу кроз ноге немоћног Чизмића за минимално вођство. У 34.минуту Португал је могао преломити сусрет у своју корист, али покушај Реиса је окрзнуо само пречку. У завршници Хрватска селекција прелази на игру с Петрушићем у улози голмана-играча, а таква игра уродила је плодом на готово самом истеку регуларног тока утакмице. Јурлина је соло акцијом и прецизним ударцем при истеку времена одвео утакмицу у продужетке!

Португалци на уласку у последњег минута првог продужетка опет долазе до предности. На убачај са стране Густава Родригеса неопрезан је пред голом био Мудроња, чијој је пажњи измакнуо Чува и из близине погодио за 2-1. У другом продужетку Хрватску прати срећа када Дани погађа само оквир гола, а недуго затим селекција Хрватске долази до новог изједначења. Опет се хрвати одлучују на игру са пет играча у пољу уместо голмана. На додавање Јурлине с десне је стране покушао ударцем Вукелић, а лопта је на путу према голу додирнула једног од противничких играча и преварила Бернарда Пака за 2-2, па су победника ипак одлучивали пенали.

У пенал серији Хрватска је била срећнија и победом 3:2 се пласирала у финале где је чека Шпанија која је у другом полуфиналу савладала селекцију Пољске са 3:1 (2:1).