ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА: Бодови за Нишлије у Новој Пазови

Једина утакмица одиграна у недељу у лигама под окриљем Фудбалског савеза Србије припала је гостима. Тако је, у првом колу Прве футсал лиге, после Црвене звезде, Врања, Новог Пазара и ФОН-а, бодове уписао и Винтер спорт.

Нишлије су изненадиле Нову Пазову, једну од најбољих српских екипа последњих година, а преломни тренутак се догодио средином другог полувремена. Одлучујући погодак је дао Немања Јовановић у 32. минуту.

У записнику је наведено да је Ивица Николић, представник гостујућег клуба, „удаљен са терена у 18. минуту због напуштања истог у 15. минуту“. Такође, уписано је да је „после утакмице дошло до међусобне конфронтације и вербалног дуела (без физичког контакта)“ и да су саиграчи убрзо раздвојили првотимца гостију Немању Јовановића и домаћина Милана Живића.

НОВА ПАЗОВА – ВИНТЕР СПОРТ 2:3 (0:0)

Нова Пазова – ДВОРАНА: ОШ „Растко Немањић – Свети Сава“. ГЛЕДАЛАЦА: 50. СТРЕЛЦИ: 0:1 Ристић у 23, 1:1 Шошо (шест метара) у 28, 1:2 Ранчић у 29, 2:2 Живић у 30, 2:3 Јовановић у 32. минуту. СУДИЈЕ: Небојша Панић (Београд), Драгутин Божовић (Кула) и Марјан Сарка (Вршац). ЖУТИ КАРТОНИ: Тепавчевић (Нова Пазова), Ранчић, Спасојевић, Ј. Ђорђевић (Винтер спорт). ЦРВЕНИ КАРТОН: Ивица Николић (представник Винтер спорта) у 18. минуту. НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Нова Пазова 10 (5+5), Винтер спорт 7 (4+3).

НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, ШОШО, КУКОЉ, ЖИВИЋ, МИЛОСАВАЦ, Бодоњи, Тепавчевић, Костић, Живановић, Шотањ.

ВИНТЕР СПОРТ: П. ПАВЛОВИЋ, РИСТИЋ, ЦЕНИЋ, РАНЧИЋ, ИЛИЋ, Милошевић, Миковић, Ј. Ђорђевић, Јовановић, М. Ђорђевић, Јанковић, Спасојевић, Ђелић, М. Павловић.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ПРВО КОЛО

Петак, 13. септембар

БЛАЦЕ: Јастребац – Црвена звезда 0:7 (0:4)

(Станојевић 6, 18, 35, Петров 14, Талес 19, Копања 30, Перић 40)

Субота, 14. септембар

ВРАЊЕ: Врање – Економац 8:4 (4:4)

(Додић 8, 16, 34, Крстевски 17, Трајковић 20, пенал 10 метара, Николић 25, Милосављевић 27, Димитријевић 28 – Стојчевски 2, Дигић 2, Вранић 6, Васић 13)

НИШ: Калча – Нови Пазар 2:3 (2:1)

(Кнежевић 6, Јањић 7 – Алексић 13, 26, 40)

БЕОГРАД: ФОН – Земун Само право 4:0 (1:0)

(Петрашевић 18, Алексић 21, Краснић 27, Мајсторовић 36)