ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА: Радост за Коњарник, Сопот и Ивањицу

У четвртак је Зуфо у Зрењанину најавио успешно коло за госте, а у сличном ритму је настављено и у утакмицама одиграним у петак у оквиру другог кола Друге футсал лиге.

Када је реч о дуелу прошлосезонских ривала у друголигашком баражу (Бечеј је накнадно опстао, после одустајања Економца 2), по резултату би могло да се закључи да је Коњарник лако дошао до бодова у гостима. Али, било је далеко од тога, неизвесно све до последња три минута, када је екипа Зорана Жигића, после неискоришћеног пенала са шест метара у 37. минуту (Николу Арсића је надмудрио голман Сава Вадаски), везала три гола против изабраника Игора Шоша за завршних 6:2 (0:0).

На Бањици је одлучио фуриозан почетак Сопота, који је до полувремена стигао до чак пет голова предности, а посебно се истакао троструки стрелац Милош Маринковић. У другом полувремену, домаћин је успео једино да ублажи пораз, па је тако Сопот уписао другу победу ове сезоне – 7:4 (6:1).

Част домаћина у данашњим утакмицама спасила је Ивањица. У одмеравању снага прошлосезонских прволигаша у дворани „Црњево“ савладана је екипа Смедерева резултатом 6:3 (3:1).

БЕЧЕЈ 2003 – КОЊАРНИК 2:6 (0:0)

Бечеј – ДВОРАНА: „Ђорђе Предин Баџа“. ГЛЕДАЛАЦА: 100. СТРЕЛЦИ: 1:0 Голуб у 24, 1:1 Вићић у 27, 1:2 Вићић у 32, 2:2 Станић у 32, 2:3 Милутиновић у 34, 2:4 Јанковић у 38, 2:5 Арсић у 38, 2:6 Шљукић у 40. минуту. СУДИЈЕ: Бојан Граовац (Рума), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Драгутин Божовић (Кула). ЖУТИ КАРТОНИ: Голуб, Станић (Бечеј). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Бечеј 8 (4+4), Коњарник 5 (3+2).
БЕЧЕЈ 2003: ВАДАСКИ, КОРАЋ, ДРАЖИЋ, СТАНИЋ, АРВАЈИ, Милованов. Дурмиши, Кобиљски, Голуб, Мандаџић, Арђељан, Ћулум, Новаков. Тренер: Игор Шошо.
КОЊАРНИК: БЛАГОЈЕВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЋ, МИЛУТИНОВИЋ, КОКОТОВИЋ, ЈАНКОВИЋ, Шљукић, Вићић, Арсић, Дрндаревић, Миловац, Кнежевић, Ратковић. Тренер: Зоран Жигић.

БАЊИЦА – СОПОТ 4:7 (1:6)

Београд – ДВОРАНА: „Вождовац“. ГЛЕДАЛАЦА: 150. СТРЕЛЦИ: 0:1 Ђурић у 2, 0:2 Маринковић у 2, 1:2 Виријевић у 3, 1:3 Белаћевић у 8, 1:4 Каличанин у 9, 1:5 Маринковић у 16, 1:6 Маринковић у 18, 2:6 Средојевић у 32, 3:6 Крстић у 32, 4:6 Средојевић у 35, 4:7 Јоцић у 35. минуту. СУДИЈЕ: Александар Јакшић (Горњи Милановац), Бојан Буројевић (Чачак) и Марко Савић (Београд). ЖУТИ КАРТОН: Средојевић (Бањица). НАГОМИЛАВАЊЕ ПРЕКРШАЈА: Бањица 8 (3+5), Сопот 6 (4+2).
БАЊИЦА: ДЕСТАНИ, КРСТИЋ, ЈОВАНОВИЋ, СИМИЋ, ВИРИЈЕВИЋ, Средојевић, Митић, Секулић, Вукашиновић, Симеуновић, Курсулић, Пајковић. Тренер: Славиша Дамјановић.
СОПОТ: Н. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, М. ЈАНИЋИЈЕВИЋ, ЂУРИЋ, МАРИНКОВИЋ, КАЛИЧАНИН, Швабић, Јоцић, Ивић, Теофиловић, Белаћевић, Бељић. Тренер: Слободан Сладојевић.