ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Шампион пао у Врању, Алексић срушио Калчу, бодови за ФОН и Металац Колорадо

После премијерне победе Црвене звезде у петак, бодове на отварању сезоне у Првој футсал лиги су уписали и Врање, Нови Пазар и ФОН.

У Врању је пао нови, знатно подмлађени тим актуелног првака Економца. Домаћин се опоравио после слабог почетка (1:4) и дошао до убедљиве победе – 8:4 (4:4).

Са друге стране, на гостовању у Нишу, успешао је био вицешампион Нови Пазар, који је стигао до бодова преокретом против Калче у другом полувремену и поготком у последњем минуту – 3:2 (1:2). Јунак тријумфа после два гола минуса је био троструки стрелац Нинослав Алексић.

У дуелу два београдска ривала радовао се ФОН, који је сломио Земунце крајем првог и почетком другог полувремена – 4:0 (1:0).

Делегат утакмице у Београду забележио је у записнику неспортско понашање три навијача гостујуће екипе према другом судији Милошу Јоцовићу. Како је наведено, после претходног вербалног вређања, у 29. минуту га је пљунио један од њих, па је редарска служба удаљила тог навијача из хале после интервенције комесара за безбедност.

ФОН – ЗЕМУН САМО ПРАВО 4:0 (1:0)

Београд – ДВОРАНА: „Шумице“. СТРЕЛЦИ: 1:0 Петрашевић у 18, 2:0 Алексић у 21, 3:0 Краснић у 27, 4:0 Мајсторовић у 36. минуту. СУДИЈЕ: Петар Радојчић (Инђија), Милош Јоцовић (Нови Сад) и Марко Савић (Блаце). ЖУТИ КАРТОНИ: Петронијевић, Милосављевић (Земун Само право). ЦРВЕНИ КАРТОН: Мандић (Земун Само право) у 25. минуту. НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: ФОН 9 (5+4), Земун Само право 7 (3+4).

ФОН: ЈОСИМОВИЋ, ЛАЗИЋ, КРАСНИЋ, СТАНКОВИЋ, ПЕШИЋ, Борисављевић, Алексић, Петрашевић, Мајсторовић, Милашиновић, Николић, Маргетић.

ЗЕМУН САМО ПРАВО: АНТОНИЋ, РАМАДАНИ, ЂУРИЧИЋ, ПЕТРОНИЈЕВИЋ, ВУЈАСИНОВИЋ, Миленовић, Лазић, Лекић, Грујичић, Милосављевић, Инајетовић, Калановић, Секулић, Мандић.

У Другој футсал лиги, виђен је само један гол у Горњем Милановцу – и то Јована Урошевића, довољан за победу Металца Колорада над САС-ом – 1:0 (0:0).

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО

Петак, 13. септембар

БЛАЦЕ: Јастребац – Црвена звезда 0:7 (0:4)

(Станојевић 6, 18, 35, Петров 14, Талес 19, Копања 30, Перић 40)

Субота, 14. септембар

ВРАЊЕ: Врање – Економац 8:4 (4:4)

(Додић 8, 16, 34, Крстевски 17, Трајковић 20, пенал 10 метара, Николић 25, Милосављевић 27, Димитријевић 28 – Стојчевски 2, Дигић 2, Вранић 6, Васић 13)

НИШ: Калча – Нови Пазар 2:3 (2:1)

(Кнежевић 6, Јањић 7 – Алексић 13, 26, 40)

БЕОГРАД: ФОН – Земун Само право 4:0 (1:0)

(Петрашевић 18, Алексић 21, Краснић 27, Мајсторовић 36)