PRVA FUTSAL LIGA: Bodovi za Nišlije u Novoj Pazovi

Jedina utakmica odigrana u nedelju u ligama pod okriljem Fudbalskog saveza Srbije pripala je gostima. Tako je, u prvom kolu Prve futsal lige, posle Crvene zvezde, Vranja, Novog Pazara i FON-a, bodove upisao i Vinter sport.

Nišlije su iznenadile Novu Pazovu, jednu od najboljih srpskih ekipa poslednjih godina, a prelomni trenutak se dogodio sredinom drugog poluvremena. Odlučujući pogodak je dao Nemanja Jovanović u 32. minutu.

U zapisniku je navedeno da je Ivica Nikolić, predstavnik gostujućeg kluba, „udaljen sa terena u 18. minutu zbog napuštanja istog u 15. minutu“. Takođe, upisano je da je „posle utakmice došlo do međusobne konfrontacije i verbalnog duela (bez fizičkog kontakta)“ i da su saigrači ubrzo razdvojili prvotimca gostiju Nemanju Jovanovića i domaćina Milana Živića.

NOVA PAZOVA – VINTER SPORT 2:3 (0:0)

Nova Pazova – DVORANA: OŠ „Rastko Nemanjić – Sveti Sava“. GLEDALACA: 50. STRELCI: 0:1 Ristić u 23, 1:1 Šošo (šest metara) u 28, 1:2 Rančić u 29, 2:2 Živić u 30, 2:3 Jovanović u 32. minutu. SUDIJE: Nebojša Panić (Beograd), Dragutin Božović (Kula) i Marjan Sarka (Vršac). ŽUTI KARTONI: Tepavčević (Nova Pazova), Rančić, Spasojević, J. Đorđević (Vinter sport). CRVENI KARTON: Ivica Nikolić (predstavnik Vinter sporta) u 18. minutu. NAGOMILAVANJE PREKRŠAJA: Nova Pazova 10 (5+5), Vinter sport 7 (4+3).

NOVA PAZOVA: VULIĆ, ŠOŠO, KUKOLJ, ŽIVIĆ, MILOSAVAC, Bodonji, Tepavčević, Kostić, Živanović, Šotanj.

VINTER SPORT: P. PAVLOVIĆ, RISTIĆ, CENIĆ, RANČIĆ, ILIĆ, Milošević, Miković, J. Đorđević, Jovanović, M. Đorđević, Janković, Spasojević, Đelić, M. Pavlović.

PRVA FUTSAL LIGA – PRVO KOLO

Petak, 13. septembar

BLACE: Jastrebac – Crvena zvezda 0:7 (0:4)

(Stanojević 6, 18, 35, Petrov 14, Tales 19, Kopanja 30, Perić 40)

Subota, 14. septembar

VRANJE: Vranje – Ekonomac 8:4 (4:4)

(Dodić 8, 16, 34, Krstevski 17, Trajković 20, penal 10 metara, Nikolić 25, Milosavljević 27, Dimitrijević 28 – Stojčevski 2, Digić 2, Vranić 6, Vasić 13)

NIŠ: Kalča – Novi Pazar 2:3 (2:1)

(Knežević 6, Janjić 7 – Aleksić 13, 26, 40)

BEOGRAD: FON – Zemun Samo pravo 4:0 (1:0)

(Petrašević 18, Aleksić 21, Krasnić 27, Majstorović 36)