ФУТСАЛ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Звезда рутински славила у Земуну, Економац пoбедио Пазову, драматична завршница припала Тиси

Црвена Звезда је сигурном може се рећи рутинском игром славила у Земуну, док је Економац са младим снагама победио Нову Пазову у Језеру.

Некадашњи фудбалер Земуна и Црвена Звезде Ненад Милијаш уручио пехар екипи Земун Само право за прво место у Другој футсал лиги у сезони 2018/19.

Каква драматична утакмица у реновираној хали СРЦ Јединство у Новом Бечеју! САС иако ослабљен је водио и био бољи ривал у првом делу сусрета који су изабраници Сима Батиници решили у своју корист 2:1. Ипак у наставку одлучнија игра домаћих а превагу су донели капитен Тисе Веселин Губеринић и голман Зоран Ћурчић. А финиш за Хичкока – силивити напади Тисе и свега 23 секунде пре краја после гужве најприсебнији је био Летић који постиже четврти гол за Тису. Ипак у наставку са пет играча у пољу САС има идеалну прилику на 4 секунде пре краја али је вратар Ћурчић маестрално реаговао и спасио мрежу, за трећу везану победу новајлија из Новог Бечеја.

У Брези, Металац Колорадо је такође у финишу меча голом Урошевића славио над одличном Ивањицом, док је Смедерево изгубило тесним резултатом 4:5, на свом паркету од Бањице, иако су гости имали три гола вишка на полувремену.

ПРВА ФУТСАЛ ЛИГА – ДРУГО КОЛО

ЕКОНОМАЦ – НОВА ПАЗОВА 2:0 (2:0)

Крагујевац – Дворана: „Језеро“. Гледалаца: 200. Стрелци: 1:0 Стојчевски у 7, 2:0 Стојчевски у 13. минуту. Судије: Бојан Милић (Крушевац), Дејан Стајић (Врање) и Страхиња Радовић. Жути картони: Васић (Економац), Шошо, Живановић, Кукољ, Тепавчевић (Нова Пазова). Нагомилавање прекршаја: Економац 7 (2+5) , Нова Пазова 9 (4+5).
ЕКОНОМАЦ: МИЛАНОВИЋ, ДИГИЋ, СТОЈЧЕВСКИ, ВАСИЋ, МАРИНКОВИЋ, Миленковић, Раденковић, Миливојевић, Гавриловић, Вранић, Тадић, Стојановић, Милосављевић, Дугалић.
НОВА ПАЗОВА: ВУЛИЋ, ШОШО, ЖИВИЋ, КУКОЉ, МИЛОСАВАЦ, Дујић, Живановић, Тепавчевић, Бодоњи, Костић, Шотањ.

ЗЕМУН САМО ПРАВО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:6 (1:3)

Београд – Дворана: „Пинки”. Гледалаца: 700. Стрелци: 0:1 Перић у 2, 0:2 Петров у 4, 0:3 Бркић у 16, 1:3 Лазић у 20, 1:4 Талес у 27, 1:5 Петров у 30, 1:6 Копања у 32, 2:6 Денић у 39. минуту. Судије: Петар Радојчић (Инђија), Драгутин Божовић (Кула) и Владан Ђермановић (Шабац). Жути картони: Вујасиновић (Земун Само право), Бркић, Петров (Црвена звезда). Нагомилавање прекршаја: Земун Само право 9 (5+4), Црвена звезда 6 (3+3).
ЗЕМУН САМО ПРАВО: АНТОНИЋ, ЂУРИЧИЋ, ПЕТРОНИЈЕВИЋ, ВУЈАСИНОВИЋ, ЛЕКИЋ, Калановић, Денић, Милосављевић, Рамадани, Секулић, Миленовић, Улићевић, Инајетовић, Лазић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: РАДМАНОВИЋ, ПЕРИЋ, Д. ПОПОВИЋ, ПЕТРОВ, ТАЛЕС, Рнић, Б. Поповић, Копања, Бркић, Станојевић, Кољајић.

ДРУГА ФУТСАЛ ЛИГА – ТРЕЋЕ КОЛО

МЕТАЛАЦ КОЛОРАДО – ИВАЊИЦА 4:3 (1:1)

Горњи Милановац – Дворана: „Бреза”. Гледалаца: 400. Стрелци: 1:0 Николић у 3, 1:1 Стојковић у 6, 2:1 Ј. Петровић у 26, 2:2 Стојковић у 27, 3:2 Миланковић у 28, 3:3 Г. Лишанин у 29, 4:3 Урошевић у 39. минуту. Судије: Владан Радуловић (Београд), Бане Папишта (Сремска Митровица) и Александар Радојчић (Лајковац). Жути картони: Ј. Петровић, Николић (Металац Колорадо), Ђ. Лишанин (Ивањица).
МЕТАЛАЦ КОЛОРАДО: ЈОВАНОВИЋ, РОСИЋ, УРОШЕВИЋ, Ј. ПЕТРОВИЋ, МИЛАНКОВИЋ, Ђорђевић, Јеремић, Цветковић, Арсенијевић, Николић, Чепић, П. Петровић.
ИВАЊИЦА: Ђ. ЛИШАНИН, Г. ЛИШАНИН, ВУКАШИНОВИЋ, МАРИЧИЋ, РАДОЊИЋ, Стојковић, Јовановић, Николић, Миловановић, Колаковић, Розгић.

ТИСА – САС 4:3 (1:2)

Нови Бечеј – Дворана: „Јединство”. Гледалаца: 150. Стрелци: 1:0 Губеринић у 3, 1:1 Аранитовић у 8, 1:2 Шкорић у 11, 2:2 Целин у 23, 3:2 Томић у 32, 3:3 Новковић у 38, 4:3 Летић у 40. минуту. Судије: Никола Рабреновић (Београд), Предраг Лазаревић (Београд) и Милош Јоцовић (Нови Сад). Жути картони: Чичић (Тиса), Томин (САС). Нагомилавање прекршаја: Тиса 10 (5+5), САС 5 (4+1).
ТИСА: ЋУРЧИЋ. ЧИЧИЋ, ЛЕТИЋ, ГУБЕРИНИЋ, ЦЕЛИН, Васковић, Томчић, Станојев, Томић, Максимовић, Јосимовић, Стојанов, Зокић.
САС: РАДИЋ, ДЕЛИЋ, АРАНИТОВИЋ, РАДЕНКОВИЋ, ТОМИН, Мандић, Шкорић, Новковић, Јевремов, Шаренац, Милићев, Дамјановић.